Първокласници 2016/2017 - тема 7

  • 73 154
  • 740
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 414
Преди обед разходка и игри по площадките, обяд, детски филмчета, игра с играчките и брат му, четене на глас (10-12 страници без да броим илюстрациите), хапване и пак разходки и игри по площадките до 21:00 часа. Прочел е Малкият принц, Пет приказки на Валери Петров и половината от Ние, врабчетата. Както винаги започването му е мъка, но после чете с интерес и философства над прочетеното.Рисува. Този месец нищо няма да упражнява. За юли съм му взела едно помагало за 2. клас за четене с разбиране - 22 текста с въпроси към тях.  За август съм планирала помагалото по математика на Евелина Динева и едно по БЕЛ на издателство Скорпио. За септември  помагалото БРАВО по БЕЛ за входно ниво.
Здравей,praschinka!
Може ли да ми кажеш кое е помагалото на издателство Скорпио по БЕЛ?Също и по математика .Благодаря!

# 631
  • Мнения: 553


Това са си помагала за първи клас!!!

Помагалото по български го започваме днес от темата за буква Б. Преди това са гласните и сонорните звукове и са прекалено лесни, затова ги пропускам. От Б до края са 31 теми, включващи и обобщения и самостоятелни работи - тъкмо за един месец по една тема на ден. За всяка буква съм си записвала през годината думи, с чийто правопис се е затруднявал, и ще ги преговаряме съвместно с темите в помагалото. Септември - самостоятелни работи!

Помагалото по математика също ще го започнем след числата до 10 - 87 странички. Него го изписа веднъж през годината. Но сега ще решава по 2 страници на ден до първия учебен ден. Последните задачи от това помагало го подготвиха идеално за изходното ниво. Разчитам на тях и за входното!!

Идеята ми е да направим преговора плавно, систематично (а не хаотично) и с натрупване!

# 632
  • Мнения: 9 451
Тези две помагала ги бях купила през учебната година и ги работехме успоредно с домашните.

# 633
  • Мнения: 414
  По математика и ние от него решавахме през годината,но останаха накрая няколко съраници,които сега решава.А кои задачи сте решавали за изходното ниво-тези от 124 стр.за второкласниците ли?

# 634
  • Мнения: 553
  А кои задачи сте решавали за изходното ниво-тези от 124 стр.за второкласниците ли?
Да. И няколко варианта на самостоятелни работи. Има отделни такива книжки с контролни.

# 635
  • Мнения: 553
Тези две помагала ги бях купила през учебната година и ги работехме успоредно с домашните.

А пък аз имах други по БЕЛ и това сега ни е ново. Струва ми се по олекотено, но на него му хареса. Днес го започна. Ако бях взела някое, което е писал, щеше да се отегчи. Препоръчвам това В него всяка буква е в отделна тема.
Има и едно друго, в което темите включват двойка букви и се по-сбито, ако някой иска по - бързо да преговори
През годината работихме и с тези

# 636
  • Мнения: 11 875
Ето последното развитие с ваканциите  Laughing , всичко си остава по старому до колкото прочетох набързо
http://tvn.bg/mon-se-otkazva-ot-skasyavane-na-lyatnata-vakantsiya/

# 637
  • Мнения: 8 137
Ей, умират тези чиновници да правят напук... Що пък точно тези 3 дни махат - една ваканция за ски на децата не остава Imp Кому са нужни двата дни на 30-31.10. Не са се уморили още толкова много децата, че да се налага да си взимаме отпуски заради тази "ваканция"... Абе накратко - "Щом искате тази седмица лятото - На ви!"

# 638
  • София
  • Мнения: 4 031
Защото все трябва да отчетат, че нещо са свършили, някаква работа, ето нова промяна. Сега ще се пишат всички бумащини наново, ще се създаде работа и само си преливаме от пусто в празно. От 9 години гледам какви ги върши МОН, с две думи - нищо смислено.

