Морбили?!

  • 367 861
  • 6 229
  •   1
Отговори
# 1 965
  • Варна
  • Мнения: 10 492

Очаквам да имунизират всички мангали за морбили. Колко години им трябват, за да намерят верния начин да ги принудят да се имунизират? Могат да го обвържат с помощите и детските, но подкупните докторя ще провалят такава идея. Няма воля да принудят поне тях да не го правят, страхуват се ,че няма да намерят желаещи да работят в циганските ДКЦ-та.

Още преди няколко години въведоха задължителна бележка от личен доктор за имунизациите на детето за пред социалните,когато се кандидатства за детски.Явно не върши работа.

# 1 966
  • Мнения: 9 276
Не съм спокойна.
Имам близнаци, родиха се недоносени в 32 г.с. като момиченцето ми  беше с много ниско тегло и вътреутробна изостаналост вследствие лоша плацента. За да спасим нейния живот ги извадихме толкова рано. За щастие в момента имам едни прекрасно развиващи се едногодишни палавници.
Ваксините се забавиха заради личната лекарка, която реши че трябвало да се чака и да се слага първо само противохепатитната (в последствие разбрах, че не е трябвало, децата са здрави) после заради хреми и така децата станаха почти на година неваксинирани. Накрая по мое настояване и след като се информирах добре от друга лекарка - професор бяха поставени всички ваксини в няколко поредни месеца и то личната  искаше пентаксим и синфлорикс отделно да ги слагаме, аз настоях заедно. Децата ги приеха много добре и без реакции.
Но през това време докато децата ми не бяха ваксинирани няма да ви казвам как съм треперила. Станах параноична, не давах никой да ги вижда или да се доближават други деца до тях. Нервите, които изхабих няма кой да ми ги върне.
Сега остана да сложим само ваксината срещу морбили, вече са на 13 коригирани месеца, а другата седмица имаме час за ваксината. Броя дните дотогава.

Последна редакция: нд, 23 апр 2017, 18:29 от LillyM

# 1 967
  • Мнения: X
Малките бебета, освен ако не пътуват в чужбина не виждам от какво са толкова застрашени. По-добре да се отложи ваксинация, отколкото да се бърза необмислено, особено при несоносени деца. Моето бебе няма още всички ваксини,  спя си най-спокойно ( образно казано, че много се буди  Crazy).

# 1 968
  • Куциндрел
  • Мнения: 25 200
Не съм спокойна.
Имам близнаци, родиха се недоносени в 32 г.с. като момиченцето ми  беше с много ниско тегло и вътреутробна изостаналост вследствие лоша плацента. За да спасим нейния живот ги извадихме толкова рано. За щастие в момента имам едни прекрасно развиващи се едногодишни палавници.
Ваксините се забавиха заради личната лекарка, която реши че трябвало да се чака и да се слага първо само противохепатитната (в последствие разбрах, че не е трябвало, децата са здрави) после заради хреми и така децата станаха почти на година неваксинирани. Накрая по мое настояване и след като се информирах добре от друга лекарка - професор бяха поставени всички ваксини в няколко поредни месеца и то личната  искаше пентаксим и синфлорикс отделно да ги слагаме, аз настоях заедно. Децата ги приеха много добре и без реакции.
Но през това време докато децата ми не бяха ваксинирани няма да ви казвам как съм треперила. Станах параноична, не давах никой да ги вижда или да се доближават други деца до тях. Нервите, които изхабих няма кой да ми ги върне.
Сега остана да сложим само ваксината срещу морбили, вече са на 13 коригирани месеца, а другата седмица имаме час за ваксината. Броя дните дотогава.
Ти си другата крайност. Crazy
Правилно е преценила педиатърката ви.

# 1 969
  • Мнения: 9 276
Недоносеността сама по себе си не е причина децата  да останат неваксинирани или ваксините да се отлагат. Просто тогава се следва календара по коригирана възраст. Това ми го каза не кой да е, а лично професор Слънчева, шефката на неонатологията в Майчин Дом. Без да се обиждате, но смятам, че тя знае по-добре от вас пък и от личната лекарка.  Peace

Не смятам, че има нещо крайно  в това да се ваксинираш. Милиарди хора по света се ваксинират, всички хора, които познавам са ваксинирани. За мен крайно е децата ми да останат без ваксини и да бъдат подложени на ненужен според мен риск, без нещо реално да налага това. Още повече недоносените и некърмени деца са по-уязвими от останалите, които малко или много са защитени и от майчиния  имунитет.

