Януарчета 2016 - 9

  • 95 482
  • 707
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 5 112
Здравейте! Минавам набързо да се отчетем с яслата. Първият ден го заведохме закусил за един час, било е добре без много сълзи и драма, геройски се бил държал, даже си хапнал няколко парченца банан там (при положение че в къщи няма междинна закуска). Днес, втори ден, решихме да го заведем за закуска там и да го вземем след 2-3 часа (по препоръка на госпожата). Час - час и половина е било драматично, ту е плакал, ту сам е спирал, отказал и закуската и плода за междинна закуска (а нашето дребно е от папкащите), но пък седнал на гърнето с другите деца и последния час докато го вземем бил много спокоен. Обаче и двата дни ми казаха, че не искал много да седи с другите деца и да си играе с тях и малко се притеснявам. Той по принцип няма откъде да е свикнал много с други деца, навън на разходка обича да обикаля и не се заиграва продължително на едно място. Имам чувството че е свикнал повече с възрастни и са му по-интересни.
И двата дни като го взимах и като ме види се разплакваше за секунда, много ми става мъчно като му се напълнят очичките и каже "мааамууу" Sad Като отида да го взема влизам в преддверието със свито сърце да не го чуя отвътре как плаче жално.
Сега се чудя утре как да го заведа, дали пак рано за закуска там, дали по-късно закусил, или рано като за закуска, но да му дам някакъв плод преди това да не е съвсем гладен и това допълнително да го изнервя. Мисля си, че като започнат да го хранят там ще се отпусне по-бързо. По-опитните мами имате ли съвет Simple Smile
Иначе утре трябва да остане и за обяд там и да го взема да си спи у дома, според учителката му е драматично в началото и после се отпускал, каза че било съвсем нормално положението. Много ми е притеснено, защото покрай операцията свикна с мен и сега е в "мама вълна", а е хубаво да ходи на ясла. Като гледам режима и заниманията в яслата, няма нищо общо с детегледачката която имахме. Единственото предимство на детегледачката е че тя го разхождаше всеки ден по близо 3 часа, но сега като стане гадно времето си мисля че ще е по-добре с другите дечица, отколкото в къщи сам.
Не знам как са по принцип учителките, но тези в нашата група (и медицинските сестри и "лелите") са млади и изглеждат много приветливи и обиграни. Сутрин при нас няма изобщо дълги раздели, само чакат да му сложа пантофите и го взимат и го вкарват вътре. Знам че ако тръгна да го прегръщам и целувам много за "чао" ще стане още по-страшно положението.

# 541
  • Мнения: 180
Браво, геройски се държи детенцето  Hug Според мен му дай малко да хапне все пак, едно бананче, да не е на празен корем и в нова ситуация. Това с "мама" явно е период и при нас е така. Постоянно ме търси и се обвинявах даже колко нужда има от мен, пък аз работя и нямам време за нея... ама знам, нормално е.
Мами, кажете ми някой лек за кашлица , заради сополи, моля ви. Направо вече не знам какво да правя. Водихме я на лекар - чисти са и гърдите, няма температура, чистете й носа с физ разтвор. Вече 3та седмица кашля от храчки, а на моменти нищо не мога да дръпна от носа, а пък гърлото й е задръстено. Сополите и се бяха изчистили бистри, сега пак жълти. Давам й чай,давам мед... никаква файда. Четох млякото да спра, че още повече отделял слуз организма, ама как да й спра млякото....
Толкова безсилна и безпомощна и нищожна се чувствам - 3та седмица не мога да й ги спра тези сополи newsm45 Weary

# 542
  • Мнения: 337
    purpletka давай му са яде и ако иска там пак ще яде, драмата няма кка да я няма.  Ще мине.  Те вече разбират, така че му обеснявай- отиваш на ясла да играеш с децата.  Мам ще те вземе след час.  После го питай как е било. Какви играчки е имало. Вие имате ли ги в къщи.
    Да покаже как играе с децата.  Ей такива неща. 
    За сополите давам Kalium sulfurikum 9Ch.
    Слагам физ разтвор и дърпам с помпата често. Жълти са защото са заседели. Научих Мишо да кашля. Поне малко да изкарва храчки. 

