Не мога да преценя дали съм права или греша...

  • 4 756
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 757
Здравейте , мили дами.Обръщам се към вас с молбата да ми помогнете с моя казус.Става въпрос за взаимоотношенията между мен и моя приятелка.Ще започна с малко предистория.Аз и въпросното момиче станахме съквартирантки на общежития през 2013 г. и двете първи курс , като преди това не сме се познавали.Много бързо си допаднахме и сближихме.Бях много радостна от факта , че си останахме и приятелки , защото втората година мен  ме приеха на общежитията по - късно , а тя заживя с нейна друга приятелка.И така се получиха леки сътресения.На мен ми беше много кофти отначало , че няма да живеем заедно , но го приех .Нейната съквартирантка и приятелка се оказа доста неприятен характер за мен.Например когато отивах в тях не искаше пред мен да се казва всичко -какво са правили през деня или такива дребни неща,почваше да се сърди ей така за нищо и да не ни говори.Помня един случай ,когато моята приятелка каза , че съквартирантката й имала нужда от помощ по английски.На другия ден като отидох в тях предложих да й помогна , понеже съм завършила езикова .Настана трета световна - как може да ми се казват такива неща и моята приятелка ми се разсърди малко един вид , че аз не мога да си мълча и говоря пред нея.Имало е много такива подобни случаи , но си казвах хората са с различни характери и трябва да ги приема.Да , но започнахме да се виждаме по - малко или като с виждахме другата беше все с нас и аз съответно не исках да споделям всичко пред нея.После разбрах , че каквото съм казвала през моята приятелка и другата го е знаела.Те живяха две години заедно.Аз се отдръпнах малко от моята приятелка и водихме няколко разговора уж да уточним нещата.Излязох аз виновната , защото не съм влизала в положението на хората ,не съм ги разбирала ,и тя не можела много да й понасяла характера, ама била много добра , не била лоша и т.н. Пооправихме нещата , но почти цяло лято не се бяхме чували , защото ми беше малко обидно.Аз толкова много държах на нея - правила съм и скъпи подаръци за рождени дни , винаги съм намирала време да се видим , почти в повечето случаи все аз съм звъняла да се чуем.И така миналата година това момиче завърши  и се прибра в родния си град.Аз си бяха намерила друга съквартирантка , с която станахме пак близки , но не толкова .Та си останах и с нея до края и още съм де.С моята приятелка живеехме в един блок.Виждахме се пак , излизахме , но започнах да се дразня , че все аз я търся , аз и звъня.Случвало се е и тя да го прави , но много по рядко.Просто на мен ми е много хубаво като сме заедно и като си говорим.Имаше пак период живеем в един блок и не се виждаме и чуваме , защото аз не  й писах и не и звънях.И тя като ми писа и ме пита какво става й обясних всичко и пак - аз се сърдя за глупости , тя учила не знам си какво , излизала с гаджето си и т.н. Тази година сме магистри и пак сме в един блок.Тя започна работа и мога да кажа , че положението е пак същото - не се виждаме и чуваме.Много ми е мъчно.Просто смятах ,че сме наистина приятелки.Тези дни си писахме и тя каза, че не съм я разбирала - учила и работила , не  й оставало време за нищо , камоли за виждания.Щом сме били близки трябвало да я разбера , да й вляза в положение.Аз и казах , че не искам да се виждаме нонстоп , ми да звънне да се чуем или там за 30 мин. да се видим.Приключих разговора с това да спрем всякакви взаимоотношения. Питам се аз ли съм лошата и не мога да разбирам хората..Наистина се стараех да я разбера , да и вляза в положението..Но за мен близките приятели не правят така..Не знам кажете ми греша ли или не..От друга страна не можех да понасям никоя от нейните приятелки - едната беше адски груба и недодялана , другата беше пълна лицемерка и още и още.А за всички викаше много са добри , готини и т.н. Може в мене да е проблема  ,но с другите ми приятелки съм нямала такива проблеми.Много ми се искаше да си запазим приятелството , защото така или иначе е много трудно да намериш хора , на които да разчиташ в този труден живот.Дано сте ме разбрали и ме извинете за дългия пост , но исках да разкажа долу - горе как стоят нещата. Hug Hug Hug

# 1
  • Мнения: X
Върна ме в студентските години, някои приятелства между момичета се изживяват направо като любовни истории. Simple Smile

Просто е - тя е преминала към графа "познати" и вече не сте близки приятелки в нейните очи. Насила хубост не става, не можеш да върнеш времето и отношенията ви назад. Ти я харесваш повече, отколкото тя те харесва, затова и тя "няма време", никога не те търси и не ти се обажда. На твое място повече не бих я търсила, защото да насилваш някого да общува с теб води само до досада. Не търси вина, просто сте се разминали.

