Каква бира предпочитате?

  • 47 301
  • 379
  •   1
Отговори
# 360
  • София
  • Мнения: 25 075
Не ми харесва Ариана.

Последна редакция: нд, 10 авг 2025, 21:23 от Amiamo

# 361
  • Мнения: 9 117
Ние вкъщи сме основно на Шуменско, бомбички/дупенца 😃 (съседски шовинизъм 😂).
Тази вечер бяхме на бира от бирария "Трявна", страхотна. 🍺

# 362
  • София
  • Мнения: 20 475
Ние това лято сме на Францисканер. Бутилки. Много приятна и пивка немска бира.

# 363
  • Мнения: 2 525


И тази е добра

# 364
  • Мнения: 542
Моля да ми препоръчате комплект от бири за подарък на мъж. Нищо не разбирам от бири.

# 365
  • Мнения: 30 502
Наскоро споделиха такъв в темата за коледните подаръци.
Ето: https://bg-mam.ma/p/1819939/50571910

Ако е рокаджия, хвърли едно око и тук:
https://shop.midalidare.bg/midalidare-rock

# 366
  • Мнения: 2 045
Hills-а на мене лично не ми харесва. По едно време беше по-скоро "модерна марка".
Не знам защо, но я помня с нещо сладко, а аз мразя сладки бири. Като общо мнение изобщо нямам добри спомени от Hills бирите.

Преди пиех и експериментирах с крафт (без никакви сладки! мразя сладка бира наистина), но от сигурно 3г и повече си го карам скромно на едно и също - любимото ми Старобърно.
И по някоя друга тъмна сега през студените дни, ако си харесам от наливните.

# 367
  • Мнения: 15 974
И бирите Гларус са добра идея за подарък.

# 368
  • Бургас
  • Мнения: 29 118
В Лидл мисля беше, тази седмица ще има комплект от различни бири, подаръчна кутия!

# 369
  • у дълбоката провинция
  • Мнения: 150
Току що изпих една Биричка произведена от Ломско пиво.
На вкус е добра, но като се сипе в чаша много голяма пяна прави все едно в пластмаса я сипваш.
Другата седмица в Кауфланд ще има на промо споменаваните от вас любими Бернарди, Козли, Пустиняци, Ердингери и т.н.

"Ломско пиво" фалираха.
Интересно ми е къде са изнесли производството си.

След като публикувах видях, че коментара е от миналата година Animal Hear No Evil

Последна редакция: пт, 12 юни 2026, 16:12 от kalitto

# 370
  • Варна-София
  • Мнения: 103
Ехе записвам се и аз в темата. Срам, че съм я пропуснала. Grinning
Като цяло сме почитатели на чешката бира: Козел, Старобърно (внос), Старопрамен (внос), Бернард и Бакалар.
От Българските Glarus и Гайда, Чипровско. Когато пътуваме из страната търся и местни малки производители на крафт бира.

# 371
  • Мнения: 1 534
Аз съм по по-нестандартните бири - тъмна (като последно пиех Шуменско), светла стронг бира, и някои крафт бири.
Мм пие само светла бира, най-често Ариана или Загорка.

# 372
  • Пловдив
  • Мнения: 21 696
Безалкохолна радлер с бъз и лимон.

# 373
  • Мнения: 237
Младо пиво на Пиринско ама пия 1 кенче на няколко месеца

# 374
  • Мнения: 499
Регент, Бернард, Гларус, не харесвам сладки бири.

Общи условия

Активация на акаунт