Радостните мами МАРТЕНЧЕТА гушкат - дано да са ни здрави и много да ни слушкат!

  • 44 263
  • 751
  •   1
Отговори
# 495
  • Бургас
  • Мнения: 6 606
Мартин ходи веднъж на 2-3 дни. Само на кърма е. Миналата седмица 4 дни ядох спанак и ходеше по веднъж на ден. Ама мога ли все това да ям.
Гледам да не ям суха храна, пия течности. Една кутия 3л сок от сливи съм изпила, но не му повлия.

Ние една седмица бяхме само с бебето, кака му в майка ми, ми все едно си бяхме сами. 5год. кречатало не спира и за секунда Simple Smile

# 496
  • Мнения: 18 587
Ами днес сме сменили макс 4 памперса,и не отиде и това си е.Корема я боли иначе и се свива.Коликинд били най-новите хомеопатични капки.

# 497
  • Мнения: 6 566
Да, аз ползвам тях от няколко дни. Не е запечен, ака си както винаги по 1000 пъти на ден Crazy

Зайче, да изпращаш по-бързо гостите ти пожелавам. Направо се ядосвам като те чета Sad

# 498
  • От Луната
  • Мнения: 6 218
Зайче, как те еазбирам само ...
Подплънки за кърмачки има в джъмбо, под 4лв 60бр. и са супер Wink

# 499
  • София
  • Мнения: 2 348
София още от началото си има време на будуване, освен това през деня основно сме гушнати, защото само така спи или мирува. Само веднъж до два пъти най-много може да се унесе в достатъчно дълъг сън и без да е гушната, за да я оставя. Но пък сутрин спи до късно заедно с мен.
 Иначе се напъва, ръмжи, грухти, ще кажеш, че много работа върши Simple Smile
 Банята ѝ представлява шляпане в чиста вода, докато ѝ е забавно, без шампоани и лосиони. Мажа я понякога с кокосово масло.

Jeran, хранителното натравяне не е противопоказно за кърменето. Надявам се никога да не ти се налага да го знаеш занапред, но да си знаеш  Simple Smile
 Зайче, да си починеш хубаво, като изпратиш гостите Simple Smile

# 500
  • Мнения: 251
Мартин ходи веднъж на 2-3 дни. Само на кърма е. Миналата седмица 4 дни ядох спанак и ходеше по веднъж на ден. Ама мога ли все това да ям.
от спанака става ли акото зелено?Да ли е случайност,но винаги когато ям бейби спанак сме със зелено ако.
Зайче напълно те разбирам.Нашите и свеки бяха по Великден вкъщи за няколко дни,пълна лудница-готви, чисти, кърми,слагай софри....Грижите за осем човека,4 дни ми дойдоха в повече ...Толкова се изнервих,че не си сдържах нервите и такъв скандал направих на мм за някаква дреболия. После толкова съжелявах, разплаках се и си развалих празника.Така, че само гледай да не предаваш нервноста си на тм и най-вече на бебо

Последна редакция: нд, 23 апр 2017, 09:51 от dididg

# 501
  • Мнения: 18 587
Ами като не са съобразителни родниите(очакват от родилка да им готви и чисти),нормално е да им се ядосате.Мъжете да поемат нещата в свои ръце.Особено ако кърмите е много неудобно.И аз тая седмица очаквам свекитата(да не се очудите ако вляза да ви мрънкам).Готвене,чистене и подобни ритуали не извършвам почти откакто съм се прибрала от родилното.И смятам,че така е редно.ММ готви,когато не е на смяна,бабите помагат с другото.Аз чистя и мия чинии отвреме-навреме.Но ако бях сама,сигурно нямаше да смогвам,признавам си с ръка на сърцето.😊

# 502
  • Мнения: 796
Добро утро, момичета. В крайна сметка и двете със свеки ни включиха на сестеми, ММ най -леко мина. Казаха ми кърмене днес следобед, аз от мен си се цедя от вчера и хвърлям кърмата. Радвам се, че само с това се разминахме. Дадоха ми едни хапчета да пия за седмица. Във връзка с това самия доки ми даде страница в нета, ако ми се налага прием на лекарства да проверявам съвместими ли са с кърменето, пиша го тук за всеки случай да погледнете, ако някой се интересува.  e-lactancia.org , разбира се е най - добре без лекарства, но ето , че се случва дори  от несъобразителност понякога. Иначе подтвърдиха, че е от рибата, случвало се точно в риба тон да се образува някаква бактерия. Свеки и тя е не го е искала, донесла я от рибния магазин прясна, ама ето колко е прясна, та живи и здрави само да минава. Аз се изшегуват, викам сега хората ще кажат, ето свекървата искала да отрови снахата, а накрая и тя се отровила(черен хумор) Mr. Green
Скреч , благодаря !