Ако ѝ оставиш пространство и не я притискаш за отношения, каквито тя не иска, може след време пак да се сближите, но инициативата трябва да е нейна. През това време обърни внимание на хората, които те харесват и искат да са с теб. Твърде много чувства хвърляш в тази несподелена връзка и ѝ придаваш прекалено голямо значение. Гледай своя живот и своите приятелки, учи, развивай се, общувай.

А колкото до неприятните ѝ приятелки - има 2 варианта. Или я ревнуваш като в любовна връзка, или ако наистина са толкова неприятни - какъвто е човек, такива са ѝ приятелите му, щом ѝ е толкова добре в обществото на груби и лицемерни хора, тя самата каква е? Пишеш доста за това какво ти си правила за нея, а за нея разбрах само, че е изпявала личните ти тайни на новите си приятелки и че те обвинява за всичко. Това не е приятелство, а някаква патология. Може би колкото по-далеч си от нея, толкова по-добре за теб. Приятелството е за получаване на разбиране, подкрепа, приятни емоции, това изцяло липсва в разказа ти. Дори не разбирам защо толкова напъваш да сте приятелки, след като се отнасят с теб лошо. Помисли върху това.

# 2
  • Мнения: 1 757
Много благодаря за съвета. Hug По принцип тя е много добър човек , винаги ми е бил приятно да сме заедно , много сме си говорили и т.н. Може да се разчита на нея и затова другите въпросни приятелки , които не понасям , се държат добре с нея , доколкото съм виждала.Не мисля , че ревнувам , защото сме излизали с тях много пъти , но на мен не ми допадат техните характери.Може би с нея се отнасят по друг начин , защото виждат , че е добра.Иначе аз си излизам и с други и пак ми е  хубаво.Но грешката е явно в мен , защото съм си въобразила ,че тя ме възприема също като много близка , ,както  и аз нея...

# 3
  • Мнения: 2 489
Грешката не е в теб. Ти влагаш време и усилия да поддържате приятелството, а тя не. Както ти казаха, слагаш я в списъка " просто познати" и си търсиш други приятелства.
И аз имах такъв случай. Приятелка с която сме израснали заедно (от 3 клас) и буквално сме си деляли залъка, в един момент, когато бяхме вече студентки спря да ме търси. Все била заета, все нямала време... Намираше време за мен само , когато трябваше да и свърша някаква услуга. Никога не ми се обаждаше просто да ме пита как съм. Не съм очаквала всеки ден да ми звъни. И двете бяхме ангажирани. Но на няколко седмици човек все може да намери време да врътне един телефон за 10 Мин. Аз и казах, че не искам да ме търси само, когато и трябвам. Ако желае да се виждаме, да ми се обади за кафе. Е, тя спря да се обажда и аз повече не я потърсих. Не съм го приемала драматично. Просто всеки си продължи по своя път.
Отдръпни се от тази "приятелка" и си живей твоя живот.

# 4
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 078
Не грешиш. Ако някой иска да е с теб, обажда ти се. Другото са оправдания. Ще се успокоиш, като почнеш да я приемаш като позната, а не приятелка. Знам, че е трудно /при мен дори става въпрос за човек, с който сме пили мляко от едно шише, почти сестра/, но се получава. Свят голям, хора всякакви. Се ля ви ...

# 5
  • Мнения: 1 757
Много благодаря за отговорите.Може би ще трябва да го преглътна и да продължа напред Hug

# 6
  • Мнения: 10
Нищо ново няма да ти кажа, но съм била в подобна ситуация - като изключим страничните приятелки.
Съквартирантката, с която живях 4 години, ми беше много близка приятелка.
От един град сме и по стечение на обстоятелствата вече живеем в един квартал на съседни улици.
След като завършихме тя просто спря да ме търси.
Ако й пиша, винаги ми отговаря.
Ако й се обадя, веднага ще ми вдигне.
Аз също дълго време се ядосвах - даже не си говорихме близо година, защото се чувствах зле,
че никога не се интересува как съм. Никога няма да ме пита даже дали съм жива, или не.
Да излезем на кафе е абсурд да предложи.
След дълго време вече прозрях, че тя просто е такава и няма как да искам повече от нея.
И до днес, ако й се обадя, ще дойде, ще се видим и ще е сякаш не сме се разделяли.
Можем да говорим и да споделяме по цял ден.
НО тя няма да ме потърси, ако не го направя аз.
Почти съм сигурна, че ако се омъжи, може и да не разбера.

Признавам, че не разбирам  логиката й, но свикнах с това, че е такава и няма как да изисквам повече от нея, защото сме различни хора.
Ако се държи добре, когато я търсиш - търси я, когато имаш нужда от това.
Ако не, просто спри да я търсиш и концентрирай енергията си към друго приятелство.

# 7
  • Мнения: 1 757
Да , и при мен е така долу - горе.Само че тя се сеща евентуално след един месец да пише , но в повечето случаи аз я търся. Иначе наистина като се видим ми е супер и си говорим много , но проблема е , че за мен когато сме толкова близко и не поддържаме контакт е странно и ми е кофти..

# 8
  • Мнения: 488
Холивууд гърл а може ли приятелката ти найстина да е заета?
Ти работиш ли , имаш ли приятел? Да жонглираш следване редовно , работа (колко часа седмично?  ) , приятел и социален живот не е нечувано , но найстина е уморително. Не оправдавам приятелката ти , просто давам идея за размисъл.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 36 603
Просто имате различни виждания и очаквания за приятелството ви. Приеми го. Различни хора сте. Не драпай повече, остави нещата на самотек. Или ще се наредят или няма, но във втория случай постепенно и на теб ще ти стане безразлично и ще си намериш други на нейното място..

# 10
  • Мнения: 1 757
Не работя , имам си приятел .Излизам с него разбира се , но ми липсва контакта с нея.Разбирам я , че й  е натоварено , но ние пак не се виждахме често , дори и когато не работеше.Да , и според мен имаме различни виждания за приятелството.Другото , което ми каза беше , че иска да прекарва максимално време с приятеля си , защото той е моряк и заминава края на юни..

# 11
  • Мнения: 10 598
Не, бе, хората се променят, сериозно.  Simple Smile Едно време е била друг човек, сега е друг човек. И аз имам един такъв случай - уж се имахме за приятелки, а пък накрая все аз я търсех да се видим, тя все учи, или работи или гадже има, но с други общи познати намира време да се види, после все аз й честитя рождения ден, правя подарък. Накрая си казах, че такива хора не си заслужават и я изтрих от скайпа си, и нея и сестра й, и повече не ме интересува.
Не може все ти да търсиш някого, да се сещаш за него, а той да не те търси - това си е неуважение. За какво ти е такава приятелка? Да се оправя.

# 12
  • Мнения: 501
Тя излиза ли с други нейни приятели (тук не броим гаджето й) ?
Имах една приятелка, която все беше заета. Или примерно се уговаряме като се прибера в града да излезем, тя ми вижда съобщението й не отговаря с дни...а междувременно в социалните мрежи си качва снимки.За рождения й ден исках да я видя, защото отдавна не се бяхме виждали, исках да й дам подарък, но тя ми обясни, че си има проблеми с гаджето и не й се  излиза. Същата вечер качи снимки с нейна друга приятелка от града, а онази другата публикуваше ,,поздрав за рожденичката'' и т.н. Така и не се видяхме... Напоследък ми пише първа някакви супер мили и готини пожелания за празниците, харесва ми снимки в социалните мрежи, но знам ли...сякаш нещо се пречупи между нас Sad  това обаче не значи, че и при вас е така.може в момента да е натоварена твоята приятелка.

Общи условия

Активация на акаунт