Частни детски градини - София (тема 11)

  • 114 435
  • 733
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 1 354
Ние също сме в Надежа и нашето по-малко дете е на 1 годинка, търся ясла в района, но с опита с по-голямото и като ви чета, че няма разлика от тогава, тотално се отчайвам. Целта ми не е да се социоализира на 1-2 години, за това си има площадки и нас около детето.
Със сигурност е опасно и не най-доброто за детето всеки делничен ден да се вози по 2 часа от единия край на София на другия(или посредата). Разбира се, на някои хора им се налага, но те не броят 1000 лв за този лукс.
Всеки се решава, но за детенце под 2 годинки филма с болестите, болниците и белината не ми се влиза пак.

# 151
  • Мнения: 100
Здравейте, интересува ме във всички частни градини ли искат депозит?
За постъпване ни искат предварително такса 790лв.+депозит 790лв+250лв учебни материали.
Навсякъде ли е така?


Тук депозит запазване на място ли се визира или...Нещо като 2 наема за апартамент?
В нашата, ако предварително искаш да си запазиш място, има такса, която после се приспада от първата такса

# 152
  • Мнения: 14
Здравейте,много ще ми помогнете ако ми дадете отзиви  за "ЧДГ Еспа"  ? Simple Smile

# 153
  • Мнения: 310
Здравейте,много ще ми помогнете ако ми дадете отзиви  за "ЧДГ Еспа"  ? Simple Smile
здравейте! Питайте, какво точно ви интересува. Моето момче е там.

# 154
  • гр. София
  • Мнения: 214
stefansky, след като попълних формулярите ми се обадиха да ни кажат че сме приети. Няма драми с приема, останах с впечатление че имат доста свободни места. Те отскоро са в нова по-голяма сграда и явно сега могат да приемат повече деца. Отделно може би заради високата такса нямат и много наплив. Незнам, предстои да видим. Но всъщност като се замисля имаше доста деца, сигурно 5 групи от по средно 15 деца.

~Bell~ , мога ли да попитам как върви обученито в градината? Доволни ли сте, как Ви се струва?
stefansky, Вие записахте ли се?

Ние в момента сме в САЩ и детето ми посещава великолепна детска градина тук (момче, сега ще прави 3 години), направо съм се видяла в чудо къде да го запиша в Бг, защото ще се наложи да се върнем след Нова година и след нивото на градините тук не знам какво изобщо би ме задоволило.

# 155
  • София
  • Мнения: 7 276
Deny6, какво представлява вашата градина в САЩ, по основни параметри? Винаги ми е било любопитно да сравня с българските Simple Smile. Например с какво занимават 3-годишните, по колко деца се падат на учител, излизат ли навън всеки ден, боледуват ли много?

# 156
  • гр. София
  • Мнения: 214
Deny6, какво представлява вашата градина в САЩ, по основни параметри? Винаги ми е било любопитно да сравня с българските Simple Smile. Например с какво занимават 3-годишните, по колко деца се падат на учител, излизат ли навън всеки ден, боледуват ли много?

