Отговори
# 30
  • Мнения: 295
Взех ме първата буквичка на свекървата .

# 31
  • Мнения: 6 390
Важи традицията, да  Wink
но всяко правило си има изклУчение  Grinning като при нас  Whistling

# 32
  • Мнения: 2 035
Смятаме да си го изберем по наш вкус без да се съобразяваме с родителските тела, за да няма сърдити и обидени после  Grinning

# 33
  • Мнения: 7 186
Който е традиционалист държи на традицията. Всеки има право на избор дали да се съобрази или не. Нашето дете не е кръстено на никой. Нито ние, нито родителите ни държат на тези неща. Hug

# 34
  • Варна
  • Мнения: 2 317
И ние взехме първата буква на свекъра ми, никой не ни е карал, аз така реших, съпругът ми естествено беше съгласен. Важното е решението да е лично ваше. Hug

# 35
  • Мнения: 268
Взех първата буква на свекъра-посмъртно нямаше да го кръстя Кирил/само като се сетя за Кирето от Каналето.../После разбрах,че имало сърдини и скандали-ай,сиктир,аман от простотии #Cussing out!Сега ако стане вече съм си измислила имена,пак никого няма да питам-с моята или на мъжа ми буква/е,те съвпадат с буквите на моите родители Mr. Green,но нали и те деца са гледали,и те заслужават!/

 И моя свекър се казва Кирил. Аз също никак не харесвам името му и накрая взехме само първата буква и сина ни се казва Калоян
 

# 36
  • Мнения: 2 353
"За мен това са абсолютни отживелици! Ние кръстихме Калина така защото това беше единственото име, което и двамата с мъжа ми харесвахме и по една случайност първата й буква е на свекърва ми. "

  Едно към едно сме и ние. Свекъра се казва Константин, сега ако и твоя се казва така ще се спукам от смях Joy

# 37
  • Мнения: 4 392
Взехме само първата буква от името на свекървата.

# 38
  • Мнения: 748
и при нас първата буква съвпада с тази на свеки, но случайно.  Wink

# 39
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
При нас баткото измисли името на бебо Mr. Green

# 40
  • София
  • Мнения: 39 773
Аз исках да съчетая буквите и на двете баби, ама свеки се запъна по традиция детето трябвало да се кръсти на прадядото. И за туй кръстих Дияна на моята мама Simple Smile

# 41
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Тая тема ми е слабост, ма ще се опитам да се въздържа от емоции  Mr. Green Намирам настояването на някои баби и дядовци да се кръщава на тях за абсолютно просташко и комплексарско. Ако инициативата идва от родителите на детето- ОК, ама да ми се тръшка някой да кръстя на него, щото "кво ще кажели комшиите", ми говори много за умствения му багаж и отсвирвам за дълго време  Laughing

# 42
  • Мнения: 695
според мен всеки може да избере за своето дете име което да харесва на майката и бащата,а не на дядовците или бабите.моята дъщеря например е кръстена на баща си. Peace

# 43
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Нашият тати иска да е на него, но аз не съм се съгласила на 100%, но накрая може би ще стане както иска пък и Алекс според мен звучи добре!  Hug

# 44
На мен никой не ми е налагал как  и на кого да кръстя детето си.Аз  държа на традициите и много исках да го кръстя на родителите на съпруга ми - бях си избрала много хубаво име ако беше моми4е щеше де е Йоана на свекървами Йорданка ,но тъй като се роди мом4енце го писах Василен на св. ми Васил- това име ми беше по трудно да избера,защото с В има по голям избор ,но и за миг не съм съжалила ,4е го писах така- мисля 4е 4овека го заслужава!!!

Общи условия

Активация на акаунт