# 639
  • Мнения: 8 298
Къде се загубихте бъдещи второкласници Simple Smile
При нас ваканцията тече, попълва помагала и чете с пълна сила в последно време. Хареса си поредицата Малкият Вълк. Чете я лесно , всичко разбира и му е интересно.
Иначе попътувахме доста от началото на лятото до днес е бил само 2 седмици в София. Ще бъде 2 и в края на август.
Трябва да издиря занималня с английски за този период - така ми се ще. Ако не успя пак го мятам на Витоша.
От днес в Метро има неща за училище. Ще мина да взема каквото ни остава. Пуснаха ни списък от който най-трудоемко се оказаха тетрадките формат А4 с малки квадратчета. Но купих от Австрия, сега само ми остава да начертая полета - 2560 броя Simple Smile

# 640
  • Мнения: X
Hope, може ли списъка да пуснеш? Тъкмо се чудех какво ще ни трябва, за да взема нещата от сега, а не септември с цялата навалица.
При нас лятото е по-скоро скучно, тъй като сме и с бебе и не можем да правим много неща. С четенето напредваме. Вчера ме изуми, седна и за един ден прочете "Ние, врабчетата".

# 641
  • Кърджали
  • Мнения: 10 330
Не съм купувала още нищо. А няма да е лошо да взема предварително, да не се бутаме после в навалицата на 15ти септември /винаги ми е било дразнещо/. Нямаме списък какво е необходимо за купуване обаче...
Иначе ние сме си в града. Основно играе /сега покрай рождения и ден купихме настолни игри - руммикуб, дженга май се казваше тази с кулата  от тухлички, взехме и скрабъл, но и е много труден още, което е и нормално/.Руммикуб се оказа попадение, препоръчвам го. Чете книжки, от списъка и остана само Патиланци да прочете, техния списък беше доста съкратен, но прочете и доста неща извън него. Май най-много и харесаха "Приказки по телефона". Сега чете на Дейвид Уолямс  "Момчето с роклята", днес и взех "Ние, врабчетата". По-рядко я хващам за някаква диктовка или занимания по математика.

# 642
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 848
Привет и от нас!
И аз нищо не съм купувала за учебната година. Класът на дъщеря ми ще пишат и по математика в тетрадки с широки редове.
До тук нито една книга от препоръчителния списък не е прочетена. Предложила съм ѝ всяка една от тях. Интерес нулев. Само "Приказки по телефона" я грабна малко. Чете поредицата "Търсачи на талисмани". Чете и на френски език от време на време. Всеки ден решава по 5-6 задачи състезателна математика, за да не губи тренинг. Ако трябва да се пише нещо го пише с печатни букви. Мисля тези дни да я накарам да напише азбуката с ръкописни букви, защото подозирам, че може и да ги е позабравила как се пишат.
Иначе се играе стабилно, реже, лепи и майстори, кара кънки. Изобщо не ѝ се чува за ходене на училище. Дори ме пита дали е задължително да ходи на 15 септември Simple Smile

# 643
  • Мнения: 8 298
Toва е нашият списък  :
1.   6 тетрадки, 40 л. широк ред, малък формат (с фабрично начертано поле)
2.   3 тетрадки с тесни и широки редове, 40 л., (с фабрично начертано поле)
3.   1 тетрадка речник; (3 колони)
4.   6 тетрадки  с малки квадратчета (без спирала и с фабрично начертано поле)
5.   1 нотна тетрадка;
6.   Папка с копче;
7.   Картонена папка с ластик;
8.   Линия и триъгълник – 20 см. (прозрачни и без картинки)
9.    Молив
10.    Гума;
11.   Острилка;
12.    Химикалка – синя и зелена; (може и триещи)
13.    Темперни бои;
14.    Чашка и подложка;
15.    Комплект четки за рисуване;
16.    Ножица;
17.    Сухо лепило;
18.    Цветни моливи;
19.    Флумастери
20.    Блок №4 – 3бр.;
21.    Тефтерче - средна големина- за съобщения и записване на домашните

# 644
  • Мнения: 9 451
Точно сутринта преглеждах какво имам от първи клас и какво трябва да купувам, че нали освен второкласничка имам и първокласник. Ами, да Ви кажа миналата година по това време бая съм си пазарувала. Satisfied
Само лекичко ще спомена, че съм имам 13 блока + 1 скицник, 6 пакета флумастери, 6 гланцови блокчета, около 30 тетрадки с тесни и широки редове, големи квадратчета, както и малки квадратчета  Flushed
Сега ще ми е по-евтинко, защото така като гледам почти всичко си имаме. Ще купувам ненсесери, защото миналогодишния на Херлиц се скъса. Насочила съм се към Мапед. Харесвам моливите и флумастерите им и мисля да заложа на техните несесери.
Я, да Ви питам, ще има ли втори транш хранителна помощ от БЧК?

Общи условия

Активация на акаунт