Ние последните 3 години сме все на път - 2 години в Холандия и 1 в САЩ. Опитът ми досега е с държавна ясла в София, която синът ми посещаваше преди година и малко за кратко време и го отписах веднага щом видях лично поведението на персонала.
Тук градината, в която ходи малкият може да се види на линка https://www.youtube.com/watch?v=mqikEj3uPC8&t=1s (не знам дали линкове са позволени, извинявам се, ако не са). Отвориха я буквално преди 3 месеца, 130тата градина на Rainbow Child Care Center в САЩ е, работят по метода на Монтесори и още няколко обучителни програми. Както се вижда от видеото - огромна е, чиста, светла, нова, пълна е с млади преподаватели (и все пак всички от тях с опит и образование), с играчки, с деца от всякаква възраст. Сутрин оставаш децата в обща стая (според възрастта), което е добре, защото не общуват само с децата от групата си. В група иначе са по 7, 10 или 14, в зависимостта от възрастта, имат един основен учител и един помощник, но реално всеки ден оставяме детето при някой от всички и го взимаме пак от различен, един вид всеки преподавател се занимава с всички в опеределен период от време. Има 4 яденета - breakfast; am snack; lunch; pm snack; излиза се по 30 мин 2 пъти в деня, в зависимост от времето, но винаги, стига да не вали. дъжд Имат големи площадки за игра, всяка отделена от другата възрастова група, с пързалки и катерушки. Учат, пеят, танцуват, няма ТВ както почти навсякъде в Бг.
Най - големият плюс е phone app, на който онлайн можеш да влезеш в профила на детето си и да видиш снимки от деня и заниманията им; писмена информация за ядене (в колко часа, какво е било, колко е ял от основно/плод/зеленчук), спане; potty training; friendly reminder за някое събитие или за нужда от нови дрехи/др.
Просто не се сещам още какво може да има в една градина, което да я направи по - добра. Спокойна съм за детето ми, той по принцип е по - затворен и тих; покрай голямото местене (което видимо продължава, за жалост) той още не е проговорил добре нито на български, нито на английски, но тук буквално за няколко месеца виждам как всичко му е интересно, забавно, как дърдори и как всички го харесват, включително дечица и родителите им. Цената е 1300 долара за young preschool (2.5-3), след това става 1000 за preschool (3-4).
Не се води болно дете, но няма проблем да подкашля нещо или да е леко сополив, изискват 24 часа да не е имал симптоми или бележка от лекар, че може да посещава. Невероятно мили и сладки са всички в градината. Програмата се обявява всеки месец на специални места, пише кои думи се учат, идват на посещания хора от различни професии - лекари, пожарникари, полицаи и им разказват, показват.

Да си призная, в САЩ само градината ми харесва, хахаха Simple Smile

П.С. На видеото се вижда, че имат камери, невероятно е, защото примерно по всяко време на деня може да дойдеш и да видиш какво правят без да те види детето и да се разплаче, примерно. Сутрин половинката влиза с малкия да го остави при госпожата и го заиграва, а аз го чекирам и гледам на камерите как приема тръгването на баща си. Виждаш как се държи учителката с него, другите деца, всичко. Такова спокойствие аз в България не бих могла да изпитам.

Последна редакция: вт, 24 окт 2017, 18:24 от Deny6

# 157
  • София
  • Мнения: 7 276
Deny6, благодаря за изчерпателния отговор и за всичко, което сподели. Не се настройвай предварително, вероятно и тук ще намериш място, което ти е по сърце. Мисля, че в повечето частни няма телевизор, децата са малко в групите и изглеждат щастливи. При нас в 1-ва група се падат по 7-8 на учителка, после броят расте. Не зная за наличие на ТВ камери в градините (в нашата няма). Чувала съм за една-две, в които има. Пожелавам успех в търсенето!

# 158
  • гр. София
  • Мнения: 214
Deny6, благодаря за изчерпателния отговор и за всичко, което сподели. Не се настройвай предварително, вероятно и тук ще намериш място, което ти е по сърце. Мисля, че в повечето частни няма телевизор, децата са малко в групите и изглеждат щастливи. При нас в 1-ва група се падат по 7-8 на учителка, после броят расте. Не зная за наличие на ТВ камери в градините (в нашата няма). Чувала съм за една-две, в които има. Пожелавам успех в търсенето!

Благодаря, дано!
Просто толкова много местене по земното кълбо в последните години... А ние не мислим да оставаме в България, знам ли вече Grinning Stuck Out Tongue Жалко че САЩ не ни хареса, бяхме се настроили тук да оставаме, но като не му е приятно на човек, няма как. Европа си е друго нещо, лично за нас. Поне ми се отщя да пробвам живота в Австралия в близките години Grinning Но много го мисля малкия как приема всичко това, надявам се искрено да е достатъчно малък, че да не се впечатлява, но достатъчно голям, за да взима + от всичко Stuck Out Tongue

# 159
  • Мнения: 109
Ходих на посещение в Сейнт Джордж, но не записах детето там. Поне не,  докато не отворят новото крило, в което ще се помещава детската градина.
Ако имате възможност посетете тази детска градина, вижте и Тути  и Пикабу - тези най - много се доближават до посещаваната от Вас градина като база и преподаване, освен това в  Пикабу следват методите на Монтесори. Вижте ги,  добийте първоначално впечатление и ако имате въпроси  - пишете! Проблем в тези 2 градини е липсата на места, но все пак проверете! Поздрави и успех!

