15-минутни ястия - идеи и рецепти - 2

  • 185 061
  • 753
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 4 859
Някой може ли да ми даде рецепта за бърз и лесен десерт? Ако е без печене, още по-добре.
Моите предложения са печени обаче
Бързо пандишпаново руло
http://m.kulinar.bg/%D0%9B%D0%B5%D1%81%D0%BD%D0%BE-%D0%B1%D1%8A% … _l.r_i.55458.html
Мързелива палачинка на фурна
http://kulinarenelixir.blogspot.bg/2014/08/blog-post_18.html?m=1
Любимият ни Шоколад в бутер тесто-на мен ми отнема 20 мин.точно
http://recepti.gotvach.bg/r-34958-%D0%A8%D0%BE%D0%BA%D0%BE%D0%BB … 1%D1%82%D0%BE?l=1
И един Бърз крем тирамису
http://m.edna.bg/vkusno/deserti/byrz-i-lesen-krem-tiramisu-4641963

Последна редакция: ср, 21 юни 2017, 21:28 от lady_gothic

# 166
  • Мнения: 615
Точно в този сезон купуваш кутии с различни сладоледи, добавяш и плодове и готово.

Е, то това всички го знаем ! Най- много мразя за десерт да ми предлагат сладолед или плодове ! И двете ги обичам, но не и за десерт !

Аз ти предлагам бързо кексче в чаша:

35 гр.захар
35 гр.брашно
2 с.л. какао
3 с.л прясно мляко
щипка бакпулвер
олио
1 яйце
ванилия

Всичко се разбърква в чашка и се слага в микровълнова на пълна мощност за 2 минути !

Украсата е по желание - пудра захар, бита сметана, листенца мента и малини, захарни пръчици... Може и без украса ! Кой каквото харесва !

# 167
  • Мнения: 4 859
cristi,сега погледнах рецептата за чийкейк и много ми хареса Heart Eyes Въпросче-стегнат ли стои при разрязване като няма желатин?И колко време го охлаждаш -от вечерта ли?
 zahara1010,много извинявай, но използването на този тон,в кулинарен под форум, не ми се струва подходящо PeaceПредложението на the wishmaster си е точно лятно,много хора го харесват и консумират Peace

# 168
  • Мнения: X
Захаринке, нещо съм ти предложила за десерт? Ако не ме лъже паметта, предложението ми беше отправено към съфорумката, която попита, не към теб. И доколкото ти не си ми предлагала кексчето в чаша, няма да ти кажа, че тесто в микровълновата е компромис с вкуса, меко казано.

# 169
  • В къщурката на хълма на феите
  • Мнения: 10 981
сега покрай чийзкейка се сетих за една много бързичка рецепта за торта, нооо има период за подготовка и трябва да се изчака да си дръпне леко поне 4-5 часа .. понеже тук в града ни има магазин предлагащ прясно мляко от ферма, купувам от него, сварявам го и го оставям да изстине напълно в хладилника поне една нощ, след това обирам сметаната отгоре, разбивам я блендера, добавям пудра захар на вкус и ванилия, в тавичка делимано /мисля, че е 24см/ поставям 330гр. чаени бисквити, разбити с 150гр масло, покривам ги със сметаната и отгоре покривам с мармалад от ягоди или кайсии .. калорична бомба е, но е много вкусна калорична бомба Simple Smile

п.с. за една торта ми е достатъчна сметаната от 6л прясно мляко .. аз си квася кисело мляко в домашни условия и често, често правя тази вкусотия, отделно сметаната от прясното мляко, разбита в блендера също така може да бъде използвана във всяка една рецепта, в чиито състав има заквасена или готварска сметана Simple Smile аз лично я използвам за свинско с гъби, вино и сметана Simple Smile дано съм била полезна някому Peace

# 170
  • Мнения: X
Mecani, как отделяш сметаната от прясното мляко? Каймака ли имаш предвид?

# 171
  • Мнения: 615
Захаринке, нещо съм ти предложила за десерт? Ако не ме лъже паметта, предложението ми беше отправено към съфорумката, която попита, не към теб. И доколкото ти не си ми предлагала кексчето в чаша, няма да ти кажа, че тесто в микровълновата е компромис с вкуса, меко казано.

Нещо обидила теб  Shocked ???

Само съм сказала мое виждане !  Hug

# 172
  • в полите на Балкана
  • Мнения: 3 462
Това,което отделяш от млякото не е ли каймак? Аз по същия начин отделям каймака и в кухненския робот с малко студена водичка си правя масло за филийка. Има уникален вкус.

# 173
  • Мнения: 3 743
Идеи за бързи десерти много, важно е с какви продукти разполагаш Wink Кажи какво имаш налично, за да сме ти от полза Hug

# 174
  • В къщурката на хълма на феите
  • Мнения: 10 981
Това,което отделяш от млякото не е ли каймак? Аз по същия начин отделям каймака и в кухненския робот с малко студена водичка си правя масло за филийка. Има уникален вкус.
да то и аз добавям само че мляко направо, за да е като крем, иначе пудрата захар го прави доста гъсто Peace

Mecani, как отделяш сметаната от прясното мляко? Каймака ли имаш предвид?

да, момичета, чудех се как да го напиша и понеже то е много гъсто и плътно, та реших да го напиша сметана Blush

# 175
  • Мнения: 25 597
Бърз и лесен десерт без печене. Разбивам сметана, към нея добавям малко смлени ядки (орехи, бадеми или др.), нарязани ягоди (или друг сезонен плод), натрошени бишкоти, обърквам добре и насипвам в купички за сладолед или подходящи чаши. Украса – според въображението. Слагам ги в хладилника за няколко часа и готово.

# 176
  • Мнения: 19 687
cristi,сега погледнах рецептата за чийкейк и много ми хареса Heart Eyes Въпросче-стегнат ли стои при разрязване като няма желатин?И колко време го охлаждаш -от вечерта ли?
Да ти кажа, не беше много удачно да се ползва форма за торта. Не се разлива изцяло, но не е и съвсем стегнато. Най-добре се получи в стъклени купички, като така се охлади и много по-бързо.

# 177
  • Мнения: 4 859
Благодаря, cristi,ще го направя в чашки Hug

# 178
  • Мнения: 19 687
Моля и дано ти хареса Hug

# 179
  • В къщурката на хълма на феите
  • Мнения: 10 981
Бърз и лесен десерт без печене. Разбивам сметана, към нея добавям малко смлени ядки (орехи, бадеми или др.), нарязани ягоди (или друг сезонен плод), натрошени бишкоти, обърквам добре и насипвам в купички за сладолед или подходящи чаши. Украса – според въображението. Слагам ги в хладилника за няколко часа и готово.
това на Eton Mess прилича, ням ням ням Flutter

Общи условия

Активация на акаунт