ХАЛИТ ЕРГЕНЧ И БЕРГЮЗАР КОРЕЛ В "ТИ СИ МОЯТА РОДИНА" /Vatan sensin/

  • 54 935
  • 729
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 3 484
Здравейте.  Simple Smile И аз благодаря за разясненията и преводите на основните диалози в последния епизод. Варна bouquet
И искам да попитам, защото си спомням, че имаше исторически препратки, но не си спомням конкретно за Хамилтънови.  Wink Знам, че има такъв генерал - Йън Хамилтън и той действително е ръководил битката на англичаните при Галиполи, след което настъпва краят на военната му кариера. Но колкото и да търсих инфо за негови деца, не открих да е имал син. Открих обаче шпионски роман на шведския писател Ян Гиу - "Жива мишена" с главен герой Карл Хамилтън, чиито действия напомнят тези на нашия герой в сериала.
Скрит текст:
Публикувано във факти.бг: „Жива мишена” (или „За кожата на един агент”) е най-новият му трилър, част от романната дилогия „Вендета” (издание на „Персей”). Когато двама шведски граждани са отвлечени от сицилианската мафия, единственият, който може да се справи с проблема, е Карл Хамилтън. Шведският агент се заема да разпали унищожителна война между сицилианските групировки и да върне живи и здрави заложниците у дома. Но двамата с по-младия му колега Юар Лундвал стават жертва на покушение и Лундвал загива, прострелян от куршумите на наемници на мафията. Хамилтън не може да се примири със смъртта на приятеля си и за да постигне своята вендета, е готов да покрие пътя си с трупове. Дори и с риск да се превърне в жива мишена.
Та ще попитам, аз ли нещо съм пропуснала или ... Чарлс Хамилтън е художествен образ в сериала. newsm78

# 631
  • Мнения: 11 116
Според мен има голяма вероятност този образ да е взаимстван от някъде. Мисля, че всички сценаристи го правят, като го адаптират към историята на сериала. От друга страна - няма нищо случайно, представят ни един чужденец, който дърпа конците задкулисно, нещо, което винаги е съществувало. Така, че е твърде възможно да е имало и в тяхната история подобни действия, за които има някакви сведения. Прекалено очертан и ярък образ е Хамилтън, за да е изцяло художествена измислица. Както виждаме, общо взето той диктува положението по много линии. Относно споменаването на подобна личност в някои исторически разяснения за онези събития, които бяха публикувани в темата преди, нямам спомен.

# 632
  • Мнения: 7 134
Добро утро в понеделник! Hug Hug

Нека бъде прекрасен, усмихнат, пълен с любов....




Пред нас е една нова седмица - да е наситена с хубави моменти,
парченца щастие и обич....
Усмихвайте се повече и се радвайте на живота Grinning Hug




.....В очакване на трейлър Grinning

...........................................



И кафето - за настроение Hug

Скрит текст:

# 633
  • Мнения: 11 116
Между другото мустакът на Леончо имаше по-различна форма в последната серия, нямаше ги онези подвити скобички в краищата  Grinning Grinning
Какво ли си казват като се погледнат в огледалато сутрин, ако изобщо имат време да мислят при този натоварен график?
Спомням си едно интервю на Берг, в което споделяше за последните снимачни дни, когато си е казвала, че повече никога няма да е Фериде...Кой знае как обикват героите си! Няма значение дали са положителни и отрицателни, те са хората, които най-много търсят аргументи за поведението им, за да повярват в причините да бъдат такива и да го изиграят по-истински, за да имат вдъхновение.
Например на Джевдет толкова много му отива тази синя униформа, изобщо не ми харесва идеята да я смени, като за визия имам предвид, а не като посока на събитията, но пък и не вярвам да е скоро нейното сваляне.
Все едно цял живот, Халит е бил военен. На Онур пък от друга страна му ходи повече турската, някак си в синята ще е по-обикновен и ще се слива с другите сини войници.
Фериде дали ще има щастието да поноси по-светли и по-модерни нюанси?! Засега няма такива изгледи...