# 543
  • Мнения: 5 112
И аз постоянно се чувствам виновна, хем знам че е нормално всичко което се случва...
Точно така му говоря - че ще си играе с децата и че ще папкат и спят и пеят песнички. От месец го питаме дали ще ходи на ясла, ще му харесва ли, ще си играе ли с децата и той все казва ентусиазирано "дааа!". Обаче са си бебета още и това "да" не е с кой знае каква тежест. Никога не му казвам че ще ходи на ясла пък мама ще работи, все търся весели неща да му казвам.
Дано всички дечица се адаптират лесно и да не боледуват! Hug

# 544
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Кали, няма лек за тия сополи за съжаление. Много се мъчат дечицата, аз минах през голям ад с тоя заден ринит с каката. Имаше едни капки, които вършеха работа и естествено ги спряха от производство. Сега нашето педи изписва Инфлуназал - хомеопатично е за пръскане в носа. Веднъж съм пръскала на Марти, имаше ефект, но не мога да дам категорично мнение дали ще помогне.
Пурплетка, Коко е герой. Стана ми мъчно като четох как те посреща в яслата, това са най-гадните моменти. Аз бих го завела още сутринта преди закуска в яслата, за да свиква на режима, но ти си знаеш най-добре. И аз съм на мнение, че трябва да им се обяснява къде отиват, кога ще ги вземем и т.н.
Марти и той по цял ден ,,мамооо,,, ей сега както спи и изведнъж сяда ,,мамоооо,,, хваща ми ръката и пак заспива. Хич не ми е ясно как ще ходи на ясла, хич ..

# 545
  • Мнения: 5 112
Явно всички дребчовци са на една вълна. Танче, Коко преди час както си спеше спокойно го чух по бебефона как започва да примрънква и повтаря "мамуу, мамууу". Лежеше и стискаше очите, но ме търсеше. Успокои се за секунди като го взех да го гушна и целуна. Търсят ни децата... какво ли им минава през главите...

# 546
  • София
  • Мнения: 1 235
Пурплетка, Hug знам какво ти е ... с каката го изживях веднъж. Не ми се мисли Сами как ще се адаптира в яслата. Говоря му когато ходим да взимаме кухнята, че когато тръгна на работа ще ходи при децата да си играе ама ... каквото и да говоря ще е драма в началото. Само дано са здрави децата. Питах  педи какво да давам за имунитета и каза ''Нищо''. Но мисля да почна рибено масло.
Знаете ли в София, в коя лаборатория пакета от изследвания за детска е на най-добра цена? Педи не иска да даде направления .... не ни се полагали ...

# 547
  • Мнения: 973
Pupletka, браво на малчуганът! Герой е той.

Гери, вие кога тръгвате? В Ралица ли ще сте?

Ние си се гледаме. Такова бебе е Мати, второ няма.
Сагата ни с ушите продължи дълго. Цял месец. И премина в избиващи зъби, които обаче изобщо не се виждат още. Плаче и си пъха ръцете в устата. Не съм очаквала, че почти две години ще имам бебе. Давам всичко възможно за успокоение. Нормалното спане е мираж. В най-добрия случай ме буди по три пъти. Давам чай или вода, мажа зъбките или в краен случай нещо болкоуспокващо. Напикаваме се и се преобуваме. Разсънваме се, и така.

