Пречи ли ни нашата злоба и чуждата завист?

  • 11 556
  • 102
  •   1
Отговори
  • Мнения: 12
Здравейте, имам едни мисли които ме тревожат вече доста дълго време.

Преди три години започнах да се занимавам с нещо частно, вкъщи и си докарвах доста добри приходи. Отделно си ходех на работа където също вземах доста над средната заплата за региона, но както и други млади семейства с мъжа ми изплащаме жилище и нещата са ни нагоре. След като започнах своето нещо и приходите ни се увеличиха много, започнахме да си купуваме разни неща (коли, съдомиялни, телевизори и др. неща които искахме а нямахме възможност преди) и приятели и родители започнаха да ни питат от къде имаме тази възможност и аз им казах, занимавам се с еди си какво и  взимам еди си какви пари. Всички много се зарадваха, но изведнъж спря да ми върви, продажбите ми буквално спряха, едвам изкарвах да си покривам разходите, сега продължавам да се занимавам с това но изкарвам много по - малко от преди. Захванах се със второ нещо, докарващо ми още повече приходи и сценария се повтори, купихме си нещо питаха ни от къде, споделихме и пак от вечерта в която казахме на родителите си и от тогава нямам нито един осъществен приход.

Преди бях много злобна, много завиждах, много плюех хората и много се радвах на чуждото нещастие, но това беше когато бях на 20, сега съм на 25 и знам че е било много глупаво от моя страна. Сега страшно много помагам на приятелите си на колегите си на семейството си, на никого нищо лошо не съм казала, винаги защитавам всички, наистина съм станала супер добър човек с мисълта да изкупя греховете си. И аз и съпругът ми постоянно си повтаряме че ще сме добри, няма да се натрапваме със парите си, няма да се правим на такива каквито не сме...но уви. Винаги когато споделим нещо хубаво за нас и нещата се сгромолясват тотално. Докато си мълчим всичко е повече от перфектно, но няма как да пазиш нещо постоянно в тайна. Мисля че това е и причината вече година да не мога да забременея, а всички приятелки и две от роднините ми са бременни.

Възможно ли е завистта на другите към нас да ни влияе чак толкова много? Възможно ли е най - близките ни - родителите ни да ни урочасват макар и несъзнателно? Как да спра да си го мисля? И как да се измъкна от това ако е вярно? Много съм депресирана по въпроса и ще съм ви благодарна ако споделите мнение с мен. 

# 1
# 2
  • Мнения: 3 157
Чуждата завист не пречи, ако е само завист и няма и други действия от страна на завиждащите. "Нашата злоба" определено пречи, и най-вероятно заради нея искаш да оправдаеш неуспехите си с другите.

# 3
  • Мнения: 12 473
Разбира се, че е възможно.
Това е огромна негативна енергия, която е насочена към теб и те блокира.
Просто не споделяй. Wink

# 4
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 099
А ти от къде знаеш, че другите ти завиждат? Често човек вижда в другите това, което самият той има. За 5 години едва ли си се променила коренно.
Съвет: обърни се към себе си - човешката злоба и завист пречат, но не чуждите, а нашите. Не случайно са измежду 7-тте смъртни гряха.

# 5
  • Мнения: 4 690
Злобата и завистта пречат предимно на изпитващия ги. Най-доброто решение е той успее да ги преобразува в стимул за собствено развитие.
Не вярвам в уроки и разни подобни....всъщност не,  вярвам, че те влияят на тези, които вярват в тях....т.е. нещо, което според мен не съществува, не може да ми въздейства Laughing
Колкото до бизнеса, трябва да се отчете , че има периоди на възход и падение. В зависимост от отрасъла може да има влияние от сезона, тенденцията, наличието на празници.
Моят съвет и да продължиш да работиш и да не си мислиш глупости. А, ако толкова те притеснява-споделяй лични неща с по-ограничен брой хора.

П.п. Ама как така някой пита откъде имаш пари за нещо ?!?  ooooh!

# 6
  • Мнения: 12 692

П.п. Ама как така някой пита откъде имаш пари за нещо ?!?  ooooh!


А, питат. Тя се хвали.

# 7
  • Мнения: 5 060
Спри да си мислиш, че хората ти завиждат, опитвай се да бъдеш добър човек и виж как ще ти се наредят нещата. Енергията, която влагаш в тези мисли може да използваш, за да анализираш бизнеса си и защо все така се получава. Причината със сигурност е у вас, а не в хората край вас.
Може би няма да повярваш , но никога през живота си не съм си помислила, че някой ми завижда. Дори не вярвам, че има такива хора в зряла възраст.
А следващият път просто не споделяй кой е източникът ти на доходи, защото не завистта, а креативността на другите може да ти попречи. Опитай се да обърнеш въпроса на шега и на "От къде имате пари да си купите това?" отговори с "От луната".
Не знам с какви хора сте заобиколени, но този въпрос е доста деликатен и личен и е хипер невъзпитано да го задават дори на роднини.

