ГРАДИНАРСТВО - моето хоби 19

  • 90 111
  • 742
  •   1
Отговори
# 210
  • have faith and be patient ..
  • Мнения: 4 694
ето и едно от моите кътчета

# 211
  • Мнения: 1 181
Здравейте! Реших тук да питам дали знаете какво е това растение - мисля, че е градинско, аромата му малко напомня на джоджен

Скрит текст:

# 212
  • Някъде Там
  • Мнения: 484
а петуниите нали са едногодишни. От какво ги сеете от семенца или си взимате готови?

# 213
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 42 784
Здравейте! Реших тук да питам дали знаете какво е това растение - мисля, че е градинско, аромата му малко напомня на джоджен

Скрит текст:


наистина ли има аромат на джоджен?
прилича ми на Перила,  Blush но за нея пишат, че мирише на кориандър  Blush

 Blush нямам го, но ти можеш да си го завъдиш  Peace на снимката май виждам коренче  Blush  бодни в саксия и поливай  Hug

# 214
  • Мнения: 1 437
Разкошни цветя Алекс. Надявам се догодина и аз да имам такова кътче  Blush

# 215
  • Мнения: X
а петуниите нали са едногодишни. От какво ги сеете от семенца или си взимате готови?

Аз и садих семенца и купувах готови, все каскадни
Станаха чудни и по двата начина, само тези от семенцата малко бавно го даваха в началото
Но си е играчка саденето, трудно оцеляват в началото

Затова вече само ше купувам готови
Гъдел е да отгледаш свои, видях, че става, но нямам повече търпение, нито желание

Каскадните могат да са многогодишни, ако се приберат вътре за зимата
Стават огромни така
Аз се опитах миналата година, но явно пеперуди бяха снесли яйца в саксиите и след като намерих гъсеници по пода изнесох всичко навън
Уплаших се какво още може да се крие в тези големи саксии

# 216
  • София
  • Мнения: 799
Здравейте,
в градината имаме два дънера от отрязани дървета. Искам да ги превърна в своеобразни саксии, тъй като са със широка основа и би стояло добре. Мъжът ми, след известни колебания  Wink, се съгласи да ги дълбае, но се чудим не трябва ли да направим и някакви отвори за отцеждане на водата/или пък тя отива директно в почвата /нещо не ми е ясен този момент/. Отдолу евентуално може да сложим дренаж от камъчета.
Имам известни колебания и по отношение на цветята, които да засадя вътре. Разполагам с разсад нисък тагетес и ниска циния собствено производство, но бих могла и да купя нещо /което да цъфти цяло лято, може и нещо каскадно или пък някаква декоративна трева?/
Много ще съм благодарна за някакви идеи и съвети  Grinning
Знам, че тук ще ме посъветвате качествено  Grinning

# 217
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 42 784
и цинията и тагетесът ще цъфтят цяло лято  Peace
а като видите как е тази година, за догодина ще си измислите друго  Mr. Green
според мен не е нужно да дупчите нищо, дърветет надали са били здрави, все някъде е имало гнило и през него ще се отцежда излишната вода. наблюдавайте и ако ви се стори, че се задържа ще пробиете лесно  Peace

идеи
Скрит текст:

още




# 218
  • София
  • Мнения: 799
Сърдечно благодаря  Grinning, ще разгледам.
Тази година ще пробвам с тагетеса и цинията, забравих, че имам и малко ниска целозия, пък после ще видим.

# 219
  • Мнения: 2 320
ето и едно от моите кътчета


Ах, колко са красиви! А какво са? (питам за белите, сините и розовите в сандъчетата)

# 220
  • have faith and be patient ..
  • Мнения: 4 694
ето и едно от моите кътчета


Ах, колко са красиви! А какво са? (питам за белите, сините и розовите в сандъчетата)

По принцип като дадеш на снимката с десен бутон " отвори в нов радел ",  отваря отделно изображението в големия размер и могат да се видят подробностите..  Общо казано на снимката има основно петунии и теменужки,  карамфилче,  английско мушкато,  а жълтото е тагетис ,  бялото е теменужка,  синьото и то,  розовото остава за петуниите,  карамфила и миниатюрното ангелски очи мушкато. М по-малко е от дланта ми,  а се уби да цъфти  Heart Eyes

# 221
  • Мнения: 2 320
Те хубаво се виждат, но аз като грам не разбирам от цветя и съм имала само кактус...  Mr. Green
Благодаря ти!

# 222
  • Мнения: 4 908
Сърдечно благодаря  Grinning, ще разгледам.
Тази година ще пробвам с тагетеса и цинията, забравих, че имам и малко ниска целозия, пък после ще видим.
Ние имаме на работа юка в дънер.

# 223
  • Мнения: 13 540
Може ли някой да ми обясни подробно как да си захвана от трендафиловите рози. Днес комшията ми се похвали, че преди 3 години си бил откраднал от нашият червен трендафил (може и да не се казва така) и много хубаво му краси двора ... Сега и аз искам да си открадна Wink Wink Wink, но как ще го завъдя?!?!?!?!?

# 224
  • Мнения: 4 304
Вчера на село една жена би даде от нейния две клончета/чеснаци им казва, понеже отчеснато до стеблото/ дълги около 20 см. Каза да им изчистя пъпките и да ги засадя в земята. По често поливане и тя така си ги размножавала. Има няколко в двора и по оградата. Без захлюпвания с буркани и други такива.
Щом си имаш у вас, още по лесно ще стане. Късаш, бодеш, поливаш и все някой ще се прихване.

Общи условия

Активация на акаунт