Радостните мами МАРТЕНЧЕТА гушкат - дано да са ни здрави и много да ни слушкат!

  • 44 250
  • 751
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 296
Здравейте,
Има ли някъде реф.стойности на кръвни изследвания за бебчета?

# 406
  • София
  • Мнения: 855
Благодаря ви момичета, прочетох наистина хубави идеи относно режима и храненето. На мен ми се възстановяват вече гърдите, но сигурно ще изчакам още няколко дена преди да дам гърда на храненето в 22ч. Снощи към полунощ като си лягах рукнаха и двете да текат на струйка, чак трябваше да подлагам нещо. Това значи че нямам нищо запушено, което е хубава новина. После цяла нощ и днес цял ден сме на кърма, не съм добавяла ам. Дано, дано  Praynig Иначе след всяко хранене го държа докато не се оригне, иначе се оцъкля и не спи и плаче до следващото хранене. Дори и по половин час да държа докато оригне, после час и малко да ми остане, детето е спокойно- ако го оставя ще имам няколко часа кошмар.
И Алекс е на ортопед на 27ми, след това поръчвам слинга, ако всичко е окей. Точно за гостите времето се скапа, а така се надявах да не ми висят хора по дивана по цял ден а да излизаме на разходка  Confused По принцип обичам да готвя, да украсявам, да си глезя гостите, но сега не мога да се позная, станала съм истинска вещица  afwitch Съкратих много репертоара и взех само една малка тортичка, сладки, хубаво месо за вечеря, зелени салати. По принцип се трепя за декорации, няколко мезета, меся хлябове, правя баници, чудеса, нови покривки, нови украси, цветя. Сега чак се ядосах, без кола съм и в това калпаво време трябва да изкарвам бебето за да купя продукти. И сега като си представя как ще са накацали по дивана а аз ще жужа ми настръхва косата. Едното свеки поне е много отракана и най-вероятно няма да ме остави сама в блатото и ще помага. А на другия ден ги вдигам заедно с тяхната кола и обираме някой супермаркет.  Thinking Ето, произнесох се и аз за свекитата, поне тук няма да ям бой и да ме заклеймят като зъл човек,сигурно са хормонки  Crazy
Като казах хормони, пуснах си щитовидни хормони, всичко ми е в норма, дори и антителата  Party нямам търпение да го покажа на ендокриноложката.
А, и при мен чаят на Хип действа. явно е различно. Другият чай, който работи и е евтин (1-2 лева) е ЛАКТО, на българската фирма Фитолек. Има го в ДМ, в аптеки, като нищо да го има и в супермаркети, не е нищо специално а се налях здраво от него  Simple Smile
Маги, нямам засега линк с референтни стойности за бебета,но ако намеря хубав, непременно ще го споделя и ще го бодна на началната страница.

# 407
  • Мнения: 557
Момичета само немога да разбера защо се изцеждате и давате от шише 🙄? Нали ако няма кърма бебо няма да се наяде и ще мрънка ? Поне аз така мисля де .
Ние от деня в който ми дадоха малкия в болницата сме само на кърма , нарочно не му давах АМ което ми носеха в болницата, исках да ме стимулира юнака и за моя радост всичко потръгна и от тогава сме на 100% кърма и досега никога не съм дохранвала.
От седмица насам малкия спи 6 часа през ноща и немога да ви опиша как се втвърдяват и стават на топчета гърдите ми и се налага да ги изцеждам малко с помпата само до леко облекчаване.

