Раждане в АГ"Света София"(бившата Тина Киркова) - 7 част

  • 111 287
  • 812
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 197
buleria_2, много полезна информация, благодаря! Simple Smile
А багажа наведнъж си го донесе така ли? Аз се притеснявам да не ми е много голям сакът, но то като сложиш кърпи, нощници, тоал. принадлежности, че и помпа.. си става обемно откъдето и да погледнеш Grinning А помпата стерилизира ли си я? И казваш, че сте се кърмили от 2рия ден, но си давала и АМ ли? Аз се притеснявам най-вече за кърменето, кога ще мога да опитам, кога ще успея да се изцедя малко, за да стимулирам, такива неща.
В момента съм в болницата, утре ни изписват. Моето раждане беше секцио. Целият багаж си взех. Наистина е обемно, но няма как. Коластрата ми започна да пробива на третия ден, на следващия и кърмата. Слагам детето упорито на гърдите и после храня с млякото от болницата, отново - няма как. Всеки следващ ден се справяме все по-добре. С помпа цедя след всяко хранене (в началото и вместо бебето, докато се научи да засмуква правилно, че е свикнало с шише). Съвсем минимални количества е изцеденото, но целта е да стимулира гърдите и да облекчава, вече като натежат. Нарочно взех малка, ръчна помпа. Не съм я стерелизирала. Ползвам я след като приключи бебока с хранененето и после мия помпата и гърдите. Свърши ми чудесна работа за ситуацията в болницата! Има време у дома да цедя и да му давам, ако трябва.

# 466
  • Мнения: 2 511
Аз мисля, че е по-удачно да се приготвят 2 чанти - едната е за родилна зала и реанимация, другата е за стаята.

# 467
  • Мнения: 2 407
Аз мисля, че е по-удачно да се приготвят 2 чанти - едната е за родилна зала и реанимация, другата е за стаята.

+1

Даже мисля, че е задължително. Иначе 1вият багаж ще стане огромен и в него ще има ненужни към момента неща  Simple Smile

Помпата, шишета за бебе, резервни нощници, памперси и т. н са за багаж 2.Поне аз така направих.

# 468
  • Мнения: 9
Iseult, да - всичко наведнъж, така казаха на деня на отворените врати.
Ако те притеснява обемът - вземи си необходимото само за първия ден (нощница за операционна, една да се преоблечеш след това, кърпа за след клизмата преди операцията, тоалетни принадлежности - само основи - паста за зъби, сапун за ръце, нещо да си почистиш лицето...)
На следващия ден могат да ти донесат всичко останало, но аз и всички други мамк бяхме средно с по един сак и 1-2-3 торби 😄 и нямаше проблем, стояха си на едни метални поставки в краката на леглата в реанимация, после ги товарят върху количката, с която те качват в стая.

Аз моята помпа я бях стерилизирала, но след едно ползване (че и ако седи повече време в плик да речем) вече не е така чиста. Затова повечето разчитаха на врялата вода от чешмата, а на мен ми донесоха стерилизатора.

Още като се качих в стаята, извадих помпата. След няколко напомпвания - тръгнаха няколко прозрачни капчици и след това бебето довърши (ако е имало още, нямам идея, затова дохранвах)
Хубавото на помпата при нас беше, че оформя зърната и бебка засука хубаво бързо.
И - както се изрази една моя приятелка - слагаш на гърда бебето докато не пукнеш и ще стане. 😄

# 469
  • Мнения: 1 197
Мерси, момичета Simple Smile Моята докторка каза всичко наведнъж в един багаж, та затова да питам и вие как сте били. Да не се притеснявам от размерите Grinning

# 470
  • Мнения: X
А има ли значение за багажа дали си секцио или нормално? Защото, ако съм нормално, все си мисля, че ако тръгне раждането и съм сама вкъщи как ще мъкна сама цял сак с всичките неща? 😄

# 471
  • Мнения: 197
А има ли значение за багажа дали си секцио или нормално? Защото, ако съм нормално, все си мисля, че ако тръгне раждането и съм сама вкъщи как ще мъкна сама цял сак с всичките неща? 😄
Няма значение. Wink Все същите неща ти трябват.

# 472
  • Мнения: 197
Момичета, трябва ми спешно информация. Какви документи трябва да се вземат от болницата и откъде точно, относно отпуската по бащинство? Само с лична карта ли трябва да отиде някъде мъжът ми? Трябва ли му и епикризата, или пък нещо друго? Цялото ми затруднение идва от това, че утре ни изписват, а ни чака час и половина път до дома. Не върви с новородено да се обикаля из болницата за документи, а да се върнем в друг ден ще ни е доста трудно.

# 473
# 474
  • Мнения: 838
Попитай някоя от акушерките, за да ти е максимано точна информацията.

По спомен беше необходима само лична карта. И отне 3 минути ✌

# 475
  • София
  • Мнения: 223
Да, само лична карта в 105ти кабинет. Вече сигурно сте започнали с изписването.
При мен всеки ден минаваше една жена и питаше дали таткото е припознал детето и каза, че в 105ти кабинет става това и от там пак документите за бащинството.

# 476
  • Мнения: 5
Здравейте! А някой може ли да каже нещо за д-р Стерков?

# 477
  • Мнения: 14
Здравейте, като майка на бебенце на 3 месеца, родило се в 1 АГ. Света София, мога да кажа много прекрасни, но и някои  негативни неща за тази болница. Моята лекарка доктор И. Щърбанова е най-невероятният специалист и човек. Моето бебенце беше и е все още с много здравословни проблеми, и само и единствено благодарение на нея, оцеля.

# 478
  • Мнения: 35
Здравейте, като майка на бебенце на 3 месеца, родило се в 1 АГ. Света София, мога да кажа много прекрасни, но и някои  негативни неща за тази болница. Моята лекарка доктор И. Щърбанова е най-невероятният специалист и човек. Моето бебенце беше и е все още с много здравословни проблеми, и само и единствено благодарение на нея, оцеля.

Здравей, разкажи ни и за плюсовете, и минусите на твоят престой.
Бебчо дано се възстанови по-бързо!

# 479
  • София
  • Мнения: 522
Аз родих там без избор на екип. Бях секцио по медицински причини. Като цяло съм доволна. Имах само малък проблем с леглото на 5 етаж. Първата вечер бях на такова което не работи. След много подсещане от моя страна с любезен тон и усмивка една сърдита и много нагримирана акушерка ме премести на работещо такова. Педиатрите бяха любезни и отговаряха на всички въпроси. Акушерките на бебетата също бяха отзивчиви. Имаше и кисели, но когато им се усмихваш и си мил и те започват да се държат добре.
В реанимацията на 3 етаж лежах и там бяха много мили и отзивчиви.

Общи условия

Активация на акаунт