# 503
  • Мнения: 6 566
Жеран, радвам се, че се оправят нещата Hug Много полезен линк, сейвнах си го bouquet

На Кайо акото става зеленикаво дори от салата айсберг. Представям си от спанак какво ще е Crazy

И аз като Мис само чистя и то само стаята ни.Другото го чисти свекито. Готви, пазарува. Ето това е помощ за мен, а не другото дето разказах.
И да помрънкам. Тя е болна, а в понеделник трябваше да ходя да ми дооправят зъба. Какво ще правя не знам Sad Да й връча една маска освен... Или да отлагам. Не мога да реша Confused

# 504
  • Бургас
  • Мнения: 6 606
Добро утро, момичета!
За спанака, да, пооцветява акото, но не бих казала, че става супер зелено.

Майка ми и свекърва ми живеят през няколко блока, но идват, виждат ни, носят храна понякога и толкова. Не очаквам, а и не искам друга помощ. С две деца съм, къщата е прилично подредена, работя от къщи. Не е невъзможно, въпрос на организация. Изключвам, разбира се, гостите за по няколко дни, които, макар и близки, си се чувстват като гости. И да, зависи и от децата.

Синеока, мислех, че съм ударила кьоравото с моите подплънки за 7лв Simple Smile

Жеран, неприятна случка, но важното е, че се оправяте.

# 505
  • Мнения: 796
Electra, seleste благодаря.
 И аз като Електра, чистя нашата стая и толкоз ,  само обяда е от мен, че свеки работи. А уикиндире пълен айляк, както се казва.
Дискове не намирам по - обикновени. Та последно взех на Чико 60бр 9,45€  Tired

# 506
  • Мнения: 786
Момичета, във връзка с ваксините, да споделя и аз моя опит. От двете педиатърки на баткото, знам че в деня на ваксината не трябва да се къпе. Никога не съм давала превантивно панадол, а само залепвах кул пач на убождането. И винаги след ваксина баткото спеше много. Също така, ако бебчо е неразположен, с обрив, със съмнение за разболяване или има болен в семейството - не се слага ваксина. И за по-късните ваксини, когато е започнало захранването, три дни преди и толкова след ваксина - не се въвежда нова храна.

# 507
  • Мнения: 345
Мама си тръгва утре и от сега ми е много мъчно.. Не толкова за помощта, просто физическото и присъствие ми действа толкова успокояващо.  Sad

Малката ака по няколко пъти на ден, вчера при смяна на памперса беше изцвъкала голямо ако на дивана. Два дена ака по веднъж и реших, че се е запекла  Crazy  Обаче друго ме изкарва извън кожата ми - като е много гладна и засуче или като и се спи и и давам шише и понякога се дави. Еей, докато си поеме дъх откачам. Вашите бебета при хранене давят ли се?

И аз я къпя или с много малко душ-гел или без. Снощи само се плискахме с водичка, много и харесва. Подсетихте ме да си извадя кокосовото масло, имам един буркан неотварян. Обаче косата и седи мазничка, ако е само с вода. Ние сме с доста коса  Heart Eyes

# 508
  • Мнения: 251
Също така, ако бебчо е неразположен, с обрив
musleto какъв по точно обрив имаш предвид? Ние сме с обрив вече месец,под гушката и около слепоочието -уж бебешко акне.Обостря се когато реве или се напъва, а при сън все едно ги няма.А сега и тези червени петна по главичката,бебешка себорея.Това означава ли , че тр да пропуснем имунизациите?

# 509
  • Мнения: 251
Цитат на: SilverLining link=topic=972642.msg34898503#msg34898503  Еей, докато си поеме дъх откачам. Вашите бебета при хранене давят ли се?
[/quote
Духни в лицето й .Веднага си поемат въздух.И ние се давим, особено едната гърда пуска много и силно.Едвам успява да преглътне и я  пуска , а тя продължава да пръска и беба се окъпва в кърма. Понякога  повръща както е на гърдата в резултат на бързото хранене.

Общи условия

Активация на акаунт