Бруксизъм (при възрастни)

  • 4 664
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 66
Не отрих такава тема за възрастни, а само за деца, затова си позволих да създавам нова.

Здравейте, на 21г. съм и няколко зъболекари вече се изказаха, че без шини за бруксизъм няма да се размина. Стискам ги докато спя, докато съм на работа пред компютъра - всичко от стрес ... Сега се оказа, че ставата ми е възпалена и съм с болки от месец  Confused изписаха ми витамини А,Б,С + Невробекс. Захапката ми е нормална, нямам изкривявания и на зъбите.
Въпросите ми са от тези шини да не ми се изкриви захапката примерно, колко ще ми струват и къде в София мога да си направя? Благодаря на отзовалите се  Wink

Също така ми казаха да направя физиотерапия на ставата, но това също не знам къде се прави...

# 1
  • Мнения: 5 105
Не би трябвало да ти се изкриви захапката. Шините ако са направени правилно само ще ти помогнат.
В София не знам къде могат да се направят, но аз бих търсила стоматолог задължително със специалност Ортопедия. За такъв се сещам за д-р Ани Джунилова, но не мога да дам координати. Може би също във Факултета по Дентална медицина може да провериш за ортопед  newsm78

# 2
  • Мнения: 3 841
Аз имам такава шина само за отдолу. Няма как да ти се изкриви- вземат се размери и т. н. На мен иначе ми е леко неудобно да спя така:(

# 3
  • Мнения: 66
А знаете ли къде може да се направи физиотерапия?

# 4
  • София
  • Мнения: 577
В стоматологичният факултет.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 6 281
Физиотерапия във връзка с бруксизъм?
Защо?
Аз имам шина, но така и не можах да свикна да спя с нея. Ако искам пак да опитам, трябва да си направя нова, че сменям мост в момента. Настоящата шина ми предизвиква обилно слюноотделяне и съм заета да преглъщам непрекъснато, докато заспя. Приемам я за чуждо тяло и ме дразни. А върши работа по принцип. Предпазва.

# 6
  • Мнения: 3 223
И аз имам бруксизъм, усетих се, когато зъбите ми са поизтрити. Как толкова години не съм разбрала?Направиха ми сплинт, но ми е много неудобен и ми предизвиква болка в ставата.
Страх ме и да не настъпят промени в устата ми заради сплинта.
Няма ли някой друг с опит?

# 7
  • София
  • Мнения: 135
Аз имах този проблем. По принцип е добре да се отстрани и причината, а тя е или голям стрес и напрежение, или паразити, както сме чували от бабите си. При мен имаше период на голям стрес, при който се събуждах с болки в мускулите и в дъвкателните зъби. И тъй като съм видяла при баща ми, който има този проблем, как му са изтъркани зъбите на височина, буквално наполовина, то реших да взема мерки.
Първо си взех силиконов протектор, който беше доста голям, като за боксьорите, прозрачен и с него е много неудобно, защото не може да спиш нормално със затворена уста, тече слюнка. Абе, не става.
После потърсих по-тънък и си намерих - само между зъбите ляга. Горещо го препоръчвам. Носих го около 2 седмици постоянно. Пак натисках през нощта, обаче, ако някоя вечер забравя да го сложа, усещах че не натискам толкова. И така постепенно от трън на глог го слагах. Сега ми седи резерва в нощното шкафче.
Но си намалих и напрежението, слушам спокойна музика, правя йога, понякога вечер взимам валериан с канела половин час преди лягане или мента глог валериан. Надявам се да съм ви била полезна.
Ето линк откъде е: https://bilki.bg/protektor-pri-bruksizam-skartsane-sas-zabi.html
Ако администратора прецени моля да изтрие само линка, без горното описание, защото наистина отделих време, за да кажа, че проблема е решим, не е толкова трудно, само да намериш правилните решения. Поне при мен. Успех и бъдете здрави!

Общи условия

Активация на акаунт