15-минутни ястия - идеи и рецепти - 2

  • 185 101
  • 753
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 5
Ти си герой.

Камемберът го пека директно в дървената кутийка, в която се продава, като го набоцквам със скилидки чесън, поръсвам розмарин и зехтин. Става за 10 минути.


от каде може да се купи , това чудо

# 226
  • София
  • Мнения: 19 249
Едно такова ще си изям сама, не ми изнася икономически, дори дъщеря ми го яде. Добре, че поне синьо и зелено сирене си остават само за мен и ММ

# 227
  • Мнения: 4 859
Камембер/бри сме купували и за около 3 лв питчицата.Има и на промоции понякога в Била,Кауфланд,Лидл.Иначе си е над 5лв и отгоре ConfusedАз изяждам по едно за предястие и се оглеждам за още Mr. GreenТея дни ще пробвам и 'чесновото'
Някой беше споделил в темата за лахмаджун с готови питки за тортиля-тази сутрин направих-супер са Heart Eyes

# 228
  • София
  • Мнения: 19 249
Предвид възрастта ми, е оправдано да кажа: Еех, а едно време...
Та по соцвреме имаше български камамбер, не знам кой го произвеждаше, но майка ми понякога ми купуваше  - питка 125 г в картонена кутийка.

# 229
  • Мнения: X
Предвид възрастта ми, е оправдано да кажа: Еех, а едно време...
Та по соцвреме имаше български камамбер, не знам кой го произвеждаше, но майка ми понякога ми купуваше  - питка 125 г в картонена кутийка.
Дааа, спомних си го. Много беше вкусен. Сега се сетих и българско синьо сирене имаше. Не помня в коя пещера- Леденика или Магурата отлежаваше.

# 230
  • Мнения: 1 119
Предвид възрастта ми, е оправдано да кажа: Еех, а едно време...
Та по соцвреме имаше български камамбер, не знам кой го произвеждаше, но майка ми понякога ми купуваше  - питка 125 г в картонена кутийка.
Дааа, спомних си го. Много беше вкусен. Сега се сетих и българско синьо сирене имаше. Не помня в коя пещера- Леденика или Магурата отлежаваше.
Синьото сирене беше дори два вида - с краве мляко и с овче. Кравето сирене беше със синя опаковка, а овчето със зелена и се намираше рядко.

# 231
  • Down south
  • Мнения: 7 680
Има тема "Спомени от миналото ", преместете се там и си спомняйте, колкото искате.
Чета темата с удоволствие, намира и вдъхновение, но спомените ви не ме вълнуват.

# 232
  • Мнения: X
Има тема "Спомени от миналото ", преместете се там и си спомняйте, колкото искате.
Чета темата с удоволствие, намира и вдъхновение, но спомените ви не ме вълнуват.
Извинявам се за отклонението и неудоволствието, което ти е причинило. Имаш ли рецепта, която да споделиш? Предполагам, печени киселици на скара е твоят специалитет.

# 233
  • Мнения: 4 671
Хахахаа, съвсем искрено ме разсмяхте. Simple Smile)) Добронамерено го споделям.

# 234
  • Down south
  • Мнения: 7 680
Зле готвачка съм, даже никаква, ама хубави идеи има в тази тема, все дано прихвана нещо.
Иначе и аз имам проблясъци, веднъж на синя луна, но ги имам  Party



     6 яйца
    1/2 ч. прясно мляко
    3/4 ч. меко овче сирене
    150 гр. млад спанак
    1/2 ч. печени чушки (нарязани)
    100 гр. прошуто

Фурната на 180, разбърканите продукти се разпределят във формата, поръсват се с прошутото и се пече 20-25 мин.
Ха  Party

Последна редакция: вт, 29 авг 2017, 14:02 от Daylily

# 235
  • Мнения: X
Много вкусна идея. Само бих я направила още по-мързелива, като използвам вместо тавичка за капкейкове, еднократни купички за крем карамел, защото много ме мързи и мразя да мия тави, а еднократните купички мога директно да метна в боклука.

# 236
  • Down south
  • Мнения: 7 680
Не лоша идея!
Аз слагам еднократни (как се казват), хартийки за кексчета, та да не залепва за тавата.

Много си падам по лесните и бързи неща. Добре, че съпругът ми го бива повече, че иначе лоша работа Sad

# 237
  • Мнения: X
А, точно щях да питам дали ще стане с хартийки за кексчета, защото не всичко става с тях. Например поповър-ите залепват много гадно за хартийките. Между другото, ако на твоите нещица забодеш по една скарида отгоре, ще станат направо луксозно предястие за гости. Всъщност, хубавото на тази рецепта е, че е базова и търпи много варианти и заменяне на продукти и така всеки път може да е различна.

# 238
  • Мнения: 22 036
Не и ако ги омазниш и набрашниш Simple Smile.

# 239
  • Down south
  • Мнения: 7 680
Без хартийки се залепва много неприятно по тавата Sad

И понеже моите вдъхновения са кратки и отлитат бързо, ето още едно предложение, което, както и ти спомена, търпи вариации.

Не знам какъв е варианта на този продукт в България, но съм сигурна, че миналата година мернах нещо подобно



 Monkey Bread

Тестото се нарязва на кубчета, залива се с 1/2 чаша разтопено масло и се добавят по желание
 * синьо сирене или
 * краве сирене, към него могат да се  добавят и кимион и сусамово семе или чеснова подправка
 * пепрони и пица сос
 * дори нещо сладко

Ако го няма този продукт, предполагам, че и с готово тесто за пица ще стане, важно е кубчетата да се разбъркат добре с маслото, за да не залепват и да се отделят лесно.

слагат се хартийките, разпределя се в тавата
Фурната загрята на 180, пече се около 10-12 мин.

Подготовка 3-5 мин. изпълнение 10-12 мин.
Ха, вмъкнах се в 20 мин.  Party



Общи условия

Активация на акаунт