Банята - 28-ма тема

  • 96 856
  • 821
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 5 234

Определено цукала е най-надежден.  Heart Eyes


Много ми хареса това! Mr. Green Mr. Green

Стига сте живели с мисълта, че всичко се купува за вечни времена, че всичко ще се счупи, пропадне, напука и т.н., стига с този безкраен негативизъм, хора! Сузане, хич не й се чуди на вградената тоалетна.  Харесва ти конзолата - слагай я, кога пак ще правиш баня, кога пак ще имаш възможността да направиш нещо не според общественото мнение, а както на теб лично ти харесва? Сега ти се е паднало, действай смело! То пък тия вградени казанчета ще кажеш, че ще ги блъскаш, риташ, чупиш, пробиваш и скачаш отгоре им, за да протече пластмасовия резервоар.. айде глупости! Направете си банята не с мисълта, че ще я завещавате на децата си, а така, че да й се кефите СЕГА!  Hug
Ааа, не така - аз съм най-оптимистичния човек, който съществува. Но виждам какво се случва при една нормална експолоатация и как дори моноблока иска нагласяне, дори докато се ползва нормално и културно от 4 души за 10 години - имаше период не тече, тече постоянно, иска регулиране, отваряне. Представям си ако беше закопан в стената.  Crazy
Иначе висящото ми се вижда лесно за почистване и красиво. Но минах на варианта на Черна станция - моноблок със скрити всички връзки в него.   Peace

# 61
  • Мнения: 751
Ние също решихме да не слагаме вградени тоалетни. Тук не става въпрос за негативизъм, а за практичност. Вградените тоалетни са по-скъпи и при евентуална повреда изискват повече средства, усилия и време. За мене това представлява по-голямо главоболие от това да почиствам стойката на тоалетната Simple Smile

# 62
  • София
  • Мнения: 2 521
Аз също не искам да си причинявам екшъна разбиване заради теч от вграденото казанче.
А освен това не успях да открия бутон, който да не ме дразни, все нещо прихлопва, нещо потъва, нещо трябва да се донатисне - куца работа са според мен бутоните.
А има доста красиви моноблокове!
Хубавото е, че има избор и многообразие и всеки вкус може да бъде задоволен!

# 63
  • Мнения: 388
Здравейте! И ние скоро ще влезем в отбора на ремонтиращите бани. Предстои ни цялостен ремонт на банята - смяна на плочки, сваляне на окачен таван, изграждане на душ параван, изместване на пералнята в банята и смяната на санитарията...... Доста задачки ще имаме в банята и ще имаме доста въпроси. Чак се чудя от къде да започна ... Най-много ме притеснява тоалетната чиния, тъй като в момента е монтирана на едно място, което е точно като ниша, широка 50 см и няма никакво разстояние от стените. Почистването е ужасно сложно. Май единственият ни вариант остава вграденото казанче, ама мъжа ми не иска и дума да става ... Sad.

# 64
  • Мнения: X
За нашата баня колкото и да го мислихме с майстора май няма друг вариант освен вградено казанче...просто мястото е много малко и в противен случай все няма да е удобно...но и мен ме притеснява евентуален ремонт на казанчето, а сега като казахте и къртенето... Rolling Eyes

# 65
  • Мнения: 751
Стискам палци при никого да не възникват проблеми Simple Smile Вградените казанчета изглеждат наистина красиво. По-нагоре имаше и мнения за такива, които не са вградени, но всичко им е прибрано. Те сигурно също се чистят по-лесно. Vili_R, това може би е някакъв вариант за вас.

# 66
  • София
  • Мнения: 2 521
Тоалетна моноблок и тоалетна с вградено казанче заемат абсолютно едно и също място, освен ако структурата не е вградена в стената, а за това писаха по-нагоре какви са условията!

# 67
  • Мнения: X
При нас става дума за вградено казанче в стената и конзолна тоалетна чиния. Просто за нормален моноблок място няма...или по - скоро има но ще е некомфортно... Confused

# 68
  • Стара Загора
  • Мнения: 101
Не съм съгласна
Тоалетна моноблок и тоалетна с вградено казанче заемат абсолютно едно и също място, освен ако структурата не е вградена в стената, а за това писаха по-нагоре какви са условията!
. Наложи ни се да търсим по-прибран моноблок понеже вградената структура,която бяхме взели излиза с 8см по-напред и за нас това се оказа проблем. Разликата варира,но достига до 12см.

# 69
  • Мнения: 40 865
За нашата баня колкото и да го мислихме с майстора май няма друг вариант освен вградено казанче...просто мястото е много малко и в противен случай все няма да е удобно...но и мен ме притеснява евентуален ремонт на казанчето, а сега като казахте и къртенето... Rolling Eyes

Има и ъглови тоалетни (моноблок), Понякога са учудващо удачни за тясно място.





Има ги и такива, с всичко скрито. Те са по-добрият вариант, защото иначе трудно се стига с парцала зад ъгловата тоалетна:



# 70
  • Мнения: 388
Не бях обръщала внимание за тези абсолютно прибрани моноблокове ... добър вариант е наистина Simple Smile. А и може би мъжа ми ще се съгласи по-скоро на това, отколкото да правим вградено казанче.... Само трябва да намерим подходящ размер, че мястото е с едни габарити, дето си е направо за по поръчка  ooooh!. Скоро ни предстои обикаляне по магазините и за банята, че все още сме на вълна кухня (и там предстои ремонт). В тази връзка можете ли да ме насочите към магазин, в който да има добър избор на прилични цени? Как вървят цените на майсторите и ако имате някакви координати на такива ще съм безкрайно благодарна  Hug Heart Eyes!

# 71
  • Мнения: 314
Здравейте! Търся фирма от Пловдив, която се занимава с подмяна на щрангове. Надявам се някой, който е минал през тази неприятна процедура и е доволен от изпълнението, да се включи.

# 72
  • Мнения: 1 787
Ех, ама вие го изкарахте като края на света това вградено казанче. Simple Smile Ако беше толкова сложно за обслужване, едва ли вече толкова много хотели и обществени сгради щяха да са направени по този начин - вие представяте ли си що къртене, що разходи ще са, ако толкова лесно се разваляха...  Grinning Ама както и да е, всеки си има глава на раменете, да решава кое е най-добро за него и семейството му.  Simple Smile

Аз днес ходих до нашия обект и какво да видя - едната баня почти готова! Много съм щастлива! Heart Eyes Не знам дали въобще някой си спомня моя проект, обаче фризчето, което се наложи да направим около структурата, стана дори още по-хубаво. Heart Eyes

Днес си получих и вентилаторите (плитките) и специално за Green_Еyed съм ги снимала. Неоснователно се притеснявах - красиви са и ще стоят много добре в банята, доволна съм:

Скрит текст:

Последна редакция: вт, 28 мар 2017, 15:54 от Madeleine

# 73
  • София
  • Мнения: 1 742
Красива работа. Ще чакаме и окончателните снимки.

# 74
  • В полите на Витоша :)
  • Мнения: 1 330
Madeleine, нямам търпение да видя цялата баня! Това тюркоазено, което леко се подава, много ми харесва! И фризовете са се получили много добре Simple Smile
Благодаря ти много за снимките на вентилатора. Запазих си линк и показах на ММ още миналата седмица, за да помни и той.

Общи условия

Активация на акаунт