Радостните мами МАРТЕНЧЕТА гушкат - дано да са ни здрави и много да ни слушкат!

  • 44 283
  • 751
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 251
Мис , става въпрос за червени петънца, нещо като обрив по главичката.Според педи бебешка себорея. Тези за които ти говориш са родилни  и  минават от само себе си. Баткото имаше и му минаха след годинка. Сега пак имаме "ангелска целувка" на клепача и  "щъркелово ухапване" на тила. Мм  "щъркеловото ухапване" още си го има.
На мен МЦ ми дойде две поредни седмици за по три дни. Бях на преглед , всичко ок на видеозона . Да, ама след това пробвахме кекс и прокървих отново. Да не говоря за болките .Тази работа доста притеснителна ми изглежда и пак ще  звъня на доки .
Момичета мислите ли , че има някаква връзка м/у МЦ и обрива на малката. Забелязах , че точно когато ми идва ( а то три седмици подред Sad) се появяват малки пъпчици по лицето и . Не мисля , че е бебешко акне, защото е само за ден , два и после се изчиства. Подозирах , че е от храната, която ям ,но тук ме посъветвахте ,че е малка вероятността.
Нали има и някакво поверие , че  жена в цикъл не може да ходи при бебе, защото ще се изрини. Не вярвам на такива неща. Но при мен така се бушуваха хормоните тези дни -  топли , студени вълни , причернява ми , разтрепервах се. Че се замислих може ли чрез кърмата да предавам тези хормони

# 691
  • Мнения: 342
Момичета, благодаря ви за отговорите. Аз снощи доста четох из сайтовете на различните марки козметика, но в крайна сметка реших да продължа да залагам основно на Weleda, като си харесах и една мицеларна вода на Bioderma. Натуралните съставки при Weleda надделяха пред медицинската козметика засега. За по-нататък ще видим Simple Smile

# 692
  • Мнения: 6 570
Мицеларната вода на биодерма мислех и аз да я взема, но после се зачудих за какво ми е толкова newsm78

Ние секс не сме правили още, а и цялата бременност от страх Crazy Иначе напоследък имам желание, но от умора още не се е случило. Иначе много ми се иска да ме видят с ехограф да ми кажат какво правят яйчниците ми - не са работили от 2-3 години...

Бебешкото акне може да се появява и изчезва според мен. Не е ли точно чрез кърмата? В бабините деветини и аз не вярвам Simple Smile

# 693
  • Мнения: 254
На мен лохиите спряха, но няколко дни след това получих силна болка и изпадна нещо и започна наново. Помислих, че е менструация но спря веднага. Просто много ме боля. Направо ме е страх да отида на лекар.
Секс не сме правили, такива разправии са вкъщи напоследък, че това е последното което ще направя.
Със свекито имам следния проблем, тя непрекъснато говори с каката по телефона. Всеки ден по два пъти и я разпитва за всичко. Тя каката всичко докладва, до най-малката подробност, защото първо е малка, второ получава поощрение и подаръци. Много ми е тъпо, все едно държавна сигурност. Включително чула че съм казала, че в аптамила има палмово масло и започва да обяснява на баба си това. Съответно тя затова трябва да е на кърма детето, е трябва ама като няма, няма да стои гладно. Или мама днес няма да готви, тате купи кюфтета. Как точно сме се скарали, какво точно съм казала, колко време съм била в банята и т.н. ееее всичко това после преекспонирано върху мойта глава. Следва звънене на мен по телефона, как видиш ли сина и изтормозен, как съм простудила беба (всъщност ММ зарази всички с вирус, а отделно е с стафилокок от майчин дом) но не аз съм я простудила. Като аз по скоро ще я претопля, отколкото да настине. Тя да сготвела, ако каката изяде едно кюфте вместо манджа не знам какво ще и стане. И общо взето се дразня да ми се бъркат в дома, да се шпионира чрез детето по тоя гнусен начин. Така разправиите не само че не стихват, но добиват колосални размери, макар и тя да не е причина за тях, но само подклажда огъня.
Никога не съм ограничавала детето да контактува с нея, дори напротив. Много е хубаво да си има баба и дядо, още двама души, които го обичат и то обича. Аз съм и звъняла, да я питам за съвет, когато не съм търсила дори майка, от уважение. В работа колежките, които са свекърви ми се чудят как една лоша дума не са чули. Но явно моето доверие и уважение останаха неоправдани. Ще запазя добрия тон за общото благо, но вече си имам едно наум, нямам същото доверие. Уважение се гради двустранно, но човек трябва да е обективен, честен и искрен.

