Частни детски градини - София (тема 11)

  • 115 018
  • 733
  •   1
Отговори
# 510
  • София
  • Мнения: 401
според мен всичко си е строго индивидуално. И двете ми деца до трета група посещаваха държавна детска градина. Сина ми се сцепваше да боледува на всеки две седмици и директно на антибиотик. Едва във втора група започнахме да плащаме пълна такса.  Дъщеря ми боледуваше по един път в годината за по седмица.

# 511
  • Бурса
  • Мнения: 647
За болестите колкото майки се включат, толкова различни случаи ще има...
По въпроса на една мама за чдг в Дружба. Аз лично ходих до Херман Хесе защото търсих за дъщеря ми, която сега е на 5. Ходих октомври месец и всъщност много ми хареса като условия и персонала е млад. Дори имаха и мъж възпитател, всъщност младо момче. Искат от родотеля едно превозно средство тротинетка или колело нещо което детето обича и да стои там. Като ги извеждат навън могат да си карат. Двора е много голям. Влязох и в яслената група, две какички бяха а децата си бяха много спокойни, едното ядеше, т.е. му помага, друго още пълзеше, трето си играе и т.н. Понеже майката каза че детенцето ще направи 3 мисля че ще и допадне. Иначе аз не записах дъщеря ми там защото градинската група беше всъщност смесена. Нямат толкова много деца за да ги направят групи по възрасти. Т.е. моето дете щеше да е едно от 3-те по големи на възраст. А бъдейки на пет тя си е за предучилищна група 3-та както е в държавните и аз държах и на това да си учи и играе с повече връстници на нейната възраст.
Та искам да кажа че за по-малки дечица там ми се стори супер. За по-големи вече зависи от възгледите на родителите.

# 512
  • Мнения: 423
За болестите колкото майки се включат, толкова различни случаи ще има...
По въпроса на една мама за чдг в Дружба. Аз лично ходих до Херман Хесе защото търсих за дъщеря ми, която сега е на 5. Ходих октомври месец и всъщност много ми хареса като условия и персонала е млад. Дори имаха и мъж възпитател, всъщност младо момче. Искат от родотеля едно превозно средство тротинетка или колело нещо което детето обича и да стои там. Като ги извеждат навън могат да си карат. Двора е много голям. Влязох и в яслената група, две какички бяха а децата си бяха много спокойни, едното ядеше, т.е. му помага, друго още пълзеше, трето си играе и т.н. Понеже майката каза че детенцето ще направи 3 мисля че ще и допадне. Иначе аз не записах дъщеря ми там защото градинската група беше всъщност смесена. Нямат толкова много деца за да ги направят групи по възрасти. Т.е. моето дете щеше да е едно от 3-те по големи на възраст. А бъдейки на пет тя си е за предучилищна група 3-та както е в държавните и аз държах и на това да си учи и играе с повече връстници на нейната възраст.
Та искам да кажа че за по-малки дечица там ми се стори супер. За по-големи вече зависи от възгледите на родителите.

И аз разглеждах сайта им, като база изглежда много добре (но тя си е била детска градина и преди) и аз си помислих, че дечицата са малки като разгледах снимките.
Можеш ли да споделиш къде се записахте и доволни ли сте?
Моето дете е в държавна градина, но има неща, които не ни харесват и започнахме да търсим и други варианти.
Колкото до боледуването, моите наблюдения са, че вторите деца боледуват по-малко, вероятно създават по-отрано имунитет, заради болестите, които носят големите.

Още едно питане - някой да има пресни впечатления от Къщата на Алиса и нейните приятели, мненията във форума са от преди няколко години.

# 513
  • Мнения: 2 534
Моето дете в частна ясла с малки групи и грижовен персонал се сцепва да боледува...

Но вероятно сте сигурна, че персонала не му „помага” за да е болно постоянно. Защото в държавната ясла навираха в устата на детето ми чужд биберон, за да не плаче. Добре, че го извадиха по погрешка веднъж с него, та ми се изясни, защо всеки път след 3 дни там, се налагаше да пие антибиотик и си го прибрах вкъщи.

О, не, те така или иначе са малко деца. Просто се въртят някакви бактерии носни/гърлени между децата и няма спасение.

# 514
  • Мнения: 3 949
Моето дете в частна ясла с малки групи и грижовен персонал се сцепва да боледува...

Но вероятно сте сигурна, че персонала не му „помага” за да е болно постоянно. Защото в държавната ясла навираха в устата на детето ми чужд биберон, за да не плаче. Добре, че го извадиха по погрешка веднъж с него, та ми се изясни, защо всеки път след 3 дни там, се налагаше да пие антибиотик и си го прибрах вкъщи.

О, не, те така или иначе са малко деца. Просто се въртят някакви бактерии носни/гърлени между децата и няма спасение.


Дъщеря ми беше в частна ясла и беше в група от 20 деца. Въпреки това боледуваше много рядко, особено спрямо връстниците си, спирана е веднъж на 2 месеца за по седмица и то за сопол, нищо сериозно. Веднъж изкара ангина в началото и това беше. Според мен е до дете, сега е в държавна и боледуването намаля дори, т.е. от изграждане на имунитет, не от вида на градината.

