Радостните мами МАРТЕНЧЕТА гушкат - дано да са ни здрави и много да ни слушкат!

  • 44 196
  • 751
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 6 542
Ми от това е сънлив. Една съфорумка сподели, че след панадол след ваксина бебето й спало едно денонощие, а тя не спала да следи дали диша...

# 466
  • Мнения: 557
Ми от това е сънлив. Една съфорумка сподели, че след панадол след ваксина бебето й спало едно денонощие, а тя не спала да следи дали диша...
Моя юнак е доста неспокоен и се събужда на моменти мрънка или се смее и пак заспива

# 467
  • Мнения: 1 825
Моя пък от два дена като го сложа да суче се нервира и мрънка на гърдата, целия се зачервява, пищи. Суче малко, заспива и започва да смуче на празен ход, а имам достатъчно мляко за да се нахрани.
Не знам вече, ще се побъркам с това кърмене.

# 468
  • София
  • Мнения: 326
И аз ще се побъркам... бебо е качил многомалко за последните 2 седмици- или не суче достатъчно, илинямам достатъчно кърма, или 100-годишния кантар на педи-то не е верен. Имам една седмица да оправим нещата... взимам везна утре и почвамс меренето  Sad
Някой може ли да похвали силиконови протектори за зърна? На BabyOno се разместват като суче.

# 469
  • Мнения: 1 825
Аз се вкарвам в омагьосания кръг - гърдите пълни с мляко, а аз давам адаптирано мляко, защото не мога да го държа гладно, пък и се изнервям като суче на празно. Цедя с помпата, яде, хвърлям.
Охххх изморена съм, не знам с това хранене кога ще се напаснем.

# 470
  • От Луната
  • Мнения: 6 218
И ние пяк имаме драма с това сучене... Дреме на гърдата, яде през час, не спи добре ... Мързи го да суче. Ограничих му и ам, но не го вълнува. Чак като прегладнее изцоква всичко за минути. И така сме вече давам максимум по два пъти АМ. Едното задължително след баня, понеже спи 8 часа.
Моите протектори са на авент, добре са ми, но вземете малките зърна, че на моя юнак още му е леко голямо.

# 471
  • Мнения: 574
Здравейте, момичета. И моя корем е увиснал над разреза от секциото. Като гледам при доста от вас е така. Тези дни си мислех от кога мога да нося ластично бельо за стягане на корема при секцио. При първото нормално раждане бързо ги обух, но сега със секциото не питах докторката и ме е страх да ги сложа да не би да е рано. С кърменето се справяме някак си. Кърмим се въпреки че цока много бавно. По 1 час и повече сме на гърдите. И аз като Мис като ми омръзне се цедя и давам едно хранене на таткото с шише за да си отморя. Цедя се много бързо за 10 минути и ми е по-лесно да давам кърма със шише, но гледам да е рядко за да не свикне.

# 472
  • София
  • Мнения: 326
Моя корем е подут над разреза, иначе корема ми се прибра след 10-тия ден и дрехите си ми стават. Стягащи гащи ми каза лекаря след изписването да нося обаче много ми стягат и ползвам по няколко часа дневно  Sick
Ще пробвам и авент протектори, мерси. Като му давам и двете гърди през 2-3 часа зърната ме болят.  Sad

# 473
  • Мнения: 254
Момичета ММ се разболя на великден и въпреки всичките мерки ме зарази. Аз от четвъртък съм със зверска хрема. Слагам, сменям маски, дезинфектант, но напразно малката снощи се скъса да реве и сега носа запушен диша неспокойно. Цялата се треса казвам ви,  Sad. Толкова ме е страх. Чакам са стане сутрин са я водя на лекар. Кажете къде, чудя се за детска консултативна клиника, тая до зоопарка. С толкова малко бебче накъде. Страх ме е да не ни вкарат в болница или по страшно сама. Направо ми иде да го убия ММ да кара колело по тениска в тоя студ на Витоша, да ни зарази и ми вика спокойно и си легна. А аз ще полудея направо #Cussing out #2gunfire моля се са се оправи бързо и да няма нищо сериозно Praynig

# 474
  • Мнения: 254
Сега седя и си мисля и с второто дете не е по-лесно. Ето за толкова малко бебе хич не знам как да процедирам. С каката вече всичко е лесно, знам и всичките магарии, дето се вика. Хващам я само по погледа като тръгне да боледува, знам по часове какво ме чака. А сега това мъниче ми е непознато още и се чувствам безпомощна. И кърмата намалява, то стреса и грипа допълнително.