# 694
  • Мнения: 786
Мицеларната вода на Биодерма използвам навън за почистване на дупето при смяна на памперса с тампончета.

# 695
  • Мнения: 509
Майките на момчета,  започнахте ли със забелването на пишлето? Аз да, като стана на месец и половина, всяка вечер при къпане под водата натискам леко, за да се разтяга кожичката. Има малък напредък. С баткото стана по-бързо и лесно. Снощи обаче явно съм натиснала повече (тне го е заболяло, защото нямаше реакция) и днес гледам кожичката леко зачервена и цепната на главичката (като порязване на лист хартия) и може би леко сълзи. Притесних се да не стане някоя инфекция, защото все е напишкано в тая зона. Почистих със спирт (както при пъпчето). Въпроса ми е - ако продължа със спирата да не се изсуши прекалено, че много деликатно място, някакво друго мазило - судокрем, здраве, друго?  Да спра ли със забелването, докато мине цепнатото? Със сигурност ще търся лекар ако до утре не ми изглежа добре, но какво мислите и вие?

# 696
  • София
  • Мнения: 1 419
Здравейте, момичета! Simple Smile
Малко бях на тръни вчера и в събота...Погачи, гости, маси, столове, бебета.. Ето малко подробности за погачата (или по-точно погачите, че правихме две) в неделя Simple Smile. Слагам го в скрит текст, на който му е интересно, че не е кой знае какво.
Скрит текст:
  Добре мина, очаквах малките да се изнервят от толкова много хора, но приеха доста спокойно "навалицата" вкъщи и даже гукаха и се усмихваха. Особено на другите деца. Имам приятелка с 10-месечен бебок- ееей много им беше интересен той. Simple Smile Кофти само беше, че валеше навън. Представях си го слънчев ден, когато съм го мислила. Но нищо, доволни сме всички и така.. Гостите вече нямат търпение да ги събирам пак и чакат сега кръщенето тцтцтц Grinning Ама има време, де.
Малко трябва да се освестим от събирания и подаръци, че ми е неудобно толкова често. Само повтарям "нищо не носете, нищо не носете"... 
Получихме 2 проходилки от бабите, не го одобрявах много като идея, но не можах да ги разубедя да взимат. Тя свеката си го беше наумила и подстрекаваше мама и мама я слуша...както и да е,де,карай. Лелите се събрали и дружно ни подариха 2 слинга. По един за мен и за таткото Simple Smile Още днес следобяд ще ги изпробваме!  Моите приятелки дадоха парички, които ще отидат за дрешки най-вероятно. Ооо и да не забравя най-хубавия подарък от малката племенница: нарисувала ни е на лист с цветни моливи нея как бута количката с двете бебета в паркче с дръвчета! Много ми стана мило  Heart Eyes 

Биберони съм купила по една за всяка. Но не ги приемат, плюят ги. Ще видим по-натам като започнат да ги мъчат зъбките може да влязат в употреба.

По темата със свекървите- напълно ви разбирам всички... Ние сме в почти същото положение. Моята преди много си я харесвах и много се разбирахме, но откакто станаха проблемите с имената на децата си имам едно наум и много ме дразни. Все се бърка във всичко, всичко трябва да разбере, дава неискани съвети..  ooooh! Ето например вчера за погачата аз съм подготвила бебетата в хола,където ще идват гостите, и тя влиза и започва "Аааа не,не. Децата трябва да се покажат като влязат всички гости и в стаята трябва да ги внесе МАЙКАТА НА СЪПРУГА".. (забележете моля ви се, що за простотия). И постоянно ме товари с разни суеверия. Добре, че вчера беше ММ да и каже да не ме занимава с тия глупости и да се настанява на масата. После беше намусена докато не дойдоха другите гости.
Та ей таквиз глупости и с мойта свека. Не сте сами Simple Smile

# 697
  • София
  • Мнения: 1 510
Аз спирт не бих сложила на подобна зона.Честно казано нямам идея какво може, но спирта няма ли да го изгори?

# 698
  • Мнения: 18 588
Оф, тия свекита бе! Цели вещици  Mr. Green Joy
майката на съпруга  Joy Crazy, ще да е някаква нова високопоставена титла,
Ния, спомням си какво стана при вас с имената, а тя хареса ли ги в крайна сметка, като ги разбра как реагира? Интересно ми е  Laughing И ние вчера правихме погача, лудница!!!

# 699
  • Мнения: 6 570
СХ2, не само, че е грозно много шпионирането през детето, но така я учи на нещо много лошо - ще стане портаджийка ако продължава така. Няма да описвам какви взаимоотношения може да се развият тогава между нея и другите деца. Аз бих спряла контакта. Дори бих накарала пред мен да обясни на детето, че е е сгрешила и че е лошо да се прави така.

Сис, аз също не бих мазала там със спирт. Може би с крема за подсичане, но такъв, който е противовъзпалителен. Четох, че бепантен е такъв, защото имах мостра и Калоян се беше посякъл. Оправи се с него. За судокрем не знам, виж в нета, че пак съм през телефона и е тегаво да пиша тук и да ровя едновременно. Също ми хрумва с отвара от лайка.

Ниа, много добре те разбирам и теб за свеки и ти съчувствам...

# 700
  • София
  • Мнения: 1 419
Мис, на мен нищо не посмя да ми каже. Ние не я бяхме уведомили между кои имена се колебаем и направо ги беше разбрала, когато се родиха. И веднага е коментирала на майка ми: "Абе хубави имена са избрали, ама кратички. Дали да не ги запиШЕМ Елизабет и Калина, вместо Елиза и Калия?"... Те да запишат! Mr. Green  Добре, че не ми го е казала лично на мен, че сигурно щях да изтрещея.

# 701
  • София
  • Мнения: 855
Сис, за кожичката при момченца съм чувала за третиране с тампонче с Риванол, не със спирт, без натъркващи движения, само допиране на тампончето или пък компреси ( не знам как се правят, аз бих напоила обилно кръгъл тампон с риванол и бих го поставила на главичката и затворила внимателно памперса отгоре, след това бих оставила бебето в легнало положение). Може да остави яркожълтичко петънце на памперса.  Peace Други неща не съм чувала да се прилагат на такова деликатно място.

# 702
  • Мнения: 509
Сис, за кожичката при момченца съм чувала за третиране с тампонче с Риванол, не със спирт, без натъркващи движения, само допиране на тампончето или пък компреси ( не знам как се правят, аз бих напоила обилно кръгъл тампон с риванол и бих го поставила на главичката и затворила внимателно памперса отгоре, след това бих оставила бебето в легнало положение). Може да остави яркожълтичко петънце на памперса.  Peace Други неща не съм чувала да се прилагат на такова деликатно място.

Да, няма да слагам спирт вече. Просто действах бързо, притесних се да не се инфектира. А и си викам пъпчето е също така деликатно място, все пак е направо отвор към коремчето. Днес мазах с крем здраве, може да пробвам и с риванол.
Благодаря за отговорите Hug

# 703
  • Мнения: 18 588
Мис, на мен нищо не посмя да ми каже. Ние не я бяхме уведомили между кои имена се колебаем и направо ги беше разбрала, когато се родиха. И веднага е коментирала на майка ми: "Абе хубави имена са избрали, ама кратички. Дали да не ги запиШЕМ Елизабет и Калина, вместо Елиза и Калия?"... Те да запишат! Mr. Green  Добре, че не ми го е казала лично на мен, че сигурно щях да изтрещея.


хаххах, ама иначе добре ги е измислила  Joy Joy Joy как тъ Joyй, ще записват те, така става то, презаписване  #2gunfire ooooh! И все пак признала е,че са хубави
Аз като ви чета, с тия ваши свекърви направо ви се чудя как не им се сопвате.Ако бях азд щях луди да ги направя.CX2 това много гадно ми звучи, един вид като да използва детето за шпионаж. Ама ти сигурно си й обяснила да не прави така, но то си е дете, а тя му е баба и детенцето не се усеща, че е манипулирано от нея.
При нас бабите много ни казват какво да правим, не с лошо де, е така като коментар, а ММ ги реже грубо и мене ме притеснява,че ще се обидят.

# 704
  • Мнения: 1 269
Да си гушкаме бебенцата , имат нужда! Ходихме от фирмата преди години да даряваме бебешки пюрета в детския дом в кв Лозенец. Бяха едни малки душички на по 1-2годинки,  гледаха ни жално и лелките ни дадоха да гушнем по едно детенце. Леле няма такава радост, как ни гушнаха само, зажадняли за близост, не искаха да се откачат. Ние съвсем непознати лелички, но им дадохме човешка близост и те бяха затрогващо благодарни. Проследиха ни как си тръгваме с очи , пълни с копнеж за близост. Беше покъртително!
Така, че момичета гушкайте си бебчетата, имат нужда милите да израстнат със здрава психика.

Общи условия

Активация на акаунт