# 515
  • Бурса
  • Мнения: 647
За болестите колкото майки се включат, толкова различни случаи ще има...
По въпроса на една мама за чдг в Дружба. Аз лично ходих до Херман Хесе защото търсих за дъщеря ми, която сега е на 5. Ходих октомври месец и всъщност много ми хареса като условия и персонала е млад. Дори имаха и мъж възпитател, всъщност младо момче. Искат от родотеля едно превозно средство тротинетка или колело нещо което детето обича и да стои там. Като ги извеждат навън могат да си карат. Двора е много голям. Влязох и в яслената група, две какички бяха а децата си бяха много спокойни, едното ядеше, т.е. му помага, друго още пълзеше, трето си играе и т.н. Понеже майката каза че детенцето ще направи 3 мисля че ще и допадне. Иначе аз не записах дъщеря ми там защото градинската група беше всъщност смесена. Нямат толкова много деца за да ги направят групи по възрасти. Т.е. моето дете щеше да е едно от 3-те по големи на възраст. А бъдейки на пет тя си е за предучилищна група 3-та както е в държавните и аз държах и на това да си учи и играе с повече връстници на нейната възраст.
Та искам да кажа че за по-малки дечица там ми се стори супер. За по-големи вече зависи от възгледите на родителите.

И аз разглеждах сайта им, като база изглежда много добре (но тя си е била детска градина и преди) и аз си помислих, че дечицата са малки като разгледах снимките.
Можеш ли да споделиш къде се записахте и доволни ли сте?
Моето дете е в държавна градина, но има неща, които не ни харесват и започнахме да търсим и други варианти.
Колкото до боледуването, моите наблюдения са, че вторите деца боледуват по-малко, вероятно създават по-отрано имунитет, заради болестите, които носят големите.

Още едно питане - някой да има пресни впечатления от Къщата на Алиса и нейните приятели, мненията във форума са от преди няколко години.

Дъщеря ми в момента е в държавна градина. Доволна съм, с връстници е, имат много занимания, дори басейн и плуване. Относно боледуването моето по-малко дете пък боледува повече от голямото.

Последна редакция: вт, 26 мар 2019, 15:50 от telly

# 516
  • Мнения: 587
Здравейте,имате ли актуален телефон на детски център Фъстъче в жк Стрелбище?

# 517
  • Мнения: 177
То хубаво сте доволни, ама да видим после в кое училище ще отидете, че може да се окаже голям проблем.

Какъв точно е големият проблем? Този въпрос стои пред всеки, чийто детенце не посещава градина, която е част от училищен комплекс (напр. "Азбуки")

Последна редакция: вт, 26 мар 2019, 17:47 от LeeLu

# 518
  • Мнения: X
Има ли частни ясли, които да приемат деца под 2 години, отворих сайтовете на няколко градини и почти навсякъде яслените групи започват от 2 години. За Източните и Южните квартали ме интересува предимно.

# 519
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 739
Германи приемат проходили 1+, Рай май приемаха от 1.6, ако не са сменили... Ако ви устройват като местоположение де.

# 520
  • Мнения: 3 949
Има ли частни ясли, които да приемат деца под 2 години, отворих сайтовете на няколко градини и почти навсякъде яслените групи започват от 2 години. За Източните и Южните квартали ме интересува предимно.


Дъщеря ми посещава ЧДГ в Овча Купел, започна на година и няколко месеца.

# 521
  • София
  • Мнения: 6 262
То хубаво сте доволни, ама да видим после в кое училище ще отидете, че може да се окаже голям проблем.

Какъв точно е големият проблем? Този въпрос стои пред всеки, чийто детенце не посещава градина, която е част от училищен комплекс (напр. "Азбуки")
При нас нямаше никакъв проблем, детето си кара предучилищната в градината и си го записахме след това в училище (държавно). Нали имат лиценз от МОН, издават и съответното удостоверение за завършена ПГ.

# 522
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 739
Какво общо има предучилищната? С нея или без нея, Мецан имаше предвид, че училищата с немски от предучилищна/първи клас са много малко. Ако локацията е критерий, съвсем. И се налага смяна на езика, което би могло да обезсмисли тези 3-4 години в дг... гледам да не ми е проблем и се настройвам за смяна към английски, именно защото няма особен избор с немски.

# 523
  • София
  • Мнения: 7 277
И аз мисля, че Мецан имаше предвид смяната на чуждия език от ДГ в училище. Направо го изядохме заради този му коментар.

Иначе и моето дете е в ДГ с немски и после искаме да продължи в училище с английски от ПУК. Нямаме притеснения за прехода и смятаме, че няма да му е трудно първата година. Надявам се да няма изненади Simple Smile.

# 524
  • Мнения: 177
Факт е, че няма голям избор за училища с немски, но дамата, на която отговорих, търсеше конкретни отзиви от Киндероазе като градина, не дългосрочен план за образование Simple Smile
А градината е добра, отношението към децата е чудесно и те са спокойни и щастливи там - това беше и търсенето ни в началото, немският е бонус! Дори да се смени езика в първи клас, аз лично нямам голяма драма.

Мога да споделя моя опит - немска градина с преподавател германец, след това английски в училище и накрая университет в Германия. Все още помня дума по дума песничните и пиесите от детската, със сигурност се развива усет към езика, няма го чувството за "страшния" език и на по-късен етап се учи много по-лесно.

Последна редакция: ср, 27 мар 2019, 13:01 от LeeLu

Общи условия

Активация на акаунт