Частни детски градини - София (тема 11)

  • 114 706
  • 733
  •   1
Отговори
# 255
  • София
  • Мнения: 1 326

Ползвам повода да попитам отново Bell какви са към днешна дата отзивите й за St. George, тъй като и тази градина е в списъка ми...


Отзиви нямам аз много тъй като моето много започна да боледува и го спрях временно. Сега се чудя изобщо какво да правя, притеснявам се да не я обърквам с тези два езика. Тя още не е проговорила както трябва и някои думички ги е научила на английски, други на български. Дали не беше по-разумно първо да я изчакам да проговори на български, а после да я излагам на други езици  newsm78 Иначе St. George е хубава градина, базата е една от най-добрите в БГ, занимават се с децата, наистина нищо лошо не мога да кажа за тях.

Bell, много ти благодаря за споделеното. Всяко мнение за мен е от полза, дори и това, че се питаш дали не си избързала....

Аз определено нямам големи амбиции, но започнах да се замислям за чужд език, защото пътуваме често извън БГ заедно с детето, което вече усилено се опитва да контактува (но, разбира се, не може, понеже говори само български) - иска да разбира аз за какво говоря с хората и съответно те какво ми казват...затова ми се струва, че е време да започне да учи английски. Мислех, че най-добрият избор би бил да е ежедневно в чуждоезична среда и за това се интересувам от английска градина. Но таксите не са малки...а и ако детето започне да боледува и отсъства дълго, едва ли резултатът би бил същият, както ако ходи всеки ден (последното, разбира се, човек не може да знае предварително, но няма как и да не допуска подобна неприятна възможност) Сред близките ми няма деца в езикови градини - с едно изключение, но там става дума за градина с друг език - и затова съм тук, за да чуя мнения...

# 256
  • Живее на Луната
  • Мнения: 3 468
burty, може би във вашия случай ще свърши работа чуждоезична ДГ, тъй като детето е проговорило на БГ и няма как да се "обърка". Относно боледуването - много е индивидуално. Ако детенцето е по-голямо може би по лесно ще понесе сблъсъка с вирусите. Моето беше едва навършило 2 когато тръгна и това му беше първи сблъсък с деца, защото до преди това се гледахме вкъщи. Моя съвет е да набележиш някои градини и да идеш да ги видиш. Ти като майка сама ще усетиш къде детето ще се чувства най-добре.

# 257
  • Мнения: X
Относно проговарянето на чужд език моята мисъл е че понякога децата не искат да го правят пред хора, различни от учителите в градината. Определено възрастта и характера имат значение в случая. А вече кой колко научава и дали си заслужава е отделна тема.

След 4 годишна възраст боледуванията много се разреждат, така че това не би следвало да е пречка при усвояването на чужд език.

# 258
  • София
  • Мнения: 1 326
Белл, благодаря. Да, аз точно така реших да постъпя - да огледам градини, които съм избрала според информацията на сайтовете им, и да преценя. Следващата седмица ми предстои среща точно във вашата градина, но друго си е да чуеш мнение и на родител...Моето дете, впрочем, е по-голямо, на 3 г. и 2 м.....


А за проговарянето съм съгласна с Lady Stardust, че няма как родителят обективно да прецени...някои деца наистина просто отказват да говорят, дори да знаят чудесно езика... виждала съм такива примери...

# 259
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 396
Здравейте,

Някой има ли идея, какви са таксите за яслената група във Веда?  И също така ще се радвам, ако някой може да сподели мнение за тази ЧДГ.

# 260
  • Мнения: 4 097
Здравейте!
Търся отзиви за ясла "Малки чудеса", както и мнения за частни ясли в район "Възраждане".

# 261
  • София
  • Мнения: 153
Привет на всички! Някакви отзиви за  ЧДГ Лапину в кв. Драгалевци или нещо препоръчано в околността ?

# 262
  • София
  • Мнения: 554
Здравейте,

Някой има ли идея, какви са таксите за яслената група във Веда?  И също така ще се радвам, ако някой може да сподели мнение за тази ЧДГ.


