Каква бира предпочитате?

  • 36 137
  • 279
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 29
Айляк имаше миналата седмица в ЛИДЛ, предполагам има още останали - доста е добра

# 166
  • Мнения: 2 478
А, отдавна не съм виждал активна темата, а и не съм пил бира, но в петък пих Erdinger Вайс наливно. Брех, много ми хареса Simple Smile. Скъпа е, ама бих повторил при следващо посещение в същото заведение.
Много пивка, ароматна, плътна и комплексна. Усещане за превъзходна бира, нямаща нищо общо с продаваното по нашите ширини т.нар. българско, изключвам вноса.

Последна редакция: ср, 15 авг 2018, 22:51 от FragranceFanatic

# 167
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 441
С 2 ръце за ердингер-а, да.
Аз наскоро пих и вайс от тази Leikeim. Много пивка, вкусна и почти не я усетих като алкохолност, за разлика от по-слаби родно производство.

# 168
  • Мнения: 36 093
ердингер вайс има и неналивно - в заведение съм пила половинка, а супера до нас има само 330 мл, аз също много го харесвам

# 169
  • Мнения: 29
Българска вайс май само Столично в момента има, едно време и Болярка имаха. Аз не съм по вайса особено, но тази също не е лоша - Shöfferhofer, също и Schneider Weisse

# 170
  • София
  • Мнения: 16 213
Vergina weiss, Grimbergen weiss, Blue Moon. Столично вайс е доста далече от тях.

# 171
  • Мнения: 13
Обичам наливните бири и май напоследък само от тях си взимам. Иначе като марка се кефя на Старобърно. От българските Пиринско е яка. А е от тея по-хай дето са Козел - взимам си от Била. И даже предпочитам от тъмните, нищо, че е лято. Не ми пречи да пия тъмно.

# 172
  • Мнения: 29
То като цяло е погрешно схващането лятото - светла, зимата - тъмна. Пиеш когато каквото ти се пие Grinning

# 173
  • Sofia
  • Мнения: 4 101
Най-често - Столично, Хайнекен ,Стела Артоа, в Сърбия ми хареса LAV, в Полша Ksiazece червена, Амстел - гръцки в червено кенче, Гинес не успя да ме спечели, Ефес ми е странна...

# 174
  • София
  • Мнения: 22 998
Студена!  Party Стела, Хайнекен, Карлсберг...

# 175
  • София
  • Мнения: 9 959
Айляк имаше миналата седмица в ЛИДЛ, предполагам има още останали - доста е добра
Бяха около 3лв... идеи защо българската е по-скъпа от една Patronus (1.90лв, мътна, вайс, доста добра), при това 500мл, а не 330...

ПП: Аз съм в търсене на качествена бира от 330мл, без (много) консерванти , до 5-5.5гр. макс. (за у нас). на сносна цена. Рядко пия.

Последна редакция: пт, 17 авг 2018, 21:50 от Starrydream

# 176
  • Мнения: 29
3.50 лв, по-скъпа е защото има огромни количества скъп хмел, от който идва аромата, във вайса хмел почти няма...абе трябва да опиташ и да я помиришеш. Между другото я варят в Гърция засега Simple Smile

# 177
  • София
  • Мнения: 452
Като стана дума за промоциите в Лидл на крафт бири, аз се възползвах и си купих няколко бирички на Hills Beer от Панагюрище. Много им харесвам бирите, но досега ги бях виждала на цена от 5 лв. бутилката. В Лидъл ги бяха пуснали май на половин цена някъде. Взех много неща и не помня точно.  Hills Helles Rauch много ми допада.

# 178
  • Мнения: 485
Будвайзер,Старопрамен,Стела за предпочитане в стъклена бутилка за домашна консумация.Много ми харесва Радебергер.
Наливна по заведенията ,предпочитам Старопрамен ...
През зимата Столично бок,Лефе,Гинес..
Ако може повече бира в Белгия и Чехия

# 179
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 301
У нас сме почитатели от светла, през кафява до тъмна бира и ейл Simple Smile
Харесваме Brewdog, brewdog punk ipa, bombardier, old speckled hen, doom bar и др.  Laughing не знам от тях дали се предлагат някои в БГ.

Общи условия

Активация на акаунт