Децата на АРТ технологиите, размисли и страсти 33. Тема пролетна :)

  • 39 848
  • 759
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 13 930
Джас, честита рожба  Hug
Честито и на всички именници, малки и големи  bouquet
Моето момиченце е с АД, поне така казаха, в началото беше по-зле, сега се появява от време на време.Тестовете за алергии не показаха нищо. С медицински козметики всякакви към мазала, не помагат. Повлиява се много бързо от кортикостероидните кремчета  Sad
Момчето ми е доста беличко, дано да няма проблеми  ooooh!

# 721
  • Мнения: 2 263
Благодаря за пожеланията, на имениците вчера честито на патерица  bouquet

# 722
  • Мнения: 987
И ние минахме през период на АД, който така и никой не ни потвърди със сигурност. Беше седмица-две след родилното. Изостряше се на периоди, но може би някъде след 6-тия месец премина. И до ден днешен кожата му си остана изключително суха. Мажем колкото можем и се борим, но поне обриви не прави. Подкрепям Пънчето за отказа от мляко, но аз вече съм ви казвала мнението си, да не се повтарям.

Фели, как сте?! И теб много те мислих. Вижте наистина някаква програма за засилване на този имунитет на детенцето. Защото в болницата с антибиотици решавате само повърхността на проблема, явно трябва да му се засили по някакъв начин целия организъм. Някой беше правил сравнение с лампичката за бензина в колата. Като лекуваме симптомите на болестта просто "чупим лампичката за горивото", като светне, но не решаваме проблема с горивото. Знам, че сигурно си мислиш, че е лесно да се говори отстрани, ама се чудя и аз как да помогнем... Може пък наистина докторката да измисли нещо. Дано!

# 723
  • UK
  • Мнения: 5 999
ФЕли, как сте днес?
Сподели после за мерките, които предприемат за имунитета.
Ти, даваш ли им по принцип, някакви витамини?
В бг много е нашумял сиропа от бъз даваш ли им? Не е лошо, като за засилване на имунитета. Аз им давам и рибена масло на гранули.  Дори сутрин си знаят и сами си търсят хапчетата  hahaha

# 724
  • Мнения: 3 421
Момичета, благодаря за съветите  Hug
За сега действам с диетите и следя да не го претоплям (меря температурата през 15мин). Възможно е обрива да е и от претопляне, но за сега не се сещам кога и как и съм го претоплила. Уж темп. в къщи е около 22градуса, навън не го навличам  Thinking

# 725
  • Мнения: 7 488
Благодаря, че ме мислите, предполагам в петък ще ни изпишат. Аз бях писала какво давам, този сироп от бъз ми се струва като капките от Ехинамакс дето давах. Витамин с пият, всеки ден.
Лутиенче, направих всичко както ми казаха в болницата, даже ги държах почти месец след като ни изписаха. Никой не е предполагал, че ще има рецидив. Ще пиша каква терапия ще назначат.

# 726
  • Мнения: 11 478
Еййй, изядохте го момичето  Mr. Green Ми обяснете му с две думи де, какво го захапахте така.
Моите и двамата са бели, руси, светлооки. И теорията за лесното разболяване се потвърждава на практика - баткото от 5 седмици не е бил на ясла, тъкмо се закрепи малко, и хоп - нов вирус. А не е като да не му давам неща за имунитет. Което пък ме подсеща за другата теория - че не е хубаво изкуствено да им ровичкаме в имунитета, защото може да се окаже това нож с две остриета, няма да навлизам с подробности. КОето ме подсеща и за теорията, че всички деца си минават през този период на засилено боледуване и ако не го минат в яслата, то ще им се случи в детската градина. Така се изграждала имунната система. Казват, че като навършат 7 г., и все едно ключ се превърта, нещата вече са други. И последно - онзи ден споделих с една педиатърка колко често са ми болни и двамата. Тя ми разказа, че е с 15-годишен стаж в детска онкохематология и каза - всичките ни пациенти бяха дечица, които не са боледували като малки. И оттогава видя ли дете с чисто "досие" в боледуванията, се притеснявам и започвам да го следя по-отблизо.Това, разбира се, го казвам не за да притесня родителите на по-здравите деца, а за да успокоя нас, останалите  Mr. Green
И не на последно място - Джаси, страшно много се радвам да те приветствам между нас, честито, майче  bouquet Разкажи как сте!

# 727
  • Мнения: 39 315
Аз без причина не давам имуностимулант. Ако има нужда, да, ама дори и шишето с бъз ми стои в хладилника.

# 728
  • София
  • Мнения: 23 165
Ужас, аз не съм боледувала изобщо като малка, антибиотик пих за първи път след 30-тата си година. Детето ми и то рядко боледува. Какво да очаквам да ни се случи  newsm78
Ама сме и по-тъмни та може и да ни се размине  Crazy
Имуностимуланти не давам и не пия и аз. Все са химии, само на мъжа ги пробутвам, той е най-светлия в нашето семейство и е все болен.
Не че му помагат особено.

# 729
  • UK
  • Мнения: 5 999
То аз и наскоро, четох статия, да не се дават имуностимуланти на здрави деца. Но понеже всички искаме да се презастраховаме Crazy често прибягва ме до тях.
Този сироп, го пихме и ние, известно време, тук не го откривам  newsm78 и не мога да кажа, че ние повлиял на заболяваемостта newsm78

# 730
  • Мнения: 39 315
Стига бе, тук не говорим за чааааак толкова бели хора. Русокоска е светла, но не боледува особено. Бетон е на градината. Сега пак е със сополи, но държи фронта.

# 731
  • Мнения: 11 478
Бамба, боята ще ви спаси вас  Mr. Green

# 732
  • София
  • Мнения: 23 165
И за АД да взема да кажа.
Моето момче беше на няколко месеца като му се появиха едни грапави петна. Заведохме го на лекяр, каза че е АД, изписа едни мазила и шампоани. Взехме ги, 40лв едната тубичка 3см сигурно беше и свършваше за нула време. Ефект не видях. Една позната ми каза че всичко кожно лекува с нивея, взех едно мляко, на третото намазване всичко изчезна. Взех и шампоан от лидъл, някакъв сензитив. Оттогаеа няма проблем. Само зимата като го видя че се почесва го омазвам целия с нивеята.
Та зависи от случая, понякога и евтините мазила помагат.
Не съм спирала млечни, изобщо никой не е споменал за диети.
Поразпитах роднините, баща ми каза че му е суха кожата, лекува я по бабешки с мас и невен. И други роднини се оказаха с подобни проблеми. Аз мисля че е нещо наследствено  Rolling Eyes

# 733
  • Мнения: 987
Мдаа.. и аз съм настръхнала на тема даване на имоностимуланти-т.е. да не се дават, ако няма нужда и подкрепям от все сърце. Но и когато се налага всеки месец да пиеш антибиотик трябва да се помисли нещо извън порочния кръг.  
Моме, недей така бе, мила, да правиш такива предвещания, че ми настръхва козината... Че и ми е доста светъл младежът. И той премина през един период на боледувания в яслата, но точно с малко повече билки и хомеопатия се стабилизира, предписани по схема. Сега имуностимуланти не давам, ако не е болен. Налага се по 3-4 пъти на година.

# 734
  • София
  • Мнения: 23 165
Търся цвички, бели.
Да сте срещали някъде?
И да не струват 20лв че сигурно веднъж ще бъдат използвани.

Общи условия

Активация на акаунт