# 634
  • Мнения: 23 416
Не  мисля, че Хамилтън  има за прототип конкретна историческа личност. По-скоро е събирателен образ на Великите сили. Нормално е да е лош, въпреки преувеличенията, защото през този период целта на съюзниците плюс Гърция е да разпарчатосат бившата османска империя и да си я поделят. Вярно от историческа гледна точка е това, че са искали да предотвратят приемането на Националния пакт от парламента. Въпреки това той е гласуван и като наказание Великите сили окупират Истанбул и разпускат султанския парламент в столицата. Затова Ататюрк създават алтернативно Народно събрание в Анкара. Може би това ще бъде показано в следващите серии.

Джевдет сигурно ще свали гръцката униформа чак в края на сериала, защото ако  премине в редиците на въстаниците, се обезсмисля  присъствието на  един куп основни герои. Гръцкото семейство, Ставро и изобщо гръцките персонажи.

За новата серия интересно е дали Леон е приел да шпионира бунтовниците и защо точно от Джевдет дойде тази идея.

Също смятам, че Азизе ще загуби бебето. Мисля, че сценаристите няма какво да го правят това бебе във втори сезон. Ако беше дете на 4-5 години, как да е. Но Азизе сигурно ще има някакви вазифета, така че може би ще предпочетат да не е вързана с бебе.

# 635
  • Мнения: 1 572
Наистина Великите сили са се опитвали да диктуват събитията на Балканите.И в нашата история има доста примери за това.Но от друга страна , ако не са били те никога е нямало да има освободителни движения и национално самосъзнание.Дори самите гърци след Втората световна война са искали да не са толкова зависими и са воювали.Подкрепям Варна в това , че е рано Джевдет да свали униформата.Но ми се иска Азизе да не губи бебето.А за семейството на Васили и Вероника ми се иска един хепи енд в който Двете семейства /турци и гърци / живеят заедно в спокойствие и мир, а децата им свързват съдбата си.

# 636
  • Мнения: 11 116
Посланието на сериала категорично е, че войната носи нещастие, загуби - човешки, морални, материални и всякакъв род на всички, които са въвлечени в  нея по един или друг повод. Каквато и да е Азизе - в последния епизод много ясно каза една голяма истина - за нея има смисъл само родината, какво е чувствала, какво чувства - няма никакво значение. Да, Джевдет служи на родината си по своему, участва в опасен и рискован план, но той въвлече цялото си семейство и те са натопени в батака заедно с него, защото разкривайки него - заминават на бесилото и те. Никой не е питал Азизе за тази мисия, никой не и е давал обяснения - за нея са останали не по-малко тъжните, горчивите, а сега и отровните хапове на събитията...Уморена от живота, войната, разделите, страховете, след всичко, което преживя - на нея и е все едно. Точно това искаше да каже на Фатма.
А за бебето - ами като си помисля при какъв стрес расте в утробата на майка си. Не знам защо изобщо са го замислили. Вероятно е все пак някаква светлинка за двамата, знаейки за него или пък съдбовната нишка, която следва живота им, знак, че Азизе и Джевдет ще бъдат завинаги свързани.
-----------
Тук има някаква статия за сериала - https://ekmekvegul.net/dergi/azize-hemsire-miralay-tevfikle-neden-evlendi

Последна редакция: пн, 08 май 2017, 14:08 от Mydream

# 637
  • Мнения: 3 484
Благодаря за отговорите, Mydream, Варна.  Peace Peace
А за детето на Азизе и Джевдет аз мисля, ще го бъде. Трябва да го бъде! Защото ще е символ на любовта, оцеляла в най-драматични събития.  Grinning

# 638
  • Мнения: 23 416
Демет е сложила тази снимка с думите:

"Безкрайни благодарности към целия екип на "Ти си моята родина". За гостоприемството, за хубавите разговори...Липсваха ми зрителите и съм много щастлива, че повторната ми среща с тях се случи чрез героичен образ като този на Кара Фатма".





