Имате ли междусъседски войни

  • 35 680
  • 297
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 68 710
Пусни жалба в общината и в ДНСК за незаконно строителство....да го проверят и опишат....и да се поразходи.

# 181
  • SF
  • Мнения: 21 243
При нас подобно завземане на общи части практикува домоуправителят ни.
Пише бележки, че прави засечки на водомерите по домовете. Влиза ни в домовете. Задава всякакви въпроси. Това какво ти е? От къде ти е? Как работи?
Понеже живее под нас, после започва да пищи, че са ми много шумни машините за чистене. А е адски голям глупак. Видя роботчето, което обикаля пода и събира прах, завидя и се разпищя, че е много шумно.
А аз го пускам веднъж на 2 седмици.
Днес е първо число и ще звъни да обикаля банята, килера и тоалетната, там са ни щранговете и смятам да не го пусна. Ще му кажа, че не е удобно. После почват клюките. Най-вероятно отглеждам забранени субстанции и затова не го пускам. Или съм била с любовника си. Или може би с любовницата си???!??

# 182
  • Мнения: 29 446
Малко встрани от темата - да питам за роботчето. Само на гладка повърхност ли почиства или се "качва" и на килими?

# 183
  • Мнения: 22 036
Малко встрани от темата - да питам за роботчето. Само на гладка повърхност ли почиства или се "качва" и на килими?

Зависи от модела, но с килими нямат проблеми обикновено. Малки са им контейнерите и аз лично не го пускам, когато ме няма, защото се пълни, а и заплита в разни неща, Но пак е супер, защото докато чисти, ти можеш нещо друго да си свършиш.

# 184
  • Мнения: 29 446
Замислям се за роботче, което да пускам, когато ни няма. Все още не съм се решила, че са скъпички, но пък да ми е чисто всеки ден без да вадя голяма прахосмукачка си е голям плюс. Peace

# 185
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Замислям се за роботче, което да пускам, когато ни няма. Все още не съм се решила, че са скъпички, но пък да ми е чисто всеки ден без да вадя голяма прахосмукачка си е голям плюс. Peace

На мокетен килим и на не много космат персийски се качва без проблем,че чак разресва косъмчетата Peace

# 186
  • Мнения: 29 446
А в какво се спира/заплита? Само ли се зарежда?

# 187
  • Мнения: 22 036
А в какво се спира/заплита? Само ли се зарежда?

Заплита се в обувки и кабели, ако ги има по пода. Коша му е много малък и на мен ми се налага да го чистя поне два пъти, но имам куче и космите са доста. Иначе си отива само на станцията за зареждане. Ако нямате животни и кабели ще е ок да си чисти само.

# 188
  • Мнения: 29 446
Животни нямаме, кабели има малко... newsm78 Мерси за съветите. Ще го мисля.  bouquet
Спирам, че разводних темата.... Blush

# 189
  • Другата България
  • Мнения: 37 387
зазиждане на прозорци на стълбището, защото гледали към неговата тераса, следователно били негови, т.н.  #Cussing out
За това подадохте ли сигнал някъде?

# 190
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 699
За сега само запис. Имаше при нас период, в който много сигнали бяха подадени където трябва и нито един от тях нямаше резултат. Всички се отнасяха за шум. Така че не знам дали наистина нещо помага. Ще следя темата.

Последна редакция: пн, 01 май 2017, 19:16 от Unknown_lady

# 191
  • Мнения: X
зазиждане на прозорци на стълбището, защото гледали към неговата тераса, следователно били негови, т.н.  #Cussing out
За това подадохте ли сигнал някъде?

Да, има подадено оплакване, но подробности не знам. Имотът се води на родителите ми и те се занимават. Няма да ми повярвате, но всеки път като мина покрай зазиданото (отраснала съм в тази къща), ме кара да вдигам кръвното от раз.

Ако беше разбран и ако ни беше попитал, може би щеше да намерим някакво решение, но сега и да искаме, не може да бъдем добри с него (след всичките му мизерии).

Последна редакция: пн, 01 май 2017, 23:03 от Анонимен

# 192
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Форумът предлага функция "Извести" и правила, които ако се спазват, ще е приятно за всички.

# 193
  • София
  • Мнения: 1 312
Поредната безсънна нощ, но този път много се изнервих, стигнах до валерян..няма такова тропане, блъскане, влачене,не знам какво мъкнат всяка вечер от горе съседите. През деня е същото, но пускам музика, за да не ги чуваме. Отделно имат дете на 1.6г ,но то не е проблем. Откакто са се нанесли/квартиранти семейство/ винаги е така, с говорене не става, любезно ги моля да се съобразяват малко ,но няма резултат. Прахосмукачка от тези шумните китайските, която блъскат покрай стените се пуска по всяко време, независимо от часа., забиват пети по пода,от долу се тресе.Тъкмо заспя и нещо се изтъркаля. ,И реших да отвърна на удара- пуснах прахосмукачка в 8ч сутринта/макар, че е вече разрешено/, ударих няколко пъти един леген в тавана/с риск да го обеля/, отварях и затварях шумно шкафове , с една дума избеснях… Но резултат има, не знам временен ли ,но и на него се радвам.

# 194
  • Мнения: 1 941
Няколко пъти се опитваме да обясним на един съсед, че не е редно да си паркира колата пред входа на блока. Всичко може да се случи-една линейка, ако се наложи, не може да спре, заради този.
Неговият отговор е - ами те и другите спират.
Другите от него се научиха да спират там. Преди това никой не си е позволявал. Те поне махат колите си сутрин, а онзи по цели седмици не я мръдва неговата. А има и гараж. Ама го дава под наем тариката му с тарикат😠

Общи условия

Активация на акаунт