Първокласници 2016/2017 - тема 7

  • 73 298
  • 740
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 398
Не е окончателно, това е проект. Според мен е добро решение.

"Министерството на образованието и науката предлага и проект на график за учебното време и за ваканциите през учебната 2017-2018 г.

Графикът предвижда почивки за учениците в почти всеки месец. Ваканциите са традиционните – есенна, коледна, междусрочна и пролетна, но са малко по-дълги от ваканциите през миналата учебна година. По-дълга есенна, по-дълга коледна и по-дълга пролетна ваканция ще ползват всички ученици от I до ХI клас. Така те ще бъдат задържани по-дълго в училище и ще приключат учебните си занятия с една седмица по-късно. Промяната не увеличава броя на учебните им дни и часове, а е резултат от по-дългите почивки през годината."

# 616
  • Мнения: 11 885
А къде е публикувано това  newsm78 ....на сайта на МОН аз поне не го намирам, стои си информацията за старата уч.година.


# 617
  • Мнения: 398
Тук е проектът:
http://mon.bg/?go=page&pageId=381&subpageId=63
А обяснението в секция Новини в текста за матурите:
http://mon.bg/?go=news&p=detail&newsId=2704

# 618
  • София
  • Мнения: 9 563
Ами за мен не е добро. Много по-трудно ми е да намеря какво да прави 10 дни ноември , отколкото през юли.
А за големите ученици до 6 юли, ами това направо е издевателство на тях.
А и ваканциите не са по-дълги.

# 619
  • Мнения: 8 321
 На мен ми харесва едната седмица повече. Без това препускат върху материала като бесни. Тази година заради тържествата ДЗИ и НВО реално спряха да учат средата на Май. Чак толкова големи не са ваканциите, нито им е много времето за учене.

# 620
  • Мнения: 398
Миналата уч. година например зимната ваканция при нас беше близо 1 месец, отделно през 2 години има избори. По-скоро за мен е проблем климатизацията на стаите през летния период ( както и през зимния миналата зима, когато освен грипа решиха, че е много студено и не могат да стоплят за 2-3 дни стаите).

# 621
  • Мнения: 944
И за мен това не е добро решение. Юни/юли вече е горещо, в нашето училище за климатици не са чували. Това лято се чудеха как да намалят часовете, защото за втора смяна не се дишаше в училищата. Не виждам и защо трябва да изместват с цяла седмица завършването като само коледната ваканция е увеличена с 2 дни спрямо тази от 2016 г (като не броим грипни/дървени и пр извънредни дни). Февруарската е намалена с един ден, великденската си е същата като тази година. До 25.08.2017 може да се изпращат предложения и коментари на a.tringov@mon.bg . Смятам да им пиша, че не виждам защо трябва да се учи в жегата, ако нещо налага удължаване на годината, то по-логично е това да стане с по-рано тръгване през септември, а не с по-късно приключване през юни/юли в жегите.

# 622
  • Мнения: 8 178
...Тази година заради тържествата ДЗИ и НВО реално спряха да учат средата на Май. Чак толкова големи не са ваканциите, нито им е много времето за учене.
Ами аз съм против сливането на 2 дни с 1 ноември... ние задължително трябва да си вземаме отпуск по случая, ама не само 1 ден, а 3...
И сега като разделят ДЗИ и НВО през май няма да са 2 дни почивни за малките + 2 дни полупочивни "Доведете ги в 10, вземете ги в 13ч", а ще са 4+4, безобразие! Ми на мен не ми е лесно да си вземам през един ден почивка през май! И заради това - седмицата до по-късно!

# 623
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Не ми харесва проекта с увеличението на учебната година,но кой ли ни и пита.Юли месец на училище е ужасно неприятно.Климатици няма.Стаите са южно изложение.Честити 50 градуса деца.
Постепенно ще направят лятната ваканция 1 месец,месец и половина.По западен образец.Като същевременно ще има мини ваканциики по време на учебната година.Това им е идеята

# 624
  • Мнения: 9 468
Аз също не одобрявам учебната година да се удължава. Обучението на децата ни върви стремглаво надолу. Каква беше ползата от това, че тази година удължиха с една седмица учебната година за първокласниците? Никаква! Май месец не се събра 1 пълна седмица, включително и последната, която удължиха.
Ако гонят европейски стандарт има много неща, над които трябва да поработят, не само върху ваканциите. Angry

# 625
  • Мнения: 944
Ако повече хора пишат до дадения адрес a.tringov@mon.bg , че удължаването на годината към юни/юли месец е несъвместимо с нашите географски ширини/климатични особености и липсата на каквато и да било климатизация за летния период в повечето училища, може и да има ефект и да размислят, макар че се съмнявам.

# 626
  • Мнения: X
Ако повече хора пишат до дадения адрес a.tringov@mon.bg , че удължаването на годината към юни/юли месец е несъвместимо с нашите географски ширини/климатични особености и липсата на каквато и да било климатизация за летния период в повечето училища, може и да има ефект и да размислят, макар че се съмнявам.
Не трябва да се тръгва с пораженческо настроение "макар че се съмнявам" Yum... Според мен в момента опипват почвата и ако мине номера... Аз също не съм съгласна и съм на мнение, че имаме да подобрим качеството на образованието и учебниците драстично и едва тогава да се замисляме за увеличаване продължителността на уч. година.

# 627
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Ако повече хора пишат до дадения адрес a.tringov@mon.bg


Да,ще пиша.Ще кажа и на всички родители от класа ни да пишат.
Трябва да си кажем,тези които сме против

# 628
  • Мнения: X
За мен и пролетната ваканция тъпо е разположена. Понякога 31.03 си е откровена зима. Разбираемо е, че искат да я комбинират с Великден, но Великден всяка година се мени и е имало случаи да бъде и през май месец. Та в конкретната 2018 г. ми се вижда по-удачно ПОНЕ да я сложат от 6 до 15 април.

# 629
  • София
  • Мнения: 6 212
Вече писах на дадения адрес. Посочих, че както за малките ще е излишно трупане на умора висенето в училище, така ще е мъчение за големите да се пържат в жегите в клас; и въобще има други начини да разтоварят децата, ако си въобразяват, че правят нещо такова.

Общи условия

Активация на акаунт