# 160
  • гр. София
  • Мнения: 214
Ходих на посещение в Сейнт Джордж, но не записах детето там. Поне не,  докато не отворят новото крило, в което ще се помещава детската градина.
Ако имате възможност посетете тази детска градина, вижте и Тути  и Пикабу - тези най - много се доближават до посещаваната от Вас градина като база и преподаване, освен това в  Пикабу следват методите на Монтесори. Вижте ги,  добийте първоначално впечатление и ако имате въпроси  - пишете! Проблем в тези 2 градини е липсата на места, но все пак проверете! Поздрави и успех!

Много Ви благодаря за информацията. А дали знаете кога се очаква това крило в St George да се отвори?

# 161
  • Живее на Луната
  • Мнения: 3 468
Здравей, Deny6. Ние почнахме в St. George преди седмица, ходихме два дена и малката се разболя, та още не мога много да споделя. Иначе до тук от градината сме с много добри впечатления. Даже мъжът ми миналата седмица ходи на родителска среща и сподели че учителите са много мотивирани и изглежда че се грижат добре за децата. Освен основната учителка на групата имат отделни учителки по английски, български, музика, изкуства и математика. Те му казват Circle, тоест децата през деня се въртят по отделните стаи където тези учителки се занимават с тях. А главната на групата се грижи да са нахранени, наспани, отишли до тоалетна и т.н. Всеки ден получавам индивидуален рипорт за детето, какво е яло, спало ли е, как се е държало и т.н. Няма камера за наблюдение. Директорката също ми се стори свястна. Абе до тук изглежда добре, само остава мойта малката да свикне, че досега все реве като я оставя Sad
Иначе още не са ги преместили в новото крило, въпреки че уж това лято трябваше това да стане, но не е драма защото и там където са сега е хубаво.
От 4 години имат плуване, гимнастика, карате и още други занимания. Питай нещо по-конкретно ако те интересува.

# 162
  • гр. София
  • Мнения: 214
Здравей, Deny6. Ние почнахме в St. George преди седмица, ходихме два дена и малката се разболя, та още не мога много да споделя. Иначе до тук от градината сме с много добри впечатления. Даже мъжът ми миналата седмица ходи на родителска среща и сподели че учителите са много мотивирани и изглежда че се грижат добре за децата. Освен основната учителка на групата имат отделни учителки по английски, български, музика, изкуства и математика. Те му казват Circle, тоест децата през деня се въртят по отделните стаи където тези учителки се занимават с тях. А главната на групата се грижи да са нахранени, наспани, отишли до тоалетна и т.н. Всеки ден получавам индивидуален рипорт за детето, какво е яло, спало ли е, как се е държало и т.н. Няма камера за наблюдение. Директорката също ми се стори свястна. Абе до тук изглежда добре, само остава мойта малката да свикне, че досега все реве като я оставя Sad
Иначе още не са ги преместили в новото крило, въпреки че уж това лято трябваше това да стане, но не е драма защото и там където са сега е хубаво.
От 4 години имат плуване, гимнастика, карате и още други занимания. Питай нещо по-конкретно ако те интересува.

Благодаря за отговора. А те по цял ден ли говорят на английски? Преподавателите българи ли са или има (и) чужденци? Колко деца са в клас и българчета ли са повечето?
Благодаря Ви Simple Smile Ако се сетя още нещо, ще Ви питам Simple Smile

# 163
  • Живее на Луната
  • Мнения: 3 468
Доколкото виждам учителките се опитват да им говорят повечето време на английски, но честно казано се съмнявам да е постоянно, още повече че с тези най-малките трудно можеш да се разбереш на какъвто и да е език.  Учителката по английски е южноафриканка, другите са българки. В една група са не повече от 10-15 деца, като повечето са българчета но виждам че има и чужденци (всякакви).

# 164
  • Мнения: 19 686
Да попитам за тази градина ли говорите или друга? http://stgeorgeschool.bg/?lang=bg

Общи условия

Активация на акаунт