Радостните мами МАРТЕНЧЕТА гушкат - дано да са ни здрави и много да ни слушкат!

  • 44 299
  • 751
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 1 825
И аз кърмя само като давам чай от копър между храненията и гледам да яде на 2.5-3 часа като давам едната гърда. Не бих понесла дъвкане на зърната всеки час. В краен случай веднъж на 2-3 дена давам АМ за дохранване или хранене. Обаче за АМ вечер и през нощта - нали пак трябва да стана, да го приготвя, да го нахраня, да чакам да се оригне и да го приспя - какво е улеснението ако давам АМ вместо кърма? H/I  ти как го правиш?
Евентуално ще спи повече от 3 часа, но друго предимство не виждам?  newsm78 Питам защото съня ми е голям проблем  Sad  А и гърдите ще са ми много напрегнати сутринта ако не кърмя 6-7 часа.

Ами как го правя - купила съм си термос, вечер си варя вода и го пълня, затварям го и до 8 часа водата е топла към вряла. Къпя го в 20.30 часа, в 9 яде малко от двете гърди, преди къпането съм си направила 90 мл АМ, давам му и него да изяде и така до към 10. После заспива, в 12 се разбужда сам, т.е. започва да премрънква, бързо отивам в кухнята, наливам 90 мл вода, две мерителни лъжици мляко и в устата  Laughing ( майка ми ме научи на този трик). Пие, докъто спи, изобщо не си отваря очите. Изпива го и продължаваме със съня. Дори си мисля са си взема термоса, кутията с мляко и две шишета в спалнята, та да не се разхождам до кухнята. В 3 през нощта ако пак се разбуди - същата процедура, ако ли пък не - изобщо не го будя, нито го храня. Сам си се събужда в 6.
Гърдите ми сутрин взеха да потичат, но като го накърмя в 6, след това цеда и така имам за 9 часа храна, ако трябва някъде да излизам.
Схемата може и да е странна, но за сега ми е удобна  Simple Smile

Легнала не мога да кърмя, имам големи гърди и никак не ми е удобно. Един ден го пробвах, но не се получи.

Последна редакция: вт, 18 апр 2017, 23:04 от H/I

# 391
  • Мнения: 345
И аз процедирам така с АМ нощем - термос с вода, готово шише и Девин розова за охлаждане. Ама пак докато го изяде и.. после докато се оригне. Някой път бързо става, друг път по 15 мин. чакаме да оригне.
Вие как сте с оригването?

Пепита, мерси за отговора, моята е раждана призори, има логика това да и е първия ден  Blush

# 392
  • Мнения: 1 825
А какъв е този чай с копър, може ли линк да го видя.

# 393
  • София
  • Мнения: 855
чай ползвам на Hipp на филтър, може да се ползва от 1вата седмица. Давам го вместо водичка от време на време.

# 394
  • От Луната
  • Мнения: 6 218
Аз имам два термоса, един с хладка преварена вода и един с гореща за да напасна водата.
Всичко в спалнята стои, дори през деня си ги ползвам там. В кухнята само мен ме няма, че да ми се мотаят термоси, шишета и прочие. Там мия, стерилизирам и пренасям в спалнята като свършат.
Нощем рядко ми трябват, но са си там ...

Когато кърмя нощем не го оригвам, ако няма да сменям памперс. Рискувам да се разбуди и после да го клатя 20мин, а той да се кефи на лампа, сянка, светлинка някаква ...

Делфи, аз така търча всеки път ... квартала вече ме обяви за луда Simple Smile

# 395
  • Мнения: 6 574
Момичета, като ви чета аз явно съм късметлийка някаква за кърменето. И сега не знам как точно успяхме да минем на 100% кърмене при положение, че кърмата беше ужасно намаляла, почти спряла. Или поне помпата казваше така.
Само да вметна - нощем като правило лактацията е по-силна, т.е. нощем се произвежда повече кърма.
При мен поне е така. Дори като дохранвах с ам, като видях, че гърдите ми се наливат и кърмата ми изтича нощем по чаршафа започнах да давам ам през деня, а през нощта само кърмене. И ми беше сто пъти по-лесно отколкото с правенето на ам. Но може би това е, защото на мен легналата поза ми е най-удобна и си дремем двамата в леглото.
Оригвам го и нощем. И на двете хранения сменям памперс, така че преди смяната го правя. После давам другата гърда за дояждане и приспиване и си лягаме всеки в неговото легло Simple Smile

