Раждане в АГ"Света София"(бившата Тина Киркова) - 7 част

  • 111 187
  • 812
  •   1
Отговори
# 450
  • София
  • Мнения: 973
Д-р Стратиева е много добър диагностик по Фетална Морфология! Изключителен професионалист, но е доста претоварена, имайте го в предвид, за да не останете разочаровани от бързия преглед!

# 451
  • Мнения: 192
Изражда и в Тина Киркова. Тоест незнам за нормално раждане, но на 08.01 направи секциото на братовчедка ми

# 452
  • Мнения: 1 694
Д-р Стратиева е много добър диагностик по Фетална Морфология! Изключителен професионалист, но е доста претоварена, имайте го в предвид, за да не останете разочаровани от бързия преглед!



Въпреки бързият преглед, може ли да ѝ се разчита за преглед по ФМ, т.е. ако има проблем да го види. Кой друг препоръчвате за ФМ?

# 453
  • Мнения: 13 082
Колко пък да е бърз прегледа? Мен ме гледа поне 20 мин. Другата в София, която много хвалят е Чавеева в Щерев.

# 454
  • Мнения: 2 406
Д-р Стратиева е много добър диагностик по Фетална Морфология! Изключителен професионалист, но е доста претоварена, имайте го в предвид, за да не останете разочаровани от бързия преглед!



Въпреки бързият преглед, може ли да ѝ се разчита за преглед по ФМ, т.е. ако има проблем да го види. Кой друг препоръчвате за ФМ?

Може разбирасе  Simple Smile  Много добър специалист е. Ние я чакахме 35-40 мин за преглед на ФМ, а имахме записан час. Доста се изнервих тогава. Когато влязохме, тя се извини и това ми беше достатъчно. Обясняваше подробно Simple Smile

# 455
  • Мнения: 9
Момичета, здравейте Simple Smile
На 05.02. родих секцио с избор на екип - д-р Кирил Киров (запознатите с про-естествено-раждане нагласата му ще разберат колко наложително е било секциото Хаха). д-р Мирослав Стоянов - беше анестезиолог.
Излишно е да казвам, че са страхотни професионалисти и хора.

Тръгнах да описвам стъпка по стъпка от влизането до излизането от болницата, обаче взе да става прекалено дълго...
Затова - питайте ако нещо ви вълнува!

(Има доста неща, които никой не ми беше казал и никъде не бях прочела. Като например - лохиите миришат гадно! 😄 Или че бебето може да не се дава за смяна на памперс - можеш да си ги сменяш ти и да даваш само сутрин за визитация и вечер - за баня... И че спиналната упойка не боли, когато е поставена от про (нищо не усетих, освен боцването - сякаш ти взимат кръв) и имаш 10 секунди чувствителност в краката да се увериш, че мърдат! 😄 )

Simple Smile

# 456
  • Мнения: 2 406
Честито Flowers Hibiscus

Прочетох само,, родих секцио при д-р Киров" и се облещих.После вече разбрах,но ме изненада (ха-ха).

Какво се случи, за да прибегне той до секцио, ако мога да попитам?

# 457
  • Мнения: 9
Благодаря! ❤

Хаха! Затова побързах да уточня!
При предварителния разговор бяхме се разбрали - възможно най-натурално.

Обаче още в 8-ми месец плацентата беше “готова”, в 9-ти вече престаря (когато ме оперираха, асистентката попита дали съм пушач: “не, и никога не съм пушила” - “ами като излезеш от тук да започнеш да пушиш, за да си обясним тая “хубава” плацента...”)

И на всичкото отгоре имах цели 0 см разкритие до самия ден на операцията и докторът реши, че няма какво да подпомогне (окситоцин, пукане на мехур, ...)

И доста се радвам, че така стана, защото бебка е 4 кг, а аз каквато съм дребна - не само епизиотомия/перионеотомия трябваше да се направи, а направо да се отреже някоя друга част отдолу, за да мине! Simple Smile

# 458
  • Мнения: 2 406
Интересно. И моята плацента беше същата(престаряла) с изключително тънка пъпна връв, а си родих на термин. Казаха, че било заради инфекция, която и бебето беше прихванало.

Иначе мен Киров ми допука мехура. Все пак родих нормално след 15 часа  Simple Smile

# 459
  • Мнения: 1 195
Булерия, честито бебче! Simple Smile Да е живо и здраво!

Моля те, разкажи подробно как беше секциото и най-вече след това, кога ти дадоха бебето, кога опита да кърмиш? Храна каква дават? Каквото се сетиш, на мен ми предстои скоро и всяка информация е добре дошла Simple Smile

# 460
  • Мнения: X
Честито бебче! Simple Smile

Аз да питам в каква стая беше и кога можеха да ти идват на свиждане, в смисъл спазваха ли се часовете за свиждане предвидени от болницата или можеше извън тях също?
Друг въпрос, тъй като гледам списъци из Интернет за багажа за болницата и повечето от тях включват козметика за бебето. За тук искат ли такива неща или не? Изобщо освен 20бр. памперси, залъгалка и комплект за изписване какво друго включваше твоя багаж, който ти донесоха след раждането?

# 461
  • Мнения: 66
Здравейте,а знаете ли дали д-р Григорова все още поема раждания в болницата?

# 462
  • София
  • Мнения: 973
Колко пък да е бърз прегледа? Мен ме гледа поне 20 мин. Другата в София, която много хвалят е Чавеева в Щерев.
[/quote
Може да се разчита на 100%, въпреки че преглежда бързо, тя оглежда всичко, което трябва!
Моят преглед беше 14мин, а чакахме в препълнена зала 1:20ч! През цялото време си обсъждаха със сестрата някакво интервю/статия на д-рПанова. Пусна ми бебчо на 4д точно за 10сек и ни даде само една снимка!
Не съм сърдита, нито възмутена, понеже бях с 2ра бременност и не се впрягах в такива дребнавости! За мен по-важно е детето ми да е живо и здраво, а това че ни е дала 1снимка ми е най-малкият проблем. Сега си го снимам постоянно, гушкам го и му се радвам "на живо"

# 463
  • Мнения: 9
Честито бебче! Simple Smile

Аз да питам в каква стая беше и кога можеха да ти идват на свиждане, в смисъл спазваха ли се часовете за свиждане предвидени от болницата или можеше извън тях също?
Друг въпрос, тъй като гледам списъци из Интернет за багажа за болницата и повечето от тях включват козметика за бебето. За тук искат ли такива неща или не? Изобщо освен 20бр. памперси, залъгалка и комплект за изписване какво друго включваше твоя багаж, който ти донесоха след раждането?

Благодаря! Simple Smile

Така. В деня на секциото се бях разбрала с друга мама да сме в двоен ВИП (5-ти етаж), но точно преди да ни качат - на мен ми причерня заради ниско кръвно и докато изтекат 2-те банки, изпуснах тази стая и ме настаниха при друга мама. Мммм, тя хъркаше и не си обръщаше внимание на бебето + постоянно гледаше ТВ без слушалки и не искаше да има светната нощна лампа. Пречело й.
Освен това двойките ВИП са - една голяма, една малка. Ние бяхме в малката и беше супер тясно. Затова съветвам - ако имаш възможност - единичен ВИП - мирна ти глава. През деня можеш да си говориш с мамите по коридора, няма да ти е скучно, а спокойно!

Свижданията стваха от 11-14 и от 16-18ч. Спазваха ги (+/- 1 час), ако хванат, че има някой гост и молеха да си тръгне. Предполагам в единичен ВИП не е така обаче. Освен това можеха да идват да ни носят неща по всяко време.

Козметика за бебе - можеш евентуално да си вземеш кремче против подсичане - като сменяш ти памперса. Друго не ти трябва.

Малкото пакетче памперси + мокри кърпи бях сложила в едно пликче и си донесох заедно с всичкия багаж при постъпването. После - на втория ден - всичко ти занасят в стята, даваш при първото взимане на бебчо 4 памперса и кърпите, при всяко следващо - по 1 памперс.