Аз искам да ви питам как са вашите бебоци с изхождането? Моя юнак започна рядко да се изхожда 1 или два пъти на ден. Иначе напишкани памперси много 😉👍

# 408
  • Мнения: 18 569
Ами изцеждам се, защото понякога ми идва в повече кърменето,а и да ме сммени ММ на някое нощно хранене.Честно да си кажа ме е страх дали яде добре,защото вече не я меря нон стоп и тя все мрънка след ядене.Док.каза,че щом е наддала така добре,значи яде и реве от колики.
Изцеденото мляко за мен не е дохранване,това е ако се дава АМ,на мен ми стига засега кърмата.
Просто така си спестявам болките при кърмене 1-2 пъти и мога да поспя повече,признавам,че ми е по-спокойно като видя колко е изяла.
Мен не ме кефи много да кърмя(с риск да ме линчува някой,не го снятам за най-милото нещо на света).Не ми е особено приятно и много се изтощавам.Тя понякога е бавничка,заспива,събужда се-е,не мога нон стоп да стоя така.За някой може да му се струва странно,то си е допълнителна хамалогия с шишета и цедене,но някак си така го чувствам.😊

# 409
  • София
  • Мнения: 855
Зара, и моят бебо е така, 1 до 3 пъти дневно маакс, дори има някои дни пропуска. Иначе на вид, количество и консистенция е напълно нормално. Напишкани памперси има редовно.
Иначе и за мен цеденето е голяма галимация, на мен пък ми е най-лесно да сервирам вечерята от деколтето   Crazy без значение часа. После попиваш и бягаш  Mr. Green затова ми е мъка като се разраних и трябваше да почивам едно хранене и да се занимавам със стерилизиране и чудеса. Иначе стерилизирам само залъгалки, лъжичките за пробиотика и едно "дежурно" шишенце за чай/вода веднъж на 24 часа и това е Simple Smile Мис, ще се научи твоята госпожица, Алекс беше бавничък а сега пресушава една гърда за 7-8 мин  Crazy после само се лиготи и предъвква, костваше ми малко солен опит да го разбера това Tired

# 410
  • Мнения: 254
Мис и за мен цедено от шише не е добавка, добавка е само АМ. Алинка също започна да ака по два -три пъти макс, че бяхме по 10  Shocked . Пия добавки, стимулирам с помпа, кърмя и колкото толкова, понякога потича много силно и ме улива цялата, друг път никой няма.
И да ви се оплача, ММ ме зарази, въпреки наложената карантина, да е в другата стая.... #Cussing out #2gunfire, много ме е страх да не заразя бебочка. Само се надявам в тая кърма да има достатъчно антитела, че не знам. Чудя се дали да не си взема някакви витамини за кърмачки. Знаете ли дали се пълнее от тях. Аз бях 68 и сега съм 70, ехххх, със зверски отоци по краката и ръцете. Само беба да е добре  Praynig, че вече ми писна от тия вируси вкъщи. Как стана така, преди не сме боледували толкова, откогато съм бременна всичките сме непрекъснато болни, в редуване.
Да ви се похваля малко, стига оплакване. Алето вече гука  Joy , агъ и кая това ни е репертоара, и от време на време някоя усмивка.
Момичета иматели някакво мнение за тези колички  Chipolino kolica „Etro“, чудя се че са леки и намалени, ние имаме но е много тежка и няма кош за новородено или покривало.

# 411
  • Мнения: 557
Мис в началото на кърменето и аз бях вдигнала ръце понеже продължаваше много дълго 40 до 60 минути и се будеше много начесто , най-трудно ми беше през ноща и бях много изнервена поради недоспиване , но сега мъника суче максимум 10 минути и е заспал и през ноща е същото . В момента имаме само едно нощно кърмене и то е между 03:00-05:00 зависи кога ще се събуди мъника, взимам кърмя и той заспива на 10-тата минута , оригвам го и го слагам в кошарата и всички продължаваме да спим 😉.
В началото ММ спеше в хола а ние с юнака в спалнята и за мое улеснение го взимах да спи с мен на спалнята , по този начин ми беше и по-лесно с кърмене в легнало положение и той заспиваше докато цокаше 😉, но ме наплашиха че щял да свикне и да иска да спи при мен на спалнята. Когато си  направи режима с нощното 6-часово спане  реших да го върна в кошарата и слава Богу не се заинати  👍. Сега си спим с ММ на спалнята а мъника в кошарата 😉.

