15-минутни ястия - идеи и рецепти - 2

  • 185 074
  • 753
  •   1
Отговори
# 690
  • София-Младост
  • Мнения: 23 338
Галчудо, много хубаво предложение, но това бадемово брашно...все още не мога да преодолея цената му и да употребя 200 грама накуп:) 
А хубавото в омлетицата е, че няма месене Wink

# 691
  • Мнения: 12 696
Галчудо, много хубаво предложение, но това бадемово брашно...все още не мога да преодолея цената му и да употребя 200 грама накуп:) 
А хубавото в омлетицата е, че няма месене Wink
Ако харесвате вкуса на сусам, в някои НВ рецепти съм замествала бадемово брашно със смлян сусам. Точно от финансови съображения, освен че на мен си ми и харесва. Сусама си го смилам аз в блендера, та не е като повечето ядкови брашна без мазнината, всичко си му е там. Става за нула време.  Иначе бадемовото е много по-неутрално на вкус, спор няма, просто цената му ме спира и мен и не го използвам често или в количества.

# 692
  • Бургас
  • Мнения: 6 316
И аз като Натка, само, че ги купувам.Освен бадемово имам сусамово, кокосово , оризово, лимецово, нахут и т.н. и като сложа друго с бадемовото някак си не ги усещам по този начин нещата.От елдата също има брашно.

# 693
  • Мнения: 9 521
ау, брашното от елда е отврат Wink
ползвлаи ли сте ментово брашно?

# 694
  • Мнения: 410
Здравейте! 😊 Темата много ми харесва 😊Записвам се с един въпрос- как правите маслинена паста за мазане?

# 695
  • Мнения: X
Аз смесвам зелени и черни маслини без костилки с чесън и зехтин и пускам в блендера. Понякога добавам орехи или други ядки, също копър, магданоз.

# 696
  • Мнения: 1 316
Много е миризлива тази елда. Ако кажете и как да не мирише, веднага ще си приготвя.

Винаги купувам от тази,  от Магазин Лекси, имат добре зареден здравословен щанд.
Скрит текст:

Измивам я в няколко води, няма натрапчива миризма. Използвам я да сгъстя някое ядене, когато съм сложила малко повече вода.

Любими рецепти:

Елда с грах
https://www.zajenata.bg/%D0%B5%D0%BB%D0%B4%D0%B0-%D1%81-%D0%B3%D … -recepta8749.html

Елда на фурна със зеленчуци
https://ghost13honeyandmilk.blogspot.com/2014/07/blog-post_14.html

ВКУСНА ЗАПЕКАНКА С КАША ОТ ЕЛДА
https://www.bg-mamma.com/?topic=297129.105


# 697
  • На върха на вълната
  • Мнения: 196
Нещо много просто, но вкусно и полезно. Кисело мляко, лъжица мед и нарязани ябълки. По избор може да се поръси канела или орехи. Ефектът е по-хубав, ако всичко е домашно!

# 698
  • Мнения: 10 210
За вкусно и бързо е такова, но полезно - знае ли вече човек кое може да нарече полезно. Едни са с алергия към лактоза и казеин (без мляко), други към фруктоза (без ябълки), трети с инсулинова резистентност (без мед). И съвсем не са единични случаи.

# 699
  • Мнения: 3 360
Темата нали е за 15 минутни ястия, има хора с всякакви непоносимости, това означава да не се качват никакви рецепти.

# 700
  • Мнения: 10 210
Къде видя искане да не се качват никакви рецепти? 🙄  Казах, че няма как да твърдим за каквото и да било, че е полезно. То темата не е и "полезни рецепти за 15 минути", така че проблем не виждам.

# 701
  • Мнения: 47 981
Ми вижте сега, за здравословно всеки си преценява, коментирахме с диетоложката елдата, вярно- полезна, безглутенова, ама знаеш ли дали не е от чернобилския район Joy Здравословно е разтегливо понятие и наистина нека не слагаме гръмки етикети, да се споделят рецепти, пък вече на кой не му е по режима, на кой му мирише и т.н.- да си преценява и подминава

# 702
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 4 002
За вкусно и бързо е такова, но полезно - знае ли вече човек кое може да нарече полезно. Едни са с алергия към лактоза и казеин (без мляко), други към фруктоза (без ябълки), трети с инсулинова резистентност (без мед). И съвсем не са единични случаи.
Ако човек е здрав, това си е наистина е удачен десерт, а ако е с някакъв проблем просто го адаптира /ако има желание/ към особеностите си. Нека не издребняваме така!

# 703
  • Мнения: 256
Може и вече да съм споделяла, но отдавна ще да е било и съм забравила. Сьомга котлети. Тиган - леко намаслено дъно, лук,моркови, лимон, върху тях котлетите сьомга. Сол и зехтин върху котлетите. Завивам с алуминиево фолио. 15 минути на макс на котлона. Става и с филе, но е по-сухо, може би по-малко време на котлона... Подправки не му трябват, супер вкусно е и така. Приятелка ми я сподели преди време и вече само така приготвям сьомга.

# 704
  • Мнения: 10 210
За вкусно и бързо е такова, но полезно - знае ли вече човек кое може да нарече полезно. Едни са с алергия към лактоза и казеин (без мляко), други към фруктоза (без ябълки), трети с инсулинова резистентност (без мед). И съвсем не са единични случаи.
Ако човек е здрав, това си е наистина е удачен десерт, а ако е с някакъв проблем просто го адаптира /ако има желание/ към особеностите си. Нека не издребняваме така!
Ами не, не е вярно това. Млечните храни, примерно, макар и с някакви пробиотични възможности, са силно слузообразуващи и затлачват храносмилането, създават и среда за развитие на патогенни микроорганизми. Освен това, повишават киселинността в организма и прекомерната им употреба води до извличане на калций от костите, а не набавя такъв за тях, противно на масовото заблуждение. Но тези приказки са част от една макар и важна, съвсем съвсем различна тема. Тук влизам, за да чета бързи рецепти. Бях в настроение преди да кажа, че е неудачно да се твърди, че нещо е здравословно на прима виста и който можал, е разбрал.

Общи условия

Активация на акаунт