Боледуване на децата ни - тема 51

  • 45 487
  • 736
  •   1
Отговори
# 705
  • Варна
  • Мнения: 25 295
Вчера не съм мерила Т, но явно е имал, защото когато заспа, и след десетина минути главичката му беше мокра, изпотена, челото хладно на допир Confused
Тет,
друг път не се ли е изпотявал така? Защото за мен това изобщо не е признак на температура, напротив. Борислав редовно се изпотява през първия един час, след като е заспал. Ако заспи с Т обратното - не се поти изобщо, въпреки че е горещ.
Моят също влачи сопол. Уж беше на минаване, тази сутрин издухва много, до сухо, абсолютно чисто, след половин час пак може да издуха цяла порция. И сутринта си беше точно тъмножълт, сега се избистри. Но за мен това нищо не означава, при него винаги задържаните секрети са тъмни. Чудя се дали не е синузит, малък ли е, не е ли... Но цяла зима и моите хреми са същите, ейййй, няма минаване това чудо! Пак добре, че поне засега освен сопола друго няма. Но яко, яко ми писна. И от това гнусно време ми писна, май месец дойде и още не може да се качи температурата над 15 градуса. Някой беше пуснал една смешка във ФБ, нещо от рода "за април и май имам дърва, но за юни вече се притеснявам Crazy Twisted Evil ". Та и аз така, чудя се до юни ли ще работи климатикът???

# 706
  • Мнения: X
Месечинка ме подсети - тези, които се топлите на климатик, забелязвате ли намаляване и спиране на хремите, когато мине сезона на пускане? Сякаш ни бяха по-отпушени носовете предните седмици, когато беше топло и не работеше през нощта.

# 707
  • Варна
  • Мнения: 25 295
Така е, и аз го забелязвам. Но за мен проблемът не е конкретно в климатика, а в недостатъчното проветряване. Днес докато бяхме навън бях  спряла климатика и открехнала прозореца, ами пак беше задушно като се прибрахме. Не е ли то да седи широко отворено по цял ден просто не се проветрява достатъчно. Дойде ли моментът на постоянно отворените прозорци далеч по-малко проблеми от този род имаме, да не кажа никакви.

# 708
  • Мнения: 6 627
Зелен, жълт, наш си е сополът, ще си го влачим... Иначе това ще са 4-тите аб капки в рамките на 5 седмици, а ако не пресушим носа няма да са последните. УНГ този път бърка яко с лечението, така се замотахме...  Outta Joint

# 709
  • Варна
  • Мнения: 25 295
Ами сама виждаш ползата от тези капки... Нищо не оправят, само става по-зле! И моят влачи сополи, ако не бях сложила тобрекса сигурно щяха да са му минали. Такава продължителна хрема е имал само веднъж до преди тази и пак беше след използване на АБ капки. С тях аз съм дотук, по-скоро орален АБ ще дам, отколкото гнусните капки.

# 710
  • гр.София
  • Мнения: 2 755
Е след толкова седмици на АБ капки в носа, по-добре го заведи за секрет да се види какви точно капки ще помогнат. Иначе верно само се раздразва лигавицата, унищожава се обичайната и флора и после вирусите се лепят по-лесно.
Иначе и аз имуностимуланти давам при боледуване или в грипен период. Ноември, декември и януари давах коластра и съм доволна. От тогава не е боледувал, освен някой сопол за 4-5дни. И сега от време на време давам Шуслерова сол 3 за по 10дни.

# 711
  • Мнения: 6 627
Мария, взимахме секрет вече, последните 2 вида аб капки са по антибиограма. В тази тема едва ли има някой, който да пуска повече мб от мен - носен, ушен и гърлен секрет почти всеки месец, вече и отстъпка ми правят  Tired
Месечинке, може и да си права, ние досега с аб капки проблем не сме имали, но сега супер се закучиха нещата, а аб капките с нищо не помагат.