# 475
  • София
  • Мнения: 321
СХ2, чувала съм много добри отзиви за - д-р Ковачев - Павлово, телефона му е 0879938928. Не работи с НЗОК доколкото ми е известно, само платен преглед, но казват, че бил добър педиатър и диагностицик. Скорошно оздравяване на теб и дано бебчето да е здраво и притесненията да са напразни! Дано съм помогнала Simple Smile

# 476
  • Бургас
  • Мнения: 6 500
СХ2, бързо оздравяване!
Зара, как мина нощта? Раздразнителност и неспокоен сън се очакват по принцип като реакция след всяка ваксина. В моя бюлетин /англ. сайт е/ също пишеше температуропонижаващо превантивно преди една от ваксините, но не обърнах внимание на коя, тъй като не смятах да давам така или иначе.
Ние поставихме само Хексацим, ден преди 3 месец лекарката ни вика, за да сложим и Синфлорикс. Така и 2те са в месеца, но не наведнъж. И сега идва другото ми чудене.
Четох, че между две ваксини е добре да има поне 30 дни. Но между две еднакви или които и да е две? Покрай разните теми за ваксини съвсем невежа се чувствам вече. Там знаят всички съставки на всяка ваксина, + и -, съединения  ooooh!

Вчера си поръчах online много изгодни подплънки за кърмачки на Cangaroo, 60 бр/7лв. Имам и многократни, но те ми залепват за зърното, а еднократните на др.марки са двойно по-скъпи.

За мазилата сте си говорили. Не винаги след баня мажа с олио, според кефа на бебето е, и както и Електра, крема за подсичане съвсем го забравих. Подсушавам хубаво и толкова.

# 477
  • Мнения: 557
Слава на бога всичко е шест точки, снощи раздразнителността , неспокойствието и реването му бяха за много кратко време ( когато ви писах) . Мерих температурата през час и поддържа 36,4-36,5 , снощи не сме го къпали но си заспа както винаги и спа непробуден 6 часа че трябваше да го будя за да му сменя памперса понеже беше се издрискал до уши и за да го накърмя иначе гърдите ми щяха да експлоадират 😁.
Още снощи му се върна настроението , мисля че беше изнервен от шока на ваксините и болката .
Момичета аз на всяка смяна на памперс го мажа със судокрем или здраве ако е зачервен, през деня му мия дупарата подсушавам и мажа крем.
Всяка вечер след баня го мажа с олио Мустела 😉.
Момичета на главичката на малкия се появиха малко Крусти и вчера питах педиатърката как да процедирам , препоръча ми да го мажа обилно с олио Мустела след това и го сресах с бебешка четка и почти ги няма вече 😉
Та така моя Виктор излезе боец и се държи мъжката защото мама реве като е неспокоен .
Мами моя Виктор днес става на 2 месеца ❤😘😍❤ , да са ни живи и здрави дечицата на всички 😘😘😘

# 478
  • Мнения: 6 542
Честити два месеца на Виктор bouquet
Моя Кайо също днес става на два месеца Heart Eyes
Между другото и аз всеки път след баня мажа с олио (на Хипп). Но единствено, защото му правя масаж. Преди плачеше от момента, в който къпането свърши до храненето, но от известно време много му харесва. Сега плаче само, докато е мокър и му е студено. Като започне масажа млъква и се хили дори Simple Smile

# 479
  • Мнения: 557
Честити два месеца на Виктор bouquet
Моя Кайо също днес става на два месеца Heart Eyes
Между друпгото и аз всеки път след баня мажа с олио (на Хипп). Нпо единствено, защото му правя масаж. Преди плачеше от момента, в който къпането свърши до храненето, но от известно време много му харесва. Сега плаче само, докато е мокър и му е студено. Като започне масажа млъква и се хили дори Simple Smile
Честито и на вас Електра , да ви е жив и здрав Кайо 😘❤

Общи условия

Активация на акаунт