Отговори
# 15
  • Мнения: 394
Какво значи - важи ли традицията....  newsm78
Традициите си ги има, един ги спазва друг - не.
 Ти и мъж ти, решавате как ще се казва детето и дали ще го кръстите на някого.

newsm10 Е това е и моето мнение.

# 16
  • София
  • Мнения: 6 258
Вие (родителите) си решавате. Ние не го кръстихме на никой от роднините, въпреки че свекър ми се надявал, а свекървата настояваше. Сега изобщно не съжаляваме. Peace
Мисля, че в миналото  натискът е бил още по-голям, но и сега има баби и дядовци, които се "тръшкат" и сърдят, ако не са писани на тях.

# 17
  • Мнения: 35
ние я кръстихме на тати,няма смисъл,все ще има сърдити...така поне тати е наи-щастливия...

[img=https://www.bg-mamma.com/assets/vessur/img/not_found.png]

# 18
  • Мнения: 5 790
Никакви традиции не съм спазвала. Кръстихме я Виктория, защото името ни хареса. Да не би някой от роднините ми да го е раждал това дете, че да го кръщавам на него? Мое мнение.
А, и родата на мъжо се разсърди, че не е  кръстено детето на тях. Айде нема нужда!

# 19
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Взех първата буква на свекъра-посмъртно нямаше да го кръстя Кирил/само като се сетя за Кирето от Каналето.../После разбрах,че имало сърдини и скандали-ай,сиктир,аман от простотии #Cussing out!Сега ако стане вече съм си измислила имена,пак никого няма да питам-с моята или на мъжа ми буква/е,те съвпадат с буквите на моите родители Mr. Green,но нали и те деца са гледали,и те заслужават!/

# 20
  • Мнения: 2 956
Какво значи - важи ли традицията....  newsm78
Традициите си ги има, един ги спазва друг - не.
 Ти и мъж ти, решавате как ще се казва детето и дали ще го кръстите на някого.


Абсолютно...аз даже се двуомях м/у 2 имена в които имаше буквичките на разни люде от родите,ама накрая като дойде жената да я записваме в родилното и аз "изплюх" Виктория... после кой се сърдил,кой не-тяхна си работа   bouquet

# 21
  • Мнения: 992
ами аз като разбрах че съм бременна казах категорично че няма да е на никой от родата и така чух това име мирела от някъде хареса ми и така си кръстих детенце

# 22
  • Мнения: 8 917
Какво значи - важи ли традицията....  newsm78
Традициите си ги има, един ги спазва друг - не.
 Ти и мъж ти, решавате как ще се казва детето и дали ще го кръстите на някого.

Peace

# 23
  • Мнения: 2 910
Не сме спазили традицията детето да е кръстено на някой.
Роди се през м. Март и решихме да я кръстиме Мартина.

# 24
  • Мнения: 356
    Кръстихме детето ни на баща ми. Явно сме спазили традицията, защото взе цялото му име. Grinning

# 25
  • Мнения: 7 821
Не сме ги кръщавали на никого, защото и двамата не харесваме името на свекър ми. А и защото имаше огромен натиск да кръстим детето на него, мъжа ми твърдо каза, че няма да го кръсти пък  Crossing Arms и така сега имаме Виктор и Даниел  Wink. Изобщо не мога да я разбера тая традиция  Rolling Eyes и какво нали децата носят фамилията на бащите си какво повече може да се иска  Rolling Eyes .

# 26
  • Мнения: 4 668
Няма да се изморя да повтарям , че не само е отживелица , ами е много дразнещо някой да настоява детето да е кръстено на него . Ние  сами си избрахме името , а и в двата рода до 9 - то коляно няма никой с буквата М  smile3521. Свекър ми страда известно време  , но запази мълчание . Ако беше казал и една думичка сигурно щяхме да се изпокараме . А на въпроса - всеки сам си решава , ако имаме второ дете и него на никой няма да го кръстим.

# 27
  • Мнения: 1 038
Това са отживелици за мен.Аз бях избрала десет имена,от които половинката трябваше да избере едно,нито едно от имената нямаше общо с някоя буква или пък име на роднина. Simple Smile

# 28
  • Мнения: 3 760
Избрахме име, което ни харесва, допадат ни умалителните от него и (по идея на майка ми) се пише еднозначно на латиница.

# 29
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 529
Още като разбрах,че съм бременна реших,че живот и здраве да е ще се казва Божидар/а-информативно го съобщих на съпругът ми.На зълва ми го споделих с идеята да го каже на майка си и баща си-свекър не го харесва-негов проблем.Остана ми по-малко от месец!!

Общи условия

Активация на акаунт