За миналата година се падаше около 630-640лв/месец, като таксата е в евро и по принцип се плаща на куп за цялата година в началото на годината. Имаше и опции за разсрочване, но се оскъпяваше. Освен това, това включва таксата за 10 месеца само. За Юли се сформира група и се заплаща допълнително, а Август не работят.

Сумата от 630-640 я казвам ориентировъчно, защото тогава го изчислявахме (от градината ти казват една крупна сума в евро) за да го сравним с другите градини които гледахме и по спомен беше нещо такова.

# 263
  • София
  • Мнения: 1 326
Привет на всички! Някакви отзиви за  ЧДГ Лапину в кв. Драгалевци или нещо препоръчано в околността ?

June101, аз бях там на първа среща миналата седмица и мога да споделя впечатления - като цяло много позитивни -, но не знам какво точно те интересува и дали по-скоро не търсиш отзиви на родители, чиито деца вече посещават градината...?

# 264
  • София
  • Мнения: 153
Привет на всички! Някакви отзиви за  ЧДГ Лапину в кв. Драгалевци или нещо препоръчано в околността ?

June101, аз бях там на първа среща миналата седмица и мога да споделя впечатления - като цяло много позитивни -, но не знам какво точно те интересува и дали по-скоро не търсиш отзиви на родители, чиито деца вече посещават градината...?

Burty, мерси Simple Smile)) То всяко мнение е от полза.Може би родителите, чиито дечица вече са там, ще могат да дадат по-пълна информация дали са доволни и ако не са , то какво ги притеснява. Предстои ни местене и мернах,че градината ми е на 1км от къщата. Ако мога да съчетая качество с близко разстояние, ще е някакъв оптимален вариант Simple Smile Детенце е на 3год Simple Smile

# 265
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 737
Здравейте, не мога да намеря почти никакви мнения за "Слънчево зайче" към Българско школо.
Базата ясно, че е супер (макар че не знам как 6-8 групи по 16 деца ползват само една площадка?) Иначе басейн, стаи, чистота са на ниво.
Обаче ми се стори твърде казармен редът вътре. Децата стояха и не мърдаха от столчетата, вратите в 8.30 се заключват и за закъснелите има специална процедура, задължително без памперс дори за 3г, задължително се спи, изобщо доста строг режим. Много ми напомня на държавна градина и се замислям какви са плюсовете, освен по-малките групи? Сравнявам с други ЧДГ, където е доста по-свободно всичко, подхожда се индивидуално към всяко дете, правят се изключения.
Така строго ли е наистина или има все пак повече свобода и за деца, и за родители?
И най-важното- как се държат учителките с децата и как се чувстват самите деца там?

# 266
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 497
Бихте ли ме ориентирали къде мога да намеря регистър на лицензирани частни детски ясли? Само чисти ясли, не такива които са и детска градина. Търсих на сайта на МЗ и на СО, но нищо не откривам. Няма как да са към МОН, децата са до 3 г.

Намерих. На сайта на РЗИ София http://srzi.bg/bg/registri Навряни са при обектите с обществено предназначение, заедно с фризьорски салони и т.н.

Последна редакция: пт, 30 мар 2018, 12:17 от мама САННЯ

# 267
  • Мнения: 1 152
Здравейте, моля за препоръка за частна детска градина в южните квартали?

Отделно, имам въпрос към майките на дечица, които ползват транспорта на градината - как се чувстват децата, изморително ли им е? Как са обезопасени в? По колко време пътуват?
Благодаря!

# 268
  • Мнения: 3 191
Моля за отзиви за частни детски заведения в района на Бояна, Павлово, Бъкстон и Манастирски ливади. Дечкото е на 2 години. Нямам претенции за чужди езици, макар, че би било чудесно. Държа на читава храна, медицински контрол и извеждане когато времето позволява.

Ако трябва да съм честна за пръв път се сблъсквам с темата и дори не знам какви други изисквания и очаквания мога да имам. Приемлива цена за таксата е до 500-550 лв/ месечно.

# 269
  • Мнения: 4 097
Погледни "Славейче" в Драгалевци, вмества се в ценовия ти диапазон

Общи условия

Активация на акаунт