Раждане в Окръжна Болница "Света Анна", София - 2

  • 93 616
  • 850
  •   1
Отговори
# 795
  • София
  • Мнения: 188
С предишният застраховател беше достатъчно само да си представя картата и не съм се занимавала с никакви документи и не съм плащала нищо, но това към ДКЦ. В техният сайт имат един раздел, който показва с кои имат сключени договори и човек лесно се ориентира.

Благодаря Ви все пак за инфото. В застраховката ми включва раждане с избор на екип до 900лв, но въпросът ми беше дали имат сключен договор между тях, защото в сайта им е...

Ще изчакам преиздаването на картата и ще ги разпитам...


muhi

Списък с необходими неща :  

    * Нощници
    * Чехли
    * Джапанки за банята
     Хавлиена кърпа за ръце/лице
    Хавлия за тяло
    * Жилетка или нещо подобно
     Дамски превръзки за родилки
    * тоалетни принадлежности
    * монети за телевизор от 10 ст. до 1 лв.
    * Прибори за хранене
    * Чаша
    зарядно за телефон
    *помпа за кърма
    еднократни подложки за легло / преповиване
     залъгалка и ръкавички за бебето.

За бебето само:
        мокри кърпи за бебето - 1 неотворен пакет
        памперси за бебето - 1 неотворен пакет

       Дрехи за бебето не ти трябва, те ти дават камизолки и бодита. Само за изписването ще ти трябват, но това може таткото да донесе в деня на изписването.

# 796
  • София
  • Мнения: 2 271
Добро утро Майчета! Искам да ви попитам какво трябва за родилката и за бебето като дрехи? Благодаря! HugHug
В болницата дават списък за раждане.
Дрехи за бебето не трябват - те си имат едни гащеризончета. Само памперси и мокри кърпи.
За родилката се искат 3 нощници и чехли за баня. Другото е по желание - жилетка, чорапи и др. Имайте предвид, че е много топло в отделението. Нощниците може и да са 2, но едната сигурно ще се изцапа при раждането. Масово ходеха с кърваво петно отзад някои момичета, които явно нямаха нощници за смяна. И да са подходящи за кърмене(ако го планирате)
Аз препоръчвам еднократни гащи за родилки.

# 797
  • Мнения: 437
Бихте ли ми препоръчали някой за ЖК по Здравна каса?
Може ли да кажете и колко заплащате за ехографски преглед извън тези по ЗК?

# 798
  • Мнения: 1
Здравейте,
някой знае ли как мога да си запиша час при др Жекова? (Изобщо записва ли се час или трябва да отида на място в болницата и да чакам пред кабинета ѝ? )Звънях в Окръжна Болница, но никой не ми отговаря.

# 799
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 83
Здравейте Момичета! Hug Искам да ви попитам за отворените врати в болницата,има ли час или мога да отида когато поискам? Звънях в болницата,но никой не ми вдига! Благодаря!

# 800
  • Мнения: 39
Всяка сряда 12:30 пред родилното отделение Simple Smile

# 801
  • Мнения: 231
Момичета, в интензивното какво ри дават да имаш при теб? Целия ти багаж или само телефон и дребните неща? Чудя се багажът ми само в куфара ли да е или да приготвя и малка чантичка с документи, телефон, зарядно, водичка и тн.

# 802
  • София
  • Мнения: 2 271
Момичета, в интензивното какво ри дават да имаш при теб? Целия ти багаж или само телефон и дребните неща? Чудя се багажът ми само в куфара ли да е или да приготвя и малка чантичка с документи, телефон, зарядно, водичка и тн.
В родилна зала ли имате предвид?
По принцип целия багаж си върви с вас - първо в предродилна зала, после като родите, ви го донасят в стаята, където сте настанена. По време на самото раждане, не ви трябва нищо от багажа, така че не се вкарва вътре.
Аз си бях взела телефона и го оставих върху един апарат до кушетката и като родих, веднага се обадих дя се поФаля, докато чаках да ме свалят.

# 803
  • Мнения: 231
За реанимация питам, т.к. съм с близнаци и е много вероятно да раждам секцио. Та след операцията нали те местят там и се чудя, дали ще имам достъп до телефона и личните си вещи.

Момичета, в интензивното какво ри дават да имаш при теб? Целия ти багаж или само телефон и дребните неща? Чудя се багажът ми само в куфара ли да е или да приготвя и малка чантичка с документи, телефон, зарядно, водичка и тн.
В родилна зала ли имате предвид?
По принцип целия багаж си върви с вас - първо в предродилна зала, после като родите, ви го донасят в стаята, където сте настанена. По време на самото раждане, не ви трябва нищо от багажа, така че не се вкарва вътре.
Аз си бях взела телефона и го оставих върху един апарат до кушетката и като родих, веднага се обадих дя се поФаля, докато чаках да ме свалят.

Последна редакция: сб, 27 юли 2019, 10:14 от Mamma Leone

# 804
  • Мнения: X
Ами то "реанимацията" си е обикновена стая, в която престоявате 24ч., не съм била, но предполагам багажа си върви с вас. Не се знае после в коя стая ще ви настанят, а и да се знае няма кой да отговаря за вашия багаж, ако е оставен там.

# 805
  • Мнения: 1 164
След секциото всичко се оставя с вас в реанимацията. След като ви раздвижат ви определят стая и пренасят всичко там. Не се притеснявайте. Всички са много мили.

# 806
  • Мнения: X
Момичета, в интензивното какво ри дават да имаш при теб? Целия ти багаж или само телефон и дребните неща? Чудя се багажът ми само в куфара ли да е или да приготвя и малка чантичка с документи, телефон, зарядно, водичка и тн.

Привет,
аз раждах секцио, реанимация е една стая точно срещу мед. сестри с отворена врата и те наблюдават постоянно, целият багаж си е с теб (при влизане обличате нощница и дрехите ги връщата на семейството) Когато излезнах от операция, ме настаниха там, сама предложи сестрата да ми включи зариадното, защото аз няма как да ставам, водите ми бях в плик (шишета с биберон, за да не се заливам докато пия легнала) На следващият ден ме вдигнаха и се прместих в самостоятелна стая. Прец цялото време от влизане, родила зала, реанимация и стая багажа е бил навсякъде с мен, с изключение на операционната разбира се. Успех и леко раждане!!!

# 807
  • От Луната
  • Мнения: 6 218
Трябват ви превръзки, еднократни чаршафи, вода, зарадно, телефон, мокри кърпички, салфетки...
За следващият ден, ще може сама да си се обслужвате. Вземете си допълнително обезболяващо примерно профенид. На мен ми се случи в края на месеца да няма всичко нужно в аптеката им...
Най отгоре хавлията, за след клизмата и тоалетните принадлежности.
Отделно сложете нещата за бебето и ги надпишете. След като родите, ще дойдат да ги вземат и най-добре да са подготвени отделно.
Някъде бях публикувала подробен списък, но е било за раждане зимата.
3 нощници, 2 не стигат, особено при секцио. Широко бельо също... аз макар и трудно си слагах гащЕ Simple Smile

# 808
  • Мнения: 13
Здравейте мами. Интересува ме ако при избор на екип за нормално раждане се случи, така че лекаря, който ни следи не е на разположение трябва ли да се плаща пак сумата  от 800лв? Случвало ли сее е на някоя от вас лекаря да не успее да дойде за раждането?

# 809
  • Мнения: 39
До колкото знам, избор на екип се заплаща след раждане. Ако не те изродят избрания екип няма за какво да плащаш. Но ми е интересно ако избрания доктор си е на смяна дали се плаща избор...

Общи условия

Активация на акаунт