................................


Имам чувството, че сценаристите и режисьорите са забравили, че Азизе е бременна. Режисьорите, защото вече е в шестия месец, а грам не й личи. Човек не може да каже, че е и във втория дори. А сценаристите, защото непрекъснато я поставят в разни екстремни ситуации, товарят я с вазифета. Само кон не е яхнала още.

# 639
  • Мнения: 11 116
Да видим коя ще е следващата гостенка-актриса?!

# 640
  • Мнения: 28 200
Ако не беше бременността, Азизе никога нямаше да се омъжи за Тефик.

# 641
  • Мнения: 2 411
Варна,благодаря за преводите! Hug
От последната част разбрах,че благодарение на Вероника Хилял
се вижда в затвора с Леон. Остава в следващия епизод да научим кой и как
е организирал неговото бягство.
Бременността на Азизе трябваше да стане за да последват следващите събития,
сватба,появата на Азизе с огърлицата,вазифета и т.н.
Когато започна сериала хвърлих ,но за кратко поглед на събитията по време на
 гръцко-турската война,но сега след като четох вашите коментари,отново по любопитствах и
за себе си стигнах до следния извод/той няма много връзка с коментарите/
Явно сценаристката,а и целия екип са върли противници на Ердоган,който
още след събитията на Таксим показа,че недолюбва  Ататюрк и разбирането
как по-нататък да се развива Турция се различават от неговите,затова смятам,
че умишлено е направен този сериал за да припомни огромното значение което
има Ататюрк за да я има в този вид днешна Турция.

Скрит текст:
Краят на Първата Световна война поставя Османската империя на прага на унищожението. Изтощена от пет години постоянна война на два фронта, империята рухва напълно и икономически, и във военно отношение. По-голямата част от страната е окупирана от вражески войски, правителството е пречупено, а малкото останали свободни територии, са заплашени от гръцка инвазия. Останалите съюзници на Османците – Германия, Австро-Унгария и България, са излезли от войната в доста по-благоприятна ситуация. Германия капитулира без на нейна територия да има вражеска армия. Същото се случва с Австро-Унгария, а България се предава след съюзнически пробив на петдесетина километра навътре в територията й. Всички те капитулират една след друга, примирени с поражението, предали се под диктата на победителите. Този диктат е наложен и на Османската империя чрез Севърския договор (10.08.1920г.), но за разлика от своите бивши съюзници, турците отказват да се примирят. Генералът от османската армия и герой от защитата на Дарданелите – Мустафа Кемал паша се изтегля в все още свободните територии, отхвърля властта на султана като изчерпана и старомодна и обявява намерението си да спаси държавата от катастрофата в която се намира. Противно на очакванията, човекът, който ще бъде наречен „баща на турците”, успява да надиграе съдбата и да реализира намеренията си.
Другото заключение до което стигнах е колко добре щеше да е за България, ако Мустафа Кемал паша не е
съществувал.Сега на юг от нас щеше да има държава, която изповядва християнските ценности.
Може би.
newsm78

Последна редакция: пн, 08 май 2017, 19:10 от nadejda2639

# 642
  • Мнения: 11 116
Определено сценаристката е върла привърженичка на Ататюрк. В серията, когато Якуб четеше написаното от него до Джевдет имаше един израз - "Нека нашата борба бъде вечна", или нещо от рода,  определено не е случайно.

Последна редакция: пн, 08 май 2017, 19:41 от Mydream

# 643
# 644
  • Мнения: 11 116
Хел, благодаря за фрагмана! bouquet bouquet

Хамилтън вече не говори, а съска...
Ако Тефик научи , че Ангела е готова да даде отровата на Азизе, със сигурност ще я одере жива...Неслучайно и каза, че отново ще се видят.
Няма как да се случи нещо фатално точно с Азизе, въпросът е, че най-вероятно тази отрова ще попадне при някой също толкова невинен...другият вариант е бебето.
Леон и той по какви пътеки тръгва....

Общи условия

Активация на акаунт