Раждане в Окръжна Болница "Света Анна", София - 2

  • 93 637
  • 850
  •   1
Отговори
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 71
Нова тема по дискусията за Окръжна болница.


Старата тема - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=679952

Последна редакция: ср, 29 мар 2017, 16:02 от Mamma

# 1
  • София
  • Мнения: 1 609
Аз искам да следя тази тема, ще раждам през юни и съм се насочила към Св. Анна. Все още нямам лекар и не ги познавам, но имам няколко имена препоръчани.

Имам няколко въпроса, на които ще се радвам ако някой ми отговори:

1. Ако не се следя там, колко време преди очакваното раждане трябва да се срещна с тамошен лекар, за да говорим дали ще ме поеме и ако да, как и т.н.? Раждането ми ще бъде секцио, второ подред такова, ако има значение, т.е. трябва да е планово и да се насрочи дата преди термин. С първото раждане нямах такъв проблем - на едно и също място и при един и същ лекар се следих и родих, но сега няма такава възможност.
2. По въпроса с къпането - аз след първото секцио се къпах още на следващия ден, веднага след като ме раздвижиха и така всеки ден до изписването. Предполагам, че превръзката е позволявала. Ако те не слагат водоустойчиви, дали не мога аз да си взема и да си се къпя? Мен по принцип ме ужасява мисълта за некъпане повече от 24 часа, да не говорим за 5-7 дена... Ако се налага, ще го изтърпя, естествено, но предпочитам да не се налага.

Ами май е това... аз поизчетох доста от старата тема и на някои въпроси си отговорих вече. Благодаря Simple Smile

# 2
  • Мнения: 154
Мисля,че поне месец преди термина,трябва да изберете екип .

# 3
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 71
Аз искам да следя тази тема, ще раждам през юни и съм се насочила към Св. Анна. Все още нямам лекар и не ги познавам, но имам няколко имена препоръчани.

Имам няколко въпроса, на които ще се радвам ако някой ми отговори:

1. Ако не се следя там, колко време преди очакваното раждане трябва да се срещна с тамошен лекар, за да говорим дали ще ме поеме и ако да, как и т.н.? Раждането ми ще бъде секцио, второ подред такова, ако има значение, т.е. трябва да е планово и да се насрочи дата преди термин. С първото раждане нямах такъв проблем - на едно и също място и при един и същ лекар се следих и родих, но сега няма такава възможност.
2. По въпроса с къпането - аз след първото секцио се къпах още на следващия ден, веднага след като ме раздвижиха и така всеки ден до изписването. Предполагам, че превръзката е позволявала. Ако те не слагат водоустойчиви, дали не мога аз да си взема и да си се къпя? Мен по принцип ме ужасява мисълта за некъпане повече от 24 часа, да не говорим за 5-7 дена... Ако се налага, ще го изтърпя, естествено, но предпочитам да не се налага.

Ами май е това... аз поизчетох доста от старата тема и на някои въпроси си отговорих вече. Благодаря Simple Smile





На 1-ия ти въпрос хубаво е найстина месец преди термина да отидеш да се консултираш за насрочване на датата.Аз илчно бях при д-р Дачева и я препоръчвам с 2 ръце.
Относно къпането превръзката не е водоустоичива която ти слагат след операцията ако държиш да се къпеш си вземи водоустоичива,но с гаранция поне първите 24 часа няма да успееш да се изкъпеш,но след това ако се чувстваш добре никой не ти забранява да се влезнеш в банята иначе до като си неподвижна ти правят тоалет.Ако имаш още въпроси питай.

# 4
  • Мнения: 1 165
 bouquet записвам се да следя темата. И аз избрах ОБ и д-р Дачева.

# 5
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 71
bouquet записвам се да следя темата. И аз избрах ОБ и д-р Дачева.




Страхотен човек и уникален доктор

# 6
  • Мнения: 107
Запис и от мен.Другата седмица имам насрочена дата за секцио при Илиева,второ раждане ще ми е при нея и я препоръчвам.

# 7
# 8
  • София
  • Мнения: 565
Аз отидох във втората половина на седми месец при лекаря в окръжна. Мисля че 7-8 месец е добре да отидете, особено ако не го познавате

# 9
  • София
  • Мнения: 1 609
Благодаря за отговорите!

Мисля и аз да се ориентирам към д-р Дачева и ще запиша час за идните 1-2 седмици.

Определено ще се сдобия и с водоустойчиви лепенки Simple Smile

Още един въпрос - как стои въпроса с припознаването? С таткото нямаме брак. Може ли там на място да се уреди всичко или той трябва да ходи при нотариус?

# 10
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 71
Благодаря за отговорите!

Мисля и аз да се ориентирам към д-р Дачева и ще запиша час за идните 1-2 седмици.

Определено ще се сдобия и с водоустойчиви лепенки Simple Smile

Още един въпрос - как стои въпроса с припознаването? С таткото нямаме брак. Може ли там на място да се уреди всичко или той трябва да ходи при нотариус?




Отиваш в ден Сряда с направление и на 7 кабинет тогава тя е на ЖК.
По въпроса за припознаването след като родиш ще ти дадат декларация която таткото трябва да попълни и да отиде при нотариус за да извади документ за признаването с 2-те лични карти.Най близо до окръжна има в кв "Младост" на Бул "Александър Малинов" 16

# 11
  • София
  • Мнения: 1 609
Надя, благодаря.

Относно направлението - какво точно направление? Simple Smile Съжалявам за идиотския въпрос, но съм пълна мъгла тези направления.

# 12
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 71
Надя, благодаря.

Относно направлението - какво точно направление? Simple Smile Съжалявам за идиотския въпрос, но съм пълна мъгла тези направления.






писах ти на лично съобщение

# 13
  • Мнения: 784
Др Дачева е страхотен професионалист и на първо място човек, който я избере няма да сбърка.

# 14
  • Мнения: 50
Някой да е раждал в присъствие на бащата?

Общи условия

Активация на акаунт