# 412
  • Мнения: 557
Относно гукането ние също издаваме звуци и се смеем с пълна уста , направо се разстапям 😘😘
Няма по-голямо щастие от това да станеш мама 👍

# 413
  • Мнения: 18 569
Изабела не суче повече от 20 мин и вече се справя съвсем добре.Явно си яде,само аз се филмирам.Те си знаят колко и кога им се яде.Ама по някой път е заспала.Рекорда е половин час,а ми отиде над 30 мин,а съм зарязала кърменето.😃
Нощем ми е мъка.Бих давала само от шише,ако няма опастност да ми спре кърмата.
Аз май съм свалила още 1,кило.

# 414
  • София
  • Мнения: 855
Хайде последно и от мен- и Алекс гука и се смее с беззъба усмивка, и то вече съвсем съзнателно, докато ни гледа и следи, или като отговор на нещо, което му казваме. Преди се хилваше несъзнателно след като е добре нахранен и се отпусне, насън, още от втория ден! Това е най-най-най-сладкото нещо на света, да видиш детето си широко усмихнато!

# 415
  • Мнения: 6 558
Ох, Калоян не ще ни чай, ни вода. Шише не ще, бибка не ще. Неговия чай на Хипп изпих аз, защото го плюеше и след 3-4 опита да му го налея в устата се отказах. И между другото изобщо не беше подсладен, не знам какви са вашите.
За акането ще се отчайвам вече. Все още е на всяко хранене. Какво прави това дете не знам. Обаче пък случайно ако пропусне на някое хранене си викам край, запече се или не се е наял и затова не ака Mr. Green Нито така, нито иначе...
Усмихва се широко от няколко дни, но едва вчера успях да го снимам Heart Eyes А гука отдавна - когато не плаче от колики ooooh! Капките за коликите ги повърна. Изобщо всичко различно от мляко му е гадно Sad

Зайче байче, стискам палци за безаварийно гости на свекитата и ти съчувствам много Hug

# 416
  • Мнения: 509
Момичета, кажете ми няколко марки или сайтове със слингове? Май съм се спряла на тъкан слинг шал.

# 417
  • Мнения: 18 569
Вярно консултацията само мерене, преслуша й гърдите ,премери корема и обиколката на главата, видя й фонтанелата, каза ,че жълтеницата е минала.Наддала е супер, и каза, че си яде.

Офффф, току що се чух със свеки,и произведе страшен бисер
Скрит текст:
Защо съм държала компютъра в спалнята? Не било добре при нея да има техники и облъчвания.Казвам, че е на моето легло-не, близо било.За шумовете много се възмути.
Какви са тези шумове дето й ги пускаме, вредни били,ще й стане нещо на мозъка.
Аз й казвам това са нови подходи,много майки ги ползват, не-вредно било.Онзи ден с майка ми си говорили, пак това й казала, какви са тия шумове. #2gunfire Mr. Green
Знам, че всеки има право на мнение, ама ми стана твърде непирятно, нещо много се засягам като ми се налива акъл и то без да е проучено вредно ли е, не е ли, и без да се знае.
Казах,че пускам Моцарт и класическа музика-Моцарт може  Joy

# 418
  • Мнения: 68
Не знаех точно в коя тема да попитам, обаче реших да е при вас, че най скоро сте минали през това. Родих преди месец и днес бях на контролен преглед. Оставих си картона в кабинета при лекарката. Въпроса ми е ако си сменя гинеколога, както смятам да направя и си ходя за напред картона ми трябва ли да го вземам или си остава при тази която ме е следяла през бремеността?

# 419
  • Мнения: 6 558
Трябваше да са ти го върнали още като са ти дали обменната карта и направлението за хоспитализация.

Мис, супер новини Hug Свекито да си гледа работата Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт