15-минутни ястия - идеи и рецепти - 2

  • 185 084
  • 753
  •   2
Отговори
# 735
  • Мнения: 648
КАжете рецепта с печена тиква без яйца ! Ако я пасирам и добавя прясно мляко и нишесте)

# 736
  • Мнения: 2 817
КАжете рецепта с печена тиква без яйца ! Ако я пасирам и добавя прясно мляко и нишесте)

Моля, ако обичате Simple Smile

# 737
  • Мнения: 47 981
Пека я с кората нагоре, върху захар. Става вкусна, като локумче.
Така опечена или по друг начин ил сварена обелвам, и смесвам с какао и малко тахан. Става нещо като течен шоколад( за мен, аз обичам миризма на тиква и елда, както се разбра)
Можеш да направиш мъфини по рецепта за мъфини с ябълки или моркови, просто ползвай тиквата.

# 738
  • Мнения: 7 911
мус от тиква
Печена тиква се пасира, на дъното на стъклени чашки или купички се натрошават бисквити, ред тиква, орехи, бисквити, тиква. Отгоре се полива малко мед.

# 739
  • FRANCE
  • Мнения: 2 225
Крем супа от тиква ? Ама е солена. И много вкусна

# 740
  • Мнения: 28 454
Крем супа от тиква ? Ама е солена. И много вкусна
Харесвам я много!

# 741
  • София
  • Мнения: 3 853
КАжете рецепта с печена тиква без яйца ! Ако я пасирам и добавя прясно мляко и нишесте)

Нарязвам на кубчета 2 на 2 см. Поръсвам я със захар на вкус. Оставам я за няколко часа, докато захарта се разтопи и стане на сироп и я пека.

# 742
  • Мнения: 7 911
Пай със сини сливи

Забъркването му отнема около 15 минути, затова си позволявам да го напиша тук.
1 чаша брашно, около 250 гр
3/4 чаша захар
Масло 120 гр или олио
2 яйца
1 ч. л. бакпулвер
Щипка сол

Всичко се забърква с вилица или лъжица, ако е много гъсто, се добавя малко прясно мляко. Сместа се изсипва в намаслена тавичка. Отгоре се покрива с разполовени сини сливи с вътрешната част нагоре, като лодки. Поръсва се с още малко захар, която ще направи коричка и една идея канела. Сливите по време на печенето малко ще потънат.
Пече се на умерена фурна.

# 743
  • Вила Великула
  • Мнения: 2 012
Пая със сини сливи ще го пробвам.

# 744
  • Мнения: 7 987
То забъркването на почти всеки пай/кекс отнема по-малко от 15 минути. Идеята не е ли ястието да е готово за толкова?

# 745
  • Мнения: 17
Мисля, че се казва пиле жулиен, но може и да бъркам.
Запържва се лук за 2 мин, добавят се пилешки гърди на късчета, кубчета (Grinning) и те се запържват, докато на вид изглеждат почти готови (около 10-на мин). След това се добавят нарязани гъби и кисели красатвички, (още 4-5 мин.) Накрая се слага заквасена сметана и 2-3 с.л. бяло вино в зависимост от порцията и сол и черен пипер. ( още  5-10 мин.)

Важно е всичко да се прави на среден огън, за да е по-вкусно, но при липса на време може да се готви и на по-силен, пак е вкусно.
Порцията може да варира, но най-често готвя със следните количества:
700-800гр. пил.месо
1 голяма и 1 малка кофичка заквасена сметана
250гр. гъби
4-5 едри кис.краставкички
4 с.л. бяло вино за  готвене

# 746
  • Мнения: 13 267
Жулиен е също техника на рязане на тънки и дълги ивици.
Готвя го и аз, но при това количество месо сметаната ми е наполовина, а виното към 200мл. След запържването на всичко слагам виното и като се редуцира чак тогава сметаната.
Често слагам и малко бекон, може да се поръси и с някакво твърдо сиране.

# 747
  • Калифорния, САЩ
  • Мнения: 5 747
За 15 минути у нас тези дни - паниран кашкавал/моцарела в кори за баница. Гуакмоле. Салата от сварени яйца, горчица, майонеза, праз, селъри и много пресен лимонов сок.

# 748
  • Sofia
  • Мнения: 1 180
Как се прави паниран кашкавал в кори за баница?

# 749
  • Калифорния, САЩ
  • Мнения: 5 747
Как се прави паниран кашкавал в кори за баница?

http://pep-4o.blogspot.com/2014/08/blog-post_6.html?m=1

Общи условия

Активация на акаунт