# 712
  • Мнения: 69 138
Наспах се, влизам и гледам сопол се лее на кило   Laughing

Климатик и сопол-нищо общо нямат според мен. Цяла зима и в момента сме на климатик, имал е периоди , дълги...без сопол. Та връзка не виждам аз Naughty

Дейтура, писах ти на ЛС.

За тоя пусти синузит още от 2 годишен го мисля и аз, че има...след 5-6 годишни май вече могат да го завъждат Thinking

И да кажа, да слушате Месечника, че може и права да излезе  Peace Аз още я благославям, че ме насочи при моите зъбни лутания Crazy

# 713
  • Мнения: 6 627
Тете, при синузита не трябва ли да има силни и чести болки?

# 714
  • Мнения: 69 138
О, дедазнам аз....това е по твоята специалност УНГ Laughing
Мисълта ми беше, че и аз постоянно се чудя може ли, аджеба, да има синузит, или не мОе Rolling Eyes

# 715
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Само да вметна, че моя синузит го оправих инхалации с фр и аб. Орален обаче. Тая детска лигавица ми се вижда чувствителна за такова интензивно  капане с аб капки. Накрая оралния, със здраво подсилнане и пробиотик и ми се чини, че ще изтребе и последната гад. Бактерия само в носа ли се изолирата, да не се е скрило нещо в гърлото. Моят унг никога не прави посявка само на нос, а и на гърло. Логиката е, че в носа е нормално да има повече бактерии като по-открита среда. Гърлото му е показател.
Каката все ми влачеше задни хреми и бактерии в носа. Накрая УНГ ми се накара да спра да й бъркам по дупките и да я оставя. Но съвпадна с ходенията в Трявна и се справихме с плоблема. Остана само хъркането. Но явно е от сливицата. Да си гледа работата, не ни пречи.
И съм малко оф. Лл искаше да слагаме последния пентаксим до края на април, че не знаела кога пак ще има изостанали дози. А малката до четвъртък беше на пулмикорт и флудитек. От днес пак хъка нЕкви задни гадости. За не знам кой път я отлагаме бееее! Ще стане на 4 вече, а все изпускаме тъпия пентаксим  Whistling

# 716
  • Мнения: X
И малкият е за ваксина другия месец, не съм и гледала каква се пада по календара, но докато не спре да хърка ще отлагам. Отделно след болницата е ад да го пипнат с нещо различно от пръст, та ще трябва да карам ММ да взима отпуска и да дойде да го удържа, когато стане време  Sad

# 717
  • Варна
  • Мнения: 25 295
Фер,
пентаксим не се ли слагаше до 24 месечна възраст? На 3 и половина пентаксим слагат ли?
Синузит според мен може да мине и без болки, зависи кои синуси са засегнати. Мен не ме болеше изобщо, доколкото помня. Просто ми бяха яко задръстени синусите с жълт секрет в продължение на месец, буквално неспирно издухвах гъсти гадости, кашлях, бях с променен глас и вдигах Т от порядъка на 37,3-37,5. На снимка се видя обаче картинката. Това беше преди 2 години, тази зима на няколко пъти ми се случи същото, но без температурата и минаваше самичко накрая, след 2-3 седмици мъки Crazy

# 718
  • Мнения: 6 627
Фер, само в носа се въдят гадинките при нас.  Twisted Evil Наблюдавам я и толкоз. Храни се, спи, спортува, ако ще става нещо с тоя сопол явно не мога да му попреча. Чистя с фр сутрин и вечер, издухва се чат-пат. Утре имам час при УНГ, от вратата ще ми изпише аб капките и ксизал за няколко седмици. 

# 719
  • Мнения: 69 138
Ти го разпитай Убаво що така се получава,какъв е тоя кръг сопол-и пак сопол и тъй до откат...да видим кво ще обясни. Ама ти си знаеш,какво те съветвам и аз.. Simple Smile
Кръвни бяхте ли пускали нейде по трасето?

Общи условия

Активация на акаунт