15-минутни ястия - идеи и рецепти - 2

  • 185 155
  • 753
  •   1
Отговори
# 300
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
бяхме скоро на един фест и ядах специалитета от съседения град: картофи на малки кубчета като зарчета за табла.
в тиган се запържват с мазнина като се разбъркват често. като се зачервят и се чукват няколко яйца отгоре. накрая може и бекон или шунка да се сложи за аромат.
днес тествах: за двама човека станаха за 15мин, сложих и една глава лук пак на ситно.

# 301
  • Мнения: 4 936
Яйцата като чукнеш бъркаш ли или седят като заливка?

# 302
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
на мен ми го сервираха картофи и отгоре омлет от едно яйце.
предполагам, че с бъркане ще стане по-бързо. аз имах останало друго ядене и не сложих яйцата, само картофите направих.

# 303
  • Мнения: 19 687
Аз съм го яла като бъркани яйца с картофи и шунка/бекон. Става наистина много вкусно.

# 304
  • Мнения: X
Вчера попаднах на пресни стекове от риба тон в магазина на Стамболийски до пазара Димитър Петков. Освен че излизат по-евтино отколкото консервите, стават готови точно за три минути. Загрявате хубав зехтин, 2 минути от едната страна и една минута от другата страна, малко сол и бял пипер. Това е. Разкош. За моя изненада, не само не мирише на риба, но и няма вкус на риба. Вкусът е различен от този на консервите. Звучи странно, но прилича по-скоро на телешко.

# 305
  • Мнения: 1 265
Здравейте, по въпроса за картофите - изпържен кромид лук на полумесеци (предварително претрит със сол, картофи и яйца - това е било любимото ястие на писателя Джек Лондон
*  кромид лук на полумесеци се пържи заедно със нарязани на тънки кръгчета картофи, като се бърка достатъчно често - идеята е картофите да НЕ останат цели. Посолява се със сол и черен пипер и се залива с ръзбити леко яйца + 1-2 сл прясно мляко или вода.
Ние също много го обичаме това ястие. Засищащо и няма нужда от хляб и меса.

Желая ви успешна седмица

# 306
  • Мнения: 4 859
От другата тема се подсетих да я напиша
Панирани бургери с чедър в лучени рингове
Напоследък у нас са много любими едни панирани бургери с чедър в лучени рингове,но не ги ядем в хлебче,а само със сос и пържени картофки.
Голяма глава лук се реже на големи колелца,отделят се по-големите рингове.Във всеки един от тях се слага плътно кайма(овкусена с черен пипер и мъничко сол),после парче чедър и отгоре пак кайма.Панират се в брашно,разбити яйца и галета и се пържат на маслена баня.После се отцеждат на хартия.
Предполагам може и да се изпекат,но времето ще се увеличи .

# 307
  • Мнения: 19 687
Това звучи трудоемко, но много интересно. Ще го пробвам Simple Smile

# 308
  • Мнения: 960
Едно от 15-минутните ми хапвания е грах - яхния, като се използва грах от консерва, много скучновато, но понякога върши работа, когато нямам време.

# 309
  • Мнения: X
Може и замразения на Бондюел да ползваш- много е крехък и директно го изсипваш в горещото ядене, без да го размразяваш. За разнообразие, може и царевица да добавиш.

# 310
  • Мнения: 3 743
И аз предпочитам замразен грах. И всякакви замразени миксове са голям помощник и спестяват време в кухнята. Но когато ми остане време, сама си ги замразявам. Слагам ги ситно нарязани на един ред върху дъска и отгоре пекар. хартия за няколко часа в камерата и после ги прехвърлям в торбички. Така излиза в пъти по-евтино, ако не броим отделеното време и труд разбира се Wink

# 311
  • Мнения: 3 846
И аз да се включа с една рецепта за солени мъфини със сирене и спанак. Снощи ги правих и станаха много вкусни. Чудесни са за закуска.

За 12 броя пропорциите са следните:

4 яица
200гр кисело мляко
2 чаени чаши брашно
10гр бакпулвер
100гр сирене
250гр спанак
80мл олио
1/2 чаена лъжица сол

Яйцата се разбиват със солта и млякото. Прибавят се олиото, натрошеното сирене, брашното, бакпулвера и спанака. Цялата смес се разбърква (най-добре е с пасатор, за да стане хомогенна). Пълнят се формичките и се слагат да се пекат на 220 гр. за 20-25 минути, в зависимост от това колко е силна фурната.

# 312
  • Мнения: 960
Adriana11 точно имам останал спанак и се чудех какво да го правя, благодаря за идеята! Simple Smile

# 313
  • Мнения: 3 846
Adriana11 точно имам останал спанак и се чудех какво да го правя, благодаря за идеята! Simple Smile

Аз отдавна се бях навила да правя такива мъфини и вчера се захванах, даже си купих и такава тавичка. Станаха много вкусни наистина.  Hug

# 314
  • Мнения: 1 917
Скоро сготвих за вечеря "Печени чушки с млечен сос" и се оказа, че времето за приготвянето му е не повече от 15 минути.
Необходими продукти: 6-7 печени чушки (може и от буркан). 2 с.л. брашно, 1 с.л. червен пипер, 1 чаена и половина прясно мляко (около 350 мл), олио, магданоз, чубрица, сол и други подправки на вкус.
Чушките нарязах на ивички. Запържих в тиган брашното до златисто и свалих от котлона. Добавих червения пипер и разбърках и след това постепенно добавих млякото при непрекъснато бъркане. Върнах на котлона и добавих чушките. Оставих да се вари 10-тина минути и добавихи сол, подправки и готово. Стана много вкусно.

Общи условия

Активация на акаунт