Все още не се заиграва с връстниците си. Ако дойде някой по-голям вкъщи му е интересен. Навън е основно тичане и опит да ми избяга.
С говореното сме до- от няколко дни казваме-ко-ко и па-па, и трака със зъби да покаже конче. А, и най-накрая се научи да показва колко голям ще порастне. Останалото в речника си е старото - мама, баба, пъка, бъка. От скоро казва-айдии. От време навреме и някакви неразбираеми изречения.
Катери се по дивана и сяда с друсане назад, с огромно желание да е във въздуха, посока пода. Биберонът го ограничих само през нощта. Но шишето с биба изобщо не знам кога ще заменя с чашка.
Взима лъжичката, но не я насочва с храната към устата.
Тръпки ме побиват, че наближава втората годинка. Нямаме изгледи за ясла. Аз поне до пролетта няма да се връщам на работа. Това е от нас, с днешна дата.
Поздрави от мен и Мати!

# 548
  • Мнения: 5 112
Нашият герой след две седмици на ясла и чудесна адаптация с изключение на задължителния сутрешен рев е болен от вчера следобяд с 38 и нагоре температура. Супер ми е гадно, разчитах че е добре кален и не е от боледуващите, че още след втората седмица да се разболее, ама Sad Освен това ми направи впечатление че след ясла е зверски гладен, за пръв път го виждам да нервничи за храна,  та явно и това се отразява.
Надявам се другите дребосъци да са здравички и в настроение... и искам да се нормализира това тъпо време! Сутрин го вода на 7 градуса на ясла, където работи парно!!!, следобяд го прибирам на 20+++ градуса! Не е нормално това, как да не се разболее?

# 549
  • София
  • Мнения: 1 235
Lolr, началото на другия месец трябва да тръгне в 45-та на Майор Томпсън.
Пурплетка, много неприятно ... дано бързо оздравее.
Сами също изкара някакво вирусче. Един ден имаше температура, а после разстройство.

# 550
  • Мнения: 973
Милият Коко, бързо да се оправя!

Сами, ще е ученик и той скоро.  Браво, че сте се класирали за яслата! На мен Ралица ми е най-близо, но за там шанса ни е абсолютна нула. Водим се друга община.

# 551
  • Мнения: 5 112
Благодаря, момичета, много сте мили! Hug
За съжаление Коко не се размина с антибиотика, вчера след като цял ден не падаше под 38 започнах да му давам. През нощта вдигна над 39 и сутринта пак беше над 39. Щом аз стигнах до компреси с разбит белтък... Много ме е страх от висока температура и това близо 40 часа са не пада под 38 и даже да се качва над 39 въпреки медикаментите ми дойде в повече. На третото му боледуване изобщо се запозна и с антибиотик...
Пак стана голяма каша - комбинация от зъби, вирус и сблъсък с яслата. Надявам се да не е тенденция това и занапред да не боледува често, въпреки яслата. Много ми харесва нашата ясла, групата и "госпожите". Коко започна да си играе с другите деца, да пее и танцува с тях, изобщо в социално отношение ми се струва много добре и ми се иска да ходи редовно.

# 552
  • Мнения: 337
пурплетка съжалявам за Колко. Ама ще му мине бързичко.  Трябва да се връща да играе с децата. 
Момичета бихте ли ми препоръчали гинеколог в София,  за една приятелка питам 😉. Такъв и който изражда и не е против секцио по желание и добра болница.  Благодаря

# 553
  • Мнения: 973
Мартинела, аз съм доволна от клиника Щерев и доц.Андреева. Оперира ме с Григорова от Тина Киркова, като външен специалист. Съквартирантката ми в стаята беше при д-р Димитров и Чавеева, също беше много доволна. Той идваше доста често да я вижда в стаята. Моята докторка дойде в реанимация, и два пъти в стаята до изписването. Но там те са натоварени и заради другите процедури, които извършват. Има тема тук за клиниката, ако иска приятелката ти да чете. Но всеки ще си похвали неговият си доктор. Моя близка скоро роди в болница Света София, на бул.България и е доволна, с второ дете.

# 554
  • София
  • Мнения: 1 235
Бързо оздравяване на Коко. Дано боледува малко и е супер, че му  харесва в яслата. Най-важни са лелките и аз много се надявам и нашите да са готини.

Общи условия

Активация на акаунт