Съветвам те да си носиш шише, защото техните са много гадни и бебетата гълтат много въздух...
Аз си носех и ръчна помпа за кърма, започнах да стимулирам веднага, щом имах възможност и доста бързо тръгна коластрата.
На втория ден ми донесоха възглавницата за кърмене - леглата във ВИП-а ден повдигат, но да кърмиш след секцио е неудобно. Дори една допълнителна възглавница ще ти свърши работа!
Донесоха ми и пеленки - много е топло в стаите и лепнехме като се гушкахме Sad

И още нещо полезно - ако си намериш от бутилките тип “кетчуп” или като на веро - ще ти свършат страхотна работа за подмиване.

И за реанимация - 6-7 водички малки с цокало! Че вдигането да пиеш от обикновена бутилка е предизвикателство хаха


Булерия, честито бебче! Simple Smile Да е живо и здраво!

Моля те, разкажи подробно как беше секциото и най-вече след това, кога ти дадоха бебето, кога опита да кърмиш? Храна каква дават? Каквото се сетиш, на мен ми предстои скоро и всяка информация е добре дошла Simple Smile

И на теб благодаря!

Секциото - спиналната упойка не боли, усещаш боцкване сякаш ти взимат кръв (което правят преди да влезеш в операционна Simple Smile). Имаш 10-Тина секунди усещане в краката - значи всичко е наред и си спокойна Хаха
Бебчо го вадят бързо (3-4 Мин), показват ти дупе и главичка, мият го, носят ти го чистичко да го цункаш и след това го изнасят таткото да го види (На 2-рия етаж при асансьора)
Теб те отвеждат в реанимация (точно срещу операционната) след като са те зашили (10-15 Мин) и там чакаш да минат 3-4 часа, за да станеш за първи път Simple Smile
Моят корем беше мноооого голям (издаден напред) и ми беше некомфортно при първите ставания, защото някак увисваше над раната, но не боли, обдзболяват добре. Просто нямаш мускули на корема и е трудно.
И ще те сърби носле и брадичка - от упойката е! По-изчистена била, за да няма втрисане.

На следващия ден те питат дали си пръцнала, настаняват в стая и към 10:30 ти водят бебчето, след което идва и педиатър да ти съобщи, че е здравичко.
Аз през това време (тъй като бях с ниско кръвно и трябваше да лежа) - стимулирах с малка ръчна помпа, после слагах малката преди да дам АМ на гърда и от втория ден се кърмим. (С коластра, но й беше достатъчно)
Същата нощ ще имаш възможност да оставиш бебо при акушерката, за да си починеш, но аз си я оставих при мен.

Храната изобщо не е гадна (а аз съм капризна!) - захранването е с обикновени бисквити, мед и чай; после - парче сирене, картофено пюре със сирене, пасирани супи (вкусни!), макарони, козуначена кифла беше закуската последния ден (ммм)
Но винаги можеш да кажеш, че не искаш да ти оставят и да ти носят твоите хора Simple Smile

Ако не ти дават обезболяващи - искай си, понякога забравят. Болката е наистина търпима, много е странно! Но неприятното е срязаната кожа, като раничка опъва и не е нужно да търпиш.

На третия ден ако не си ходила по голяма нужда дават рециново масло. На жената до мен лекарката й каза да си сложи свещичка, но причинява напъни. Аз изпих рециновото и нямах никакъв проблем!

Дано не съм го споменала (пиша на пресекулки) - носи си крем за зърна! Хах
И бих посъветвала - вместо тампончета за кърма - инвестирай в чашки (колектори мисля се наричат). Тампоните запаряват и зърната нямат време да изсъхнат, а с чашките не се опират в нищо (не го знаех това, а е важно...)


Ако се сещате друго - насреща съм!

Последна редакция: пн, 12 фев 2018, 21:19 от buleria_2

# 464
  • Мнения: 1 195
buleria_2, много полезна информация, благодаря! Simple Smile
А багажа наведнъж си го донесе така ли? Аз се притеснявам да не ми е много голям сакът, но то като сложиш кърпи, нощници, тоал. принадлежности, че и помпа.. си става обемно откъдето и да погледнеш Grinning А помпата стерилизира ли си я? И казваш, че сте се кърмили от 2рия ден, но си давала и АМ ли? Аз се притеснявам най-вече за кърменето, кога ще мога да опитам, кога ще успея да се изцедя малко, за да стимулирам, такива неща.

Общи условия

Активация на акаунт