# 1 970
  • Мнения: X
А аз лекар, който да каже нещо против ваксините не съм чула. И откакто пък шефката на друга неонатология не намери връзка между температурата на детето ми и ваксинацията 7 дни преди това, на титли не вярвам. Естествено всеки има право на мнение!

Не е крайно да искаш да се ваксинираш, крайно е да се страхуваш от болести, които не се срещат под път и над път в България.

# 1 971
  • София
  • Мнения: 17 792
Ех, пък колко случая на деца с аутизъм има при деца преболедували морбили, ъмммм, а от МПР ваксината 1 към 5 е с аутизъм.



Не ти ли е неудобно да пишеш такива глупости!?
Изобщо знаеш ли колко е 1/5 от населението!?
Ако вземем грубо 6к население, говориш тук за 200 000 (ДВЕСТА ХИЛЯДИ!) аутисти - изобщо представяш ли си го това!?

# 1 972
  • Мнения: 9 276
Щом има такъв  широк консенсус за ваксините сред лекарите за мен лично нещата са повече от ясни.
Но тук ставаше дума за нещо друго, за това трябва ли на недоносените да се отлагат ваксините? Според личната, която няма май много  опит с такива деца трябва. Според проф. Слънчева  не трябва, даже трабва да се ваксинират възможно най-рано защото са по-незащитени от другите деца. Е в случая не ми беше никак трудно да реша кого да послушам.

Относно това какви болести има в България има коклюш както и тетанус, а ние пишем в тема за морбили. А и с тези бежанци, идващи от държави с унищожено здравеопазване не и ясно и какви други  болести могат да дойдат насам. Във всеки случай нито аз нито децата ми искаме  да знаем и да се тревожим за това след като има ваксини.  Peace

# 1 973
  • София
  • Мнения: 26 401
Помня, че за едното отделение казаха, че ще е под карантина до 19.04, дали беше за инфекциозна, забравих вече.  Thinking Мисълта ми е дали е отменена карантината и са я удължили ?

# 1 974
  • София
  • Мнения: 17 792

Лили, сериозно - (не съм лекар) - бих изчакала до навършване на коригираната възраст за ваксините. Не повече, ако няма и нещо друго. Малките бебета не са - на практика изобщо - застрашени от тетанус. Те просто не се движат, така да се каже, самостойно в пръстта. Но излязат ли от количките - да. Виж, от коклюш много даже са си застрашени, от най-мънички.

А за морбилито - за всеки случай ги дръж далеч от другите (деца) поне до ваксината и още една седмица след това - не е толкова дълго време (нали имате дата за другата седмица).

# 1 975
  • Мнения: 9 276
Кати, и аз така си мислех, но да знаеш, че стават и инциденти. Малката беше на около два месеца коригирана възраст и се одраска до кръв по крачето на една пластмасова папка, от която вадех документи. Какво ли не ми мина през главата в този момент и вероятно намаше да изживея толкова тревоги, ако имахме поне една сложена ваксина.
Мисълта  ми беше, че без  ваксини се живее в едно постоянно напрежение и страх и се чудиш как и по какъв начин да се предпазиш. Поне за мен беше така.

Проф. Слънчева точно това каза, изчаква  се коригираната възраст като в чужбина дори и това не чакат.

# 1 976
  • София
  • Мнения: 17 792

Напълно те разбирам и ти съчувствам...  Hug

# 1 977
  • Мнения: 20 238
Явно има и свестни лични лекари Grinning

# 1 978
  • Мнения: X
Стрес е да гледаш малки бебета, предполагам две наведнъж още повече.
Не бих рискувала здравето на детето си, заради мои внушения. Аз имам батко, който ходи на градина и бебето ми боледува от едномесечно и пак не страдам от паранои. Страх ме е преди всяка ваксинация и поради тази причина все още кърмя и много внимателно следя статуса на детето си.
За лекарите сме просто опитни мишки, на никой не му пука за чуждото дете.
А в чужбина ги ваксинират и сополиви, дай и това да гледаме от тях.

# 1 979
  • Мнения: 1 961
Да не говорим, че и една ваксина да имаш са нужни поне 3 броя за да си уж защитен.
Аз пък се зачетох в листовката на една ваксина вчера  Sick беше късно, но ми се мярнаха едни веро клетки използвани....от бъбреците на някви маймуни  Sick не знам до каква степен могат да бъдат стерилни и остават ли следи от тези животински клетки

Общи условия

Активация на акаунт