Раждане в Окръжна болница гр.Пловдив - 3

  • 71 298
  • 865
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 77
Отговарям на някои въпроси и от миналата тема: вече има и спинална упойка! Но всичко зависи на кой анистезиолог ще попаднеш, ако държите на нея трябва с постъпването за планово секцио да попитате, ако ви е спешно секцио- какъвто ви е късмета:) клизма не правят, аз си бях взела свещички ева кю, но не съм си слагала, вероятно ако бях яла непосредствено пред секциото или пък ако на 5тия ден не бях успяла да ида до голяма нужда щяха да ме накарат да сложа 1. Мен ме бръснаха само около белега,  а иначе - не съм платила и стотинка. Информацията ми е от преди 2м и половина:)))
П.С Клизма и при нормално раждане не правят.
Norasummer уговорка с доктор от об ли? Не би трябвало да получиш лошо отношение, но знае ли човек... С кой доктор?
А на теб кой доктор ти се падна на секциото и когато ми определят дата мога ли да разбера при кого ще бъда и последно ти със спинална ли беше?Доста въпроси зададох. Embarassed
Здравей, съжалявам, че чак сега отговарям! Падна ми се доктор Славчева и един от двамата млади и симпатични лекари:)) не помня вече имена... Ако не си плащаш, никой не те пита кой доктор ще те оперира:) Аз бях с пълна, но искаха да сложат спинална, но не се получи.

# 61
  • Мнения: 27
Здравейте чак сега намерих време да пиша.Вече мога да споделя мнение за об.Родих преди 10 дни с планово секцио без избор на екип.Оперираме доктор Минчев и Доктор Хатър изключително внимателни и със страхотно чуство за хумор което ми даваше кураж през цялото време тъй като бях в съзнание със кпинална упойка.Много съм доволна и от анистезиолозите които също поддържаха настроение в операционната.Изобщо отнищо не мога да се оплача.Всички са много мили и спокойни обясняват ти всичко за което питаш.Не съжалявам че избрах да родя там.Ако някой има въпроси съм насреща.

# 62
  • Мнения: 415
galka да ти е живо и здраво бебчето  bouquet
радвам се,че всичко е минало наред и че споделяш на такива като мен на които им предстой
аз искам  нормално за сега,дано не се обърка нещо и след още малко да споделя и аз радостта си  Praynig

# 63
  • Мнения: 20
Родих естествено преди 2 седмици в ОБ с избор на лекар. Преди раждането ми се наложи да постоя седмица в отделението Патологична бременност, като през това време се запознах с доста от лекарите там и затова не бих искала да родя там без уговорка с някого. Има читави лекари, но има и такива, които изглеждат доста плашещи. Например, аз лично, не бих се доверила на разпасан лекар с петна от кръв по престилката, който вика на пациентките. За да не правя реклама, ще спестя кой беше моят лекар, ако някой се интересува, нека ми пише, ще обясня подробно. Относно условията, в Патологична най-голямото предимство е че има санитарен възел (не към всички стаи обаче, в двойките има, в тройките няма), иначе базата е стара и болницата е бедна- дават ти шишенце от използвано лекарство за "стерилна урина", леглото е една ламарина покрита с 5 см дунапрен...Когато ме преместиха в Следродилното отделение, все едно бях в друга болница. Платих си за ползване на ВИП стая, която е много приятна, с хубава баня, удобно легло, дори перденца. Стаята е двойна, така че зависи от късмета ви дали ще имате съквартирантка. За отношението нещата стоят горе-долу по същия начин. В Патологията те претупват, гледат на теб малко като на стока, не ти обясняват какво ти правят и с каква цел, загубиха ми кръвна проба. В Следродилното, акушерките и детските сестри, лекарите, всички бяха много мили и отзивчиви, помагаха, обясняваха, показваха и бяха на разположение постоянно. Пояснявам, че в различните отделения си има различен персонал (акушерки, сестри и санитарки). Имах много лошо преживяване с акушерката Тодорова от Патологична. Държа се отвратително злобно. Получих контракции през нощта и помолих да ме прегледат, защото много ме боли, но тя ми каза да трая до сутринта, то боляло, какво съм искала и изсъска да пазя тишина. Наложи се мъжът ми да се разправя с нея, защото контракциите вече бяха станали нетърпими и ми премаляваше от изтощение. Когато най-накрая извика лекар, оказа се че имам голямо разкритие и ме преместиха в родилна зала, където се оправихме за около час. Пази Боже от такива хора. И за да завърша положително, на раждането ми се падна акушерката Желева, държа се страшно професионално, беше много спокойна, което успокояваше и мен и благодарение на нея, всичко мина нормално.

