Проходилките- "ЗА" или "ПРОТИВ"

  • 4 351
  • 92
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 116
Абе, като те заболи кръста и и ти отекат ръцете не проходилка ами три ще искаш Laughing Laughing (това маитап )те и без това не се задържат много вътре, до 2 седмици се усещат че така ги разкарваш за малко за да си вземеш дъха, така че ако не прекаляваш си е удобство.... това не значи да спи вътре,де. Моя и пълзеше, и в проходилка ама я израсна преди да навърши 10 месеца, та пак пълзя, бута столове, държа се за стената преди 3 седмици проходи, а сега не ще да го държа за ръка и тича диването по улицата.....

# 16
  • Варна
  • Мнения: 1 241
Подариха ни проходилка БЕРТОНИ, когато Коси беше на 7 месеца.
Изключително щастлив беше като го сложихме за пръв път. И много бързо й схвана цаката на проходилката - на втория ден вече тичаше. Това беше едно от малкото безопасни места, на които можеше да го оставям. Добре, ама това продължи само 2 месеца, защото Дивчо почна да се навежда надолу с главата и веднъж дори падна Rolling Eyes. А сега вече съвсем професионално се измъква от проходилката, като първо се подпира на ръце /няк'ви акробатики/. Така че, вече не я ползваме.
В момента се учим да ходим.
Мнението ми е, че проходилката е удобна и полезна, стига да се ползва умерено / не целодневно/ и от подходяща възраст. Simple Smile 

# 17
  • София
  • Мнения: 4 966
против Naughty

# 18
  • Мнения: 3 760
На нас ни е рано, но сериозно съм обмислила въпроса и съм против - ако е за прохождане и за - да се ползва след като детето е проходило.

# 19
  • Мнения: 1 555
И при нас тази тема е на дневен ред, обаче още се чудя дали да вземем проходилка! Около нас всички дечица проходили вече и то преди годинка са били в проходилка и нищо не им е навредило или попречило! Всеки сам решава за детето си, а и то самото ще си покаже! Аз съм ЗА

# 20
  • Мнения: 748
против.

# 21
  • Мнения: 4 080
против. дъщеря ми проходи на 10 м. - това за протокола, без да мисля, че има някакво значение.

# 22
  • Мнения: 549
аз съм за.Моят син беше на 8м. и не можеше да си стъпва на крачетата.Лекар ни посъветва да купим проходилка и да го слагам за да свикне да има упора.Това помогна

# 23
  • София
  • Мнения: 2 437
....ползвала съм я колкото да си свърша нещо набързо, да отморя за 10-158 минути и толкова....

 Joy Joy Joy
Браво, бре жено  Grinning Бързо отмаряш Grinning

Та, по темата...мисля, че проходилката помага. Поне при нас. Откакто започнах да го слагам в нея започна да стъпва стабилно, има желание да ходи. Преди само седеше, лежеше...не искаше да мърда. Водих го при ортопед, при невролог (по повод неумението или нежеланието му да лази и стъпва)...последният каза спокойно да си го слагам и че е добре за него.

Сега си ходи хванат за ръчички, стъпва даже по-добре от другите в парка и походката му е много мъжка Wink

За прохождането не мисля, че има значение. Щом тялото му не е готово (кости, мускули, координация и т.н.), не мисля, че има нещо, което ще промени това.

# 24
  • Мнения: 498
ортопеда, при който ходихме доста сериозно ги отрече проходилките...... Thinking

# 25
  • Габрово
  • Мнения: 336
Аз съм ЗА проходилките, но да се ползват само колкото да се свърши нещо, т.е. не повече от час на ден и то не наведнъж. Дъщеря ми я слагах  в проходилка, но за малко. Самия факт, че се научи да ходи чак след като спрях да я слагам в нея ме навежда на мисълта, че не ни е необходима такава за прохождане. По времето когато я слагах в проходилка ходеше с изнесени напред гърди и въобще нямаше правилна стойка, не можеше да пази равновесие. В общи линии проходилката е полезна за майката, а не за детето.

# 26
  • Мнения: 4 195
....ползвала съм я колкото да си свърша нещо набързо, да отморя за 10-158 минути и толкова....

 Joy Joy Joy
Браво, бре жено  Grinning Бързо отмаряш Grinning

ох сама се смях на собствените си писания hahaha hahahaобъркала съм исках да напиша 10-15 минути а сега от смях ми текат сълзите Joy Joy Joy
сори за оффа

# 27
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
ТВЪРДО против!
Те са извинение на родители, които искат да се отърват от детето за известно време под претекст, че се грижат за него.
Е, е винаги е така. Да не обидя някой! Има мами дето така вземат глътка въздух. Но каква полза има от тях?
Детето стой право, преди да се е научило да се изправя - тялото му още не е готово значи и се товари излишно.
Не може да падне - после не знае как да падне като хората. Не се и сеща, че проходилката я няма да го увеси.
Заспива омаломощено право - жал ми е направо, ама как да му помогнеш?
Паяците са продукт на амбициите на много хора децата им да се развиват бързо. ... а всяко дете си зне какво и кога!
Познавам много дечица дето късно тръгват ама първи прохождат без страх и травми сами, защото не са и виждали паяк.
Пример - изправяне на 8 месеца - само, самостоятелно ходене + бягане на 13 месеца (момче без паяк)
Пример - изправяне с помощ и проходилка от 5 месец, с постепенно увеличаване на времето, стрес при падане на 11 месеца, прохождане само на 14-15 мес. (пак момче, но с паяк)

Д-р Спок по темата: проходилките са сред най-честите причини за травми при малки деца (цитирам по памет - иначе има и процент)

# 28
  • Мнения: 4 978
На нас ни е рано, но сериозно съм обмислила въпроса и съм против - ако е за прохождане и за - да се ползва след като детето е проходило.

браво, мъни!  Peace

"за" и ако се налага с терапевтична цел.

# 29
  • Мнения: 14 654
арт мама, ти как си позволяваш да правиш такива обобщения?не прочете ли че има деца,на които проходилките са помогнали да стъпват и да проходят.освен това едва ли някой ще си пъхне детето в проходилка преди да е започнало да се изправя самостоятелно. ти как го измисли това.не можеш да говориш за децата по принцип.а като някой почне да ми цитира какво е казал доктор спок  Sick

Общи условия

Активация на акаунт