# 8
  • Мнения: 4 690

П.п. Ама как така някой пита откъде имаш пари за нещо ?!?  ooooh!


А, питат. Тя се хвали.
Може Simple Smile Леко съмнително ми прозвуча - Като малка на 20 бях лоша, сега като голяма на 25.....

# 9
  • Мнения: 7 325

Преди бях много злобна, много завиждах, много плюех хората и много се радвах на чуждото нещастие,

Помисли наистина ли си го превъзмогнала или се залъгваш.
Аз не съм суеверна, но предпочитам това което се случва в дома ми да не излиза от там. Не ме вълнува особено и какво правят другите. Желая на познатите ми да им върви и да са здрави, тези които са ми неприятни игнорирам. Е, има случай в които да завидя за нещо и аз съм човек все пак, но си го признавам и е без лоши помисли. Вярвам, че ако пръскаш злоба и лошотия ти се връща.
Не търси причината извън себе си.

# 10
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 342
Аз пък винаги съм избягвала да споделям какви са ни доходите .Изобщо не обичам разговори за пари.
Нито пък ме интересува какви са доходите на приятелите ни.Не съдя за хората по това какви вещи притежават.




# 11
  • Мнения: 1 318
Скрит текст:
Здравейте, имам едни мисли които ме тревожат вече доста дълго време.

Преди три години започнах да се занимавам с нещо частно, вкъщи и си докарвах доста добри приходи. Отделно си ходех на работа където също вземах доста над средната заплата за региона, но както и други млади семейства с мъжа ми изплащаме жилище и нещата са ни нагоре. След като започнах своето нещо и приходите ни се увеличиха много, започнахме да си купуваме разни неща (коли, съдомиялни, телевизори и др. неща които искахме а нямахме възможност преди) и приятели и родители започнаха да ни питат от къде имаме тази възможност и аз им казах, занимавам се с еди си какво и  взимам еди си какви пари. Всички много се зарадваха, но изведнъж спря да ми върви, продажбите ми буквално спряха, едвам изкарвах да си покривам разходите, сега продължавам да се занимавам с това но изкарвам много по - малко от преди. Захванах се със второ нещо, докарващо ми още повече приходи и сценария се повтори, купихме си нещо питаха ни от къде, споделихме и пак от вечерта в която казахме на родителите си и от тогава нямам нито един осъществен приход.

Преди бях много злобна, много завиждах, много плюех хората и много се радвах на чуждото нещастие, но това беше когато бях на 20, сега съм на 25 и знам че е било много глупаво от моя страна. Сега страшно много помагам на приятелите си на колегите си на семейството си, на никого нищо лошо не съм казала, винаги защитавам всички, наистина съм станала супер добър човек с мисълта да изкупя греховете си. И аз и съпругът ми постоянно си повтаряме че ще сме добри, няма да се натрапваме със парите си, няма да се правим на такива каквито не сме...но уви. Винаги когато споделим нещо хубаво за нас и нещата се сгромолясват тотално. Докато си мълчим всичко е повече от перфектно, но няма как да пазиш нещо постоянно в тайна. Мисля че това е и причината вече година да не мога да забременея, а всички приятелки и две от роднините ми са бременни.

Възможно ли е завистта на другите към нас да ни влияе чак толкова много? Възможно ли е най - близките ни - родителите ни да ни урочасват макар и несъзнателно?
Как да спра да си го мисля?
Скрит текст:
И как да се измъкна от това ако е вярно? Много съм депресирана по въпроса и ще съм ви благодарна ако споделите мнение с мен. 

От всичко, което си написала, това е най-важното и най-трудното. Трябва да промениш начина си на мислене и на възприемане на случващото се около теб. За съжаление не мога да ти кажа как.

# 12
  • Мнения: 14 514

П.п. Ама как така някой пита откъде имаш пари за нещо ?!?  ooooh!


А, питат. Тя се хвали.

Точно Laughing

# 13
  • Мнения: 54 961
Разбира се, че е възможно.
Това е огромна негативна енергия, която е насочена към теб и те блокира.
Просто не споделяй. Wink

+1 Peace

Освен това не знам дали за 5 години си станала нов човек, но поне си усетила колко разрушителна може да бъде завистта.

# 14
  • Мнения: 3 161
П.п. Ама как така някой пита откъде имаш пари за нещо ?!?  ooooh!
в зависимост от големината (малкотата  Laughing ) на града.
буквално не се случва някой да не те пита "къде си тръгнал" , "какво работиш" , "добре ли е там" (демек има ли пари) па какво остава за пари и коли. Питат та се късат бих казал.

Общи условия

Активация на акаунт