# 64
  • Мнения: 628
...Например, аз лично, не бих се доверила на разпасан лекар с петна от кръв по престилката, който вика на пациентките. За да не правя реклама, ще спестя кой беше моят лекар, ако някой се интересува, нека ми пише, ще обясня подробно. Относно условията, в Патологична най-голямото предимство е че има санитарен възел (не към всички стаи обаче, в двойките има, в тройките няма), иначе базата е стара и болницата е бедна- дават ти шишенце от използвано лекарство за "стерилна урина", леглото е една ламарина покрита с 5 см дунапрен...
Почти съм сигурна, че разпасания доктор е Демирев Sunglasses #Crazy ooooh!
А Патологична също е след основен ремонт, освежена с нова боя, санитарните помещения са отремонтирани, леглата са нормални. Може би е било препълнено и са ви настанили в някоя от стаите за "специалните" пациентки Wink, демек циганките. За тях има отделни стаи и легловата база е от старите легла...
Колкото за кофтито отношение на някои хора от персонала - навсякъде има такива "кисели краставици", дето си изкарват нервите на пациентките... За съжаление! ooooh!

# 65
  • Мнения: 199
А има и много дами дето си мислят, че отиват на хотел и само те са там, а акушерките са им румсървиз. Тъй че... Аз пък си бях много доволна и от базата и то през 2013та. Това, че тоалетната беше на 10 крачки от стаята не беше голяма драма. Поне не за мен. Чувствах се като у дома си. Не ми беше неудобно да се изкъпя и да прешляпам по халат. 😊🖒

# 66
  • Мнения: 20
Просто споделям преживяното и видяното от мен- нали затова е темата- а после вече всеки си преценява сам за себе си.

# 67
  • Мнения: 891
А има и много дами дето си мислят, че отиват на хотел и само те са там, а акушерките са им румсървиз. Тъй че... Аз пък си бях много доволна и от базата и то през 2013та. Това, че тоалетната беше на 10 крачки от стаята не беше голяма драма. Поне не за мен. Чувствах се като у дома си. Не ми беше неудобно да се изкъпя и да прешляпам по халат. 😊🖒


Лежах 4 пъти в патологична,чудесно отношение от всички.Не мога да очаквам да ми стоят до леглото и да ме успокояват,но винаги са отговаряли на всимките ми въпроси.Особено доктор Карагеоргиев-чудесен млад доктор.Родих секцио преди месец-в след родилно също съм много доволна.

# 68
  • Мнения: 224
Няма ли скорошна мама да сподели преживявания?

# 69
# 70
  • Мнения: 290
Здравейте, знаете ли как стои въпросът с инжекцията анти Д гамаглобулин при отрицателен резус фактор на майката? Трябва ли да се заплаща, защото по принцип знам, че здравната каса я поема, но все пак да питам?

# 71
  • Мнения: X
През 2010 и 2015 ми я сложиха. Поемаше я здравната коса.

# 72
  • Мнения: 25
Здравейте и от мен.Предстои ми раждане декември и съм се насочила и аз към тази болница.Имам въпрос относно предродилна.Разрешават ли на бащата да е до родилката.Попринцип знам ,че го няма като практика,но първото ми детенце родих в Кипър и мъжа ми и свекито бяха с мен през цялото време ,докато не ме вкараха в родилно.Дали тук има такава възможност?Благодаря

# 73
  • Мнения: 891
До колкото знам не се позволява.Но можеш да отидеш да попиташ в приемния кабинет на четвърти етаж-много са любезни и отзивчиви.

# 74
  • Пазарджик
  • Мнения: 1 409
Има индивиуална предродилна и родилна зала в която ще може да присъства бащата.Безплатно е.

Общи условия

Активация на акаунт