Раждане в Окръжна Болница "Света Анна", София - 2

  • 93 705
  • 850
  •   1
Отговори
# 570
  • София
  • Мнения: 153
Мама Мими, разбрах те сега. Ами като отношениемисля че нямаш проблем. Доста те окуражава на момента, изобщо няма мястоза сравнение с д-р Жекова, за която тук доста пъти са писали, че е груба избирателно с някои пациентки. Според мен естествено окуражаването в такъв момент е много по-мотивиращо от овикването. Та с д-р Дачева няма да имаш проблеми в това отношение, е сега ако се закучи работата дълго време може и да не е толкова сговорчива, но ще намери изход от ситуацията, в добри ръце си Simple Smile


Благодаря ти, живи и здрави да дойде и да минава 😂 отсега съм се притеснила, че мислех, че няма да раждам повече. Много пршлимни раждания и страхотни екипи имах, но времената са други и всеки нов лекар в това отношение ме притеснява. Дачева от 3 години  я посещавам и съм възхитена, но за пръв път ще раждам при нея или поне се надявам да е при нея и да не е отпуск 😊😊😊

# 571
  • Мнения: 3
Здравейте! Живот и здраве и аз ще раждам при д-р Дачева. Интересува ме как стоят при нея нещата за или против упойката е,защото д-р Илиева например 1 път каза,че не изражда с упойка . Та въпроса е има ли раждали при Дачева с епидурална и по добре ли е с упойка,че ми е първа бременността и съм се ошашкала.

# 572
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
Предното ми раждане бе в Окръжна,но тотава отидох със започнало раждане без избор. За съжаление родих секцио и понеже не е направено явно както трябва и от сега ми се предвещава пак секцио. Колко по-рано трябва да потърся конкретния лекар при когото искам да раждам. И все пак има ли някой родил първо секцио и после нормално. Надеждата умира  последна ☺
Аз родих секцио в шейново преди 10 години, точно от некадърност. После намерих доктор Жекова, която ме убеди, че ще успеем с нормално раждане и успях! Бебе 4220 гр, без нито един шев. Три години по-късно родих пак при нея, пак нормално! Не се оставяй лекарите да те плашат - рискът от руптура е минимален. Дори да стане нещо - операционната е на две крачки. Секцио се прави най-лесно и бързо...

# 573
  • Мнения: X
Здравейте! Живот и здраве и аз ще раждам при д-р Дачева. Интересува ме как стоят при нея нещата за или против упойката е,защото д-р Илиева например 1 път каза,че не изражда с упойка . Та въпроса е има ли раждали при Дачева с епидурална и по добре ли е с упойка,че ми е първа бременността и съм се ошашкала.
Няма проблем, но трябва да говориш предварително, че ще искаш упойка.

# 574
  • София
  • Мнения: 153
Явно ще разпитвам  и за обезцоляването. При първото ми раждане те решиха да ме обезболят, че мъките  вече цяха нечовешки обаче при самото раждане нито контракциите усещах нито успявях да контролирам напъните... второто протече за точно 45 мин от изтичане на води, рязко контракции и бебешкия рев. Нямаше никакво време за обезболяване и всичко си усетих и някак по добре беше. Болките при първото раждане ме докараха до безсъзнание, не знам как издържах 6 часа. Сега не зная да си искам ли предварително или да оставя тази преценка на тях....? Или всичко ще се реши, когато дойде този момент и зависи как се развива процеса....
Може странно да звучи, но много съм объркана, притеснена....а всъщност е третото ми невероятно и планирано събитие 😍, сякаш ми е за пръв път.

# 575
  • Мнения: X
Не съм лекар и не мога да твътдя, че със сигурност е така, но ми се струва, че първият път упойката ви е сложена твутде късно. По принцип се слага до определени см разкритие, след това действа като облекчава контракциите за известен период и накрая, когато вече има почти пълно разкритие, действоето на упойката започвя да преминава и така усещате напъните и какво да правите. В противен случай, ако нищо не усещате, ще трябва някой да ви казва кога да напъвате или да ви натиска, защото като не усещате, няма как да бъдете ефективна. Предполагам затова е хубаво да се знае предварително искате ли упойка.

# 576
  • София
  • Мнения: 18 710
Мен на 8 см ми сложиха упойка. Сега друг е въпроса, че д-р Жекова ми се кара, че съм чакала контракциите да станат на 3 мин.
Нищо не съм усещала тя и акушерката ми казваха кога да напъвам. Беше много добре.

# 577
  • София
  • Мнения: 153
Мен на 8 см ми сложиха упойка. Сега друг е въпроса, че д-р Жекова ми се кара, че съм чакала контракциите да станат на 3 мин.
Нищо не съм усещала тя и акушерката ми казваха кога да напъвам. Беше много добре.

Звучи супер. То реално контракциите са болезнени, самото раждането не поне при мен.
Мъжа ми само ми се смее, че вече раждала жена я е страх и само разпитва...ама от раждане до раждане има много разлика. Сега вече съм наистина спокойна, като ви чета мненията още повече, че се информирам за неща, за които преди въобще не съм се и замисляла.

# 578
  • София
  • Мнения: 18 710
Да то това е, контракциите болят. Аз родих 4300 бебе с 5 напъна. Второ беше, но като знам първият път как родих  без упойка 4 кг бебе е не мерси.

# 579
  • София
  • Мнения: 153
Да то това е, контракциите болят. Аз родих 4300 бебе с 5 напъна. Второ беше, но като знам първият път как родих  без упойка 4 кг бебе е не мерси.

Шапка ти свалям!!! Рано ми е още на мен да го мисля, има време до декември 😂😂😂
Нямах време да си искам упойка втория път, аз докато се осъзная какво става и вече  ме шиеха 😂😂😂

# 580
  • София
  • Мнения: 18 710
Абе то как има е сега ще дойде:) аз добре, че " преносих" та така стана иначе мислех без упойка пак.
Сега ще ти е още по- лесно спокойно и успех.

# 581
  • София
  • Мнения: 153
Мерсииии, най ми допадна частта с по- лесно 😛
Дано, мерси много 😊

# 582
  • Мнения: 30
Здравейте момичета. При мен терминът наближава и започнах да се притеснявам от това, което чувам за неонатология. Колежка на моя роднина е работила около година в Окръжна и е с много лошо мнение за хората, които се грижат за дечицата там. Вие с какво мнение сте? Извинявам се за въпроса си, но определено се притесних, отделно ми е първа бременност.

Благодаря предварително за отговорите Ви.

# 583
  • Мнения: X
Ами и аз не съм с блрстящи впечатления, но от това което четох за другите болници по съответните в общи линии навсякъде почти е така.

# 584
  • Мнения: 178
Аз в момента съм е болницата. Родих на 7-ми и бебчо се наложи да го сложат в кувиоз, защото изплака трудно. Неонатологията като отделение е в добро състояние. Самите работещи там не дават много информация, не са обяснителни като попиташ нещо, но пък се грижат добре според мен за бебчетата. В моя случай мога само веднъж на ден да ходя да го видя и да получа информация. Някой обясняват малко по-подробно, но ти го изтрелват и ти пак не разбираш особено за такива като мен мами за първи път. Не мисля, че в другите болници е по-различно съдейки по коментари на приятелки

Общи условия

Активация на акаунт