Автоимунен тиреоидит на Хашимото - тема 46

  • 71 855
  • 744
  •   1
Отговори
# 255
  • София
  • Мнения: 808
Наскоро четох интересна статия за дефицитите при Хаши, споменава се селенът и продължителността му на прием - от три месеца до две години за дози от 200 до 400 мкг.
Това е статията: https://thyroidpharmacist.com/articles/6-important-nutrient-defi … ncies-hashimotos/

# 256
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Не знам дали не се натрупва, но аз го пих 10 месеца и мисля, че предозирах, защото косата ми почна да пада и ноктите да се цепят.

# 257
  • Бургас
  • Мнения: 134
http://ezine.bg/n61-30262-%D0%A1%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D0%BE%D0%B7%D0%

http://www.livestrong.com/article/367955-signs-symptoms-of-selenium-poisoning/

Относно предозирането със селен ,не е безобидно.Селен ,вит.Д и В12 се пият след лаб.изследване в доза,спрямо дефицита.

# 258
  • Мнения: 1 589
Момичета,какво мислите за тези резултати

               03.10.2016.                              17.05.2017
TSH. 4.52. (0.34-5.6).                           4.030. (0.27-4.20)
FT3.  5.42. (3.8-6).                               4.37.  (3.1-6.и осем)
FT4.  9.94.  (7.9-14.4).                         14.60. (12.0-22.0)
MAT. 1351.1 (0.0-12.0).                        >600.(   до. 34 )

              27.04.2016.                             17.05.2017
ТАТ. 2.9.( <4.0. ).                               192.90.  (до115)


На Л тироксин 50 съм.Май ще се вдига дозата.Какво мислите за ТАТ?Не съм го изследвала от април 2016.Ендо-то казва,че не се изследва,пуска се само веднъж при поставянето на диагнозата.Днес го пуснах на своя глава и....покачил се е на 192.90 Какво  се случва?
В различни лаборатории са правени и затова реф.граници са различни.

# 259
  • София - Варна
  • Мнения: 4 176
Happy mama, новите ти резултатите са по-лоши. Според мен и да качиш Тироксина, ще пада ТСХ, ще се качва ФТ4, но ФТ3 ще пада и ще си в хипофункция.

# 260
  • Мнения: 681
Здравейте
И аз да попитам момичетата с повече опит с Хашимото - последните ми изследвания не бяха добри и съм на Л тироксин - редувам 50/25. Започнах да чувствам подобрение, но после ми изписаха естрофем и аз без да знам, че влияе на Л тироксин си го пиех 2 седмици. Другата седмица съм на лекар да коригира дозата, но ме притеснява друго - освен всички симптоми като умора, сърцебиене и стягане в областта на гушата сега се появиха и леки болки в тази област, а не намирам в изброените признаци на Хашимото да има и болка... На някой случвало ли се е да го боли заедно със стягането?

# 261
  • Мнения: 11 759
Чат-пат. Понякога с остри пробождания. Не съм обръщала особено внимание.

# 262
  • Мнения: 894
  Здравейте, искам да ви попитам тези от вас които спазвате безглутенов режим или ограничавате глутена - с какво замествате зърнените култури? С картофите и ориза имам проблеми напоследък и не мога да ги ям. Овесените ядки също съдържат подобен на глутена белтък. Не знам доколко е удачно използването на елда, киноа, амарант - например киноа е от семейството на спанака ( който