Раждане в АГ"Света София"(бившата Тина Киркова) - 7 част

  • 111 462
  • 812
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 14
Съгласна съм за отношението на лекарите които израждат, както и за интензивното. Аз бях също със секцио и сестрите от 2 етаж бяха прекрасни. Аз родих мойте дъщеря на 26 ноември, още преди раждането знаехме че тя има проблеми със бъбреците и сърцето. След 24 часа ме преместиха в стая и аз разбира се веднага исках да видя детето си. Тук започнаха мойте проблеми. Педиатрите не ми я донесоха, до 20:00 часа. Чаках да дойде часа в който всички мами си взимат бебетата - 22 ч. за да разбера какво се случва с мойта дъщеря. Сестрата която беше дежурна ми каза само че бебенцето ми е в интензивно отделение, не е добре и да дойда на другия ден в 12:00 за да я видя. Не искам да ви казвам как изкарах нощта. На другия ден в 12, видях мойта дъщеричка за не повече от 5 мин. Дежурната лекарка ми каза че има сериозен проблем с бебето и чакат специалист. Чаках, цял ден някой да дойде и да ми каже какво се случва. Звънях за да ми дадат информация но сестрата ми каза да се прибера в стаята си и да чакам. В течение на 2 дни този сценарий се повтаряше. Трябваше мъжа ми да търси връзки, за да дойде една намръщена педиатърка да ми каже че това че съм във вип стая, не ми давало права повече отколкото на другите майки. Ужасно недоволна съм от педиатрите. Не отричам, че изписаха дъщеря ми в добро състояние, за което съм им признателна, но какво им коства да дадат информация на майката?

# 481
  • Мнения: 2 514
Това за педиатрите им е абсолютно вярно. И двете ми деца са родени там, едното преди почти 13 години, другото преди година и 10 месеца. Никаква информация не ти дават за бебетата, ако щеш и да спиш пред отделението. Моите нямаха никакви здравословни проблеми и пак ми е било напрегнато, представям си на момичето какво й е било. В крайна сметка дано бебетата се изписват в добро състояние, та да си е струвало нервите и сълзите.

# 482
  • Мнения: 13 092
Подкрепям това за педиатрите. Все едно родилното и педиатрията са в две различни болници. На третият ден от престоя с дъщеря ми имах разговор на висок тон с една лекарка. Почти бях нахлула вътре в отделението. Нулево отношение просто. За щастие на другия ден беше на смяна много мила жена и ми размина яда.

# 483
  • Мнения: X
Дами, наскоро бях на отворени врати в болницата и акушерката, която ни развеждаше по принцип не го правела редовно (така ни каза) и честно казано не даде много информация.
Едно момиче попита за бебетата дали ние сами трябва да ходим да си ги взимаме от детското или те ни ги носят като поискаме. Тя каза, че не е сигурна, но мисли, че ние трябва да си ги взимаме. Това така ли е?

# 484
  • Мнения: 840
На 2рия етаж майките взимат децата сами, а на 5тия акушерките ги взимат и връщат.

# 485
  • Мнения: X
Включително и мамите, които са секцио ли? Fearful А на 5тия етаж ни показаха само ВИП стаи. Само ВИП ли са там?

# 486
  • Мнения: 13 092
Да. Общите са на 2-рия етаж. Наистина не носят те бебето, бях забравила тази подробност.

# 487
  • Мнения: 840
Дори и родилите секцио си взимат сами децата. Имаше едно момиче, което се чувстваше зле и не успя да си вземе детето първия ден. Дойдоха да я попитат защо не го взима, но така и не го доведоха те.

На 2рия етаж има и няколко вип стаи и дори майките от тях си взимат децата сами. Та явно е такава политиката на етажа и няма изключения.

Не след всяко секцио е невъзможно да си вземеш детето. Доста момичета нямаха никакви притеснения да го направят.

# 488
  • Мнения: 2 514
Дори и родилите секцио си взимат сами децата. Имаше едно момиче, което се чувстваше зле и не успя да си вземе детето първия ден. Дойдоха да я попитат защо не го взима, но така и не го доведоха те.

На 2рия етаж има и няколко вип стаи и дори майките от тях си взимат децата сами. Та явно е такава политиката на етажа и няма изключения.

Не след всяко секцио е невъзможно да си вземеш детето. Доста момичета нямаха никакви притеснения да го направят.

Аз бях в една от тия ВИП стаи на 2 ет. и ходих да си вземам бебето сама.

# 489
  • Мнения: 14
Така е, аз бях във ВИП стая на 2 етаж и сама отивах. Не знам дали вече е писано тук или дали са ти казали, че всеки ден трябва да носиш по 5 памперса в педиатричното отделение.

# 490
  • Мнения: 25
Здравейте,  интересувам се в багажа за болницата имахте ли някакви дрехи и обувки, или само нощници и чехли?

# 491
  • Мнения: 2 416
Можеш да се върнеш назад в темата и да прочетеш, коментиран е въпросът с багажа, има и списъци в Интернет кое и кога да вземеш с теб  Simple Smile

Накратко:раздели си багажа на 2 чанти, с едната при приемане в болницата(основните неща), а другата част ще ти я донесат твоите близки(памперси, резервна нощница за теб, кърпа за коса, хапване, шише за бебето и т. н)

# 492
  • Montana, Bulgaria
  • Мнения: 564
Вземи си чифт чист маратонки, защото за да идеш до кафето или с таткото в градината ще ти трябват.

# 493
  • Мнения: 25
Благодаря за отговорите! За багажа темата е коментирана много, но никъде не видях дали може да се разхождаш и да ходиш до кафето на пример. В някой болници няма проблем,  но познати са ми казвали, че е на някой места се карат и не разрешават. Не че е проблем и да не може,  но от гледна точка на раздвижването си мисля,  че е добре.

# 494
  • Мнения: 13 092
Може. Преди години не ги пускаха да излизат, но вече режима е по-свободен. Аз излизах с ММ да се храня в едно близко заведение докато бебето е в педиатрията.

Общи условия

Активация на акаунт