Автоимунен тиреоидит на Хашимото - тема 46

  • 71 916
  • 744
  •   1
Отговори
# 240
  • някъде
  • Мнения: 4 956
Питах няколко пъти дали да пия и нещо друго или да пусна и изследвания на желязо, цинк, б12....., но каза, че няма нужда. И сега сама ли да си изписвам лекарства и да ги дозирам  newsm78

# 241
  • Мнения: 9 276
Според мен много ендокринолози не са мръднали от това, което е пишело в учебниците преди 40 години сигурно. Жалко защото объркват много хора и много хора реално не могат да се лекуват. На мен при ТСХ 7 ми изписаха тироксин, но ми казаха  ела пак след 6 месеца. 2 години изобщо не можах да си регулирам  хормоните, нито симптомите. Накрая им теглих една майна и от отчаяние сама си ги регулирах като започнах да се боцкам по-често и по резултатите да нагласям дозата със стъпка от 12,5. Явно все пак по усет съм уцелила верния път. После чак намерих д-р Начев, който лекува по същия начин.

# 242
  • София
  • Мнения: 808
"И на мен казаха, че симптомите са от нерви; Хашимотото нямало симптоми..."

Ще се  #2gunfire

Момичета, желая ви успех и не се оставяйте на никой да ви казва, че имате въображаеми симптоми. Има нужда от хормон щом жлезата не може сама да го произведе, селена е супер, но самичък не прави чудеса..

# 243
  • Мнения: 1 687
Момичета, не мога да не ви се похваля Simple Smile))

Вчера бях на годишния си преглед при д-р Тодорова. Аз съм си тук от самото начало 2013 г., но да припомня историята си:
Диагностицирана съм с Хашимото от 4 г., тогава щитовидната ми жлеза беше цялата възпалена и имах 2 кисти. В началото на миналата година започнах борбата с килограмите и съответно менюто ми стана значително по-здравословно. След половин година едната киста беше изчезнала (д-р Тодорова се радва много Simple Smile)). А вчера, година и половина след началото на диетата ми, не само, че нямам кисти, ами жлезата ми е абсолютно спокойна и както се изрази тя "изглежда като жлеза на почти абсолютно здрав човек" Simple Smile И това, ако не е доказателство, че всичко е в храненето... И то като имате предвид, че нито съм на АИП, нито съм махнала глутена, нито съм някаква светица в диетата  Laughing Laughing Laughing

# 244
  • София
  • Мнения: 808
Браво, Елч! Много се радвам за теб!

# 245
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Момичета, не мога да не ви се похваля Simple Smile))

Вчера бях на годишния си преглед при д-р Тодорова. Аз съм си тук от самото начало 2013 г., но да припомня историята си:
Диагностицирана съм с Хашимото от 4 г., тогава щитовидната ми жлеза беше цялата възпалена и имах 2 кисти. В началото на миналата година започнах борбата с килограмите и съответно менюто ми стана значително по-здравословно. След половин година едната киста беше изчезнала (д-р Тодорова се радва много Simple Smile)). А вчера, година и половина след началото на диетата ми, не само, че нямам кисти, ами жлезата ми е абсолютно спокойна и както се изрази тя "изглежда като жлеза на почти абсолютно здрав човек" Simple Smile И това, ако не е доказателство, че всичко е в храненето... И то като имате предвид, че нито съм на АИП, нито съм махнала глутена, нито съм някаква светица в диетата  Laughing Laughing Laughing
Заслужени поздравления  bouquet
Ще споделиш ли менюто си  Flutter

# 246
  • Мнения: 4 097
И аз бих искала да знам какво е менюто.

# 247
  • Мнения: 2 461
чудесен резултат  Peace

# 248
  • Мнения: X
Копирам си въпроса от темата за Витамин В 12 и тук:

За колко време ви става готово изследването за В12?
Моето стана за 2 дни, но препоръчах и на майка ми да се изследва. Тя днес ходи в друга лаборатория (живеем в различни градове), където изследването й станало за 2 часа... Лаборантката й обяснила, че те имали някакъв специален апарат за по - бързи резултати и това било много важно за витамините, тъй като колкото повече време минавало от взимането на кръвта до изследването толкова повече падали стойностите   Чували ли сте такова нещо?  Rolling Eyes

# 249
  • Мнения: 1 687
Калина, винаги ми е ставало в рамките на деня!

Момичета, не правя нещо специално. Просто махнах сладкото, тестеното, алкохола и безалкохолните, ориза и картофите. Храня се предимно със салати, месо, млечни и тук-таме по някое бобово за разнообразие. Опитвам се и да се раздвижвам по малко, но само вкъщи, защото няма кой да ми гледа децата. От началото на миналата година съм свалила 25 кг., но имам още поне 10-ина за сваляне.

# 250
  • Мнения: 2 452
Елч браво винаги е вдъхновяващо да се прочетe такъв пост. Пожелавам ти да нямаш повод да наминаваш в темата освен за да ни видиш как сме Simple Smile

# 251
  • Мнения: 1 687
Елч браво винаги е вдъхновяващо да се прочетe такъв пост. Пожелавам ти да нямаш повод да наминаваш в темата освен за да ни видиш как сме Simple Smile

А, не, никакво отърване от мен Simple Smile)))
Хашимотото си е винаги с нас, въпросът е да го докараме до такова състояние, че да не буйства Simple Smile)))

а я ми споделете вие какъв селен пиете или сте пили?
той непрестанно ли се пие или само от време на време?
върти ми се нещо из главата, че се пие по 200, а не по 100?

# 252
  • Мнения: 2 452
По 200 ако ще сваляш антитела 100 е поддържаща доза.

# 253
  • Мнения: 1 687
ами тодорова ми е изписала от 100, тат ми е 234 при норма до 115, знам ли...
2 пъти я питах дали трябва да го изследвам преди да започна да го пия, каза, че не трябвало...

# 254
  • Мнения: 2 452
Никъде не съм срещала да трябва да се изследва селен преди прием за разлика от витамин Д. Явно не се натрупва.

Общи условия

Активация на акаунт