# 396
  • Мнения: 18 589
То и ние сме на 100% кърмене, и давам от шише 1-2 пъти, ама все се чудя стига ли й. Сутринта изяде 100 мл от едната само,от шише.Нощно време и на мен ми изтича и тогава бебка яде много повече и по-добре от през деня и има повече кърма, между 4 и 7 часа е най-много, така съм чела. Няколко пъти вече когато минат 3 часа и стане време за следващото ядене, потича.Това природата ще знаете е страшна работяа всичко е измислено много добре. Simple Smile колкото повече я слагам да суче,толкова повече имам.Ето, цяла нощ се кърмим, на сутринта имах много повече от обикновеното к-во. Помпата също стимулира, но не както бебето. А на мен ми помага и чая на Хип-в това пък съм убедена, страхотен чай, аз си мислех, че тия чайове са ала бала, ама не, и на вкус ми е приятен.
Да ви питам на първата консултация какво се прави,освен мерене? Ние след малко отиваме.

# 397
  • Бургас
  • Мнения: 6 653
Мис, вероятно вече сте тръгнали, но да кажа. Първата консултация е само мерене, теглене. От втория месец започват ваксините, като 2,3 и 4 м са по две. Красота.

# 398
  • Мнения: 796
При нас на първата консултация освен мерене -тегло, ръст, глава,му гледаха очите с една лампичка, пускаха го от високо предполагам, за да видят инстинкт, сложиха го прав и той все едно крачки направи хаха, и ръце, крака му сгъваха и разпъваха, главата опипваха хубаво,не знам дали така е по протокол или защото имаше стажант.

# 399
  • София
  • Мнения: 1 510
Ние вчера водихме детето на ортопед . Всичко е наред, но днес ака по-често, следя дали пък няма разстройство. В петък трябва да е на ваксинация, но май ще я отложа. На всичкото отгоре утре няма да има цял ден ток, а май месец две седмици топла вода.

# 400
  • София
  • Мнения: 326
H/I мерси за отговора. Термоса доста те улеснява. Аз не бих посмяла да храня от шише без оригване, че така повърна веднъж  Sick  И памперс сменям...
Чая на Хип за новородени с копър е този
http://www.hipp.bg/fileadmin/BG/editors/produkt/artikel_pdf/3642.pdf

# 401
  • Мнения: 251
H/I  300 мл на едно хранене ли имаш? #Crazy #Crazy
Ох , какво ли не правя да минем изцяло само на кърма Sad След тези мастити , едната гърда не пуска и не пуска ...едвам по 20 на хранене , другата горе долу - 80 , луда работа.
Сис аз дохранвам с Хип Комбиотик и давам Биогая , доки не е казала нищо.
Аз преди да легна сварявам вода в електрическата кана и я оставям там  и нощем, ако е необходимо я затоплям за няколко секунди. След всяко хранене задължително се оригваме , в противен случай
повръща.
Отиваме до докторката , че май сме с пъпна херния....


# 402
  • Мнения: 256
Да споделя, за тези който ползват чай на ХИП открих че е по изгодно да си направиш сам чая. Купих ме семена копър, анасон и кориандър. В 100 мл. вода слагаме 1 ч.л. копър и по половин от насона и кориандъра вари се няколко минутки и става леко кафяво. След охлаждане се пречежда и чая е готов. Доста по ефикасен и не е подсладен както чая на ХИП.

# 403
  • София
  • Мнения: 1 510
И аз приготвям сама чая, слагам малка лъжичка от копър или анасон и го заливам с вряба вода. Престоява 10-15 минути и после го прецеждам и давам. Така правя, защото преди това прочетох отзиви, че Хип не е ефикасен.

# 404
  • Мнения: 509
Сис аз дохранвам с Хип Комбиотик и давам Биогая , доки не е казала нищо.

Мерси, Диди. Все пак като свърши май пак ще мина на Аптамил. От няколко дни малкия има болезнени газове и много се напъва понякога, за да се изходи. Не е запечен, но така изглежда... Може и да си въобразявам, че има общо с млякото. Дано всичко е наред на прегледа ви!

Аз вече съм на новия дом, в новата държава... и както 1мес. и половина теглото ми не мръдна, докато си тръгне майка ми и за 1 сед. съм -1кг. Ето къде била тайната, сега като се разтропам вкъщи, нещата ще си дойдат на мястото Grinning

Моя бебчо все повече го мързи да суче, виждам как заспива на гърдата, после като му бутна шишето с добавката, като се разцока и изпива всичко, събужда се. Тц! Не знам колко още ще задържа фронта, виждам, че кърмата ми намалява. Иначе и ние нощем сме само на кърма. Какво блаженство към 3-4 ч. сутринта - гърдите ми пълни, като го чуя как хубаво гълта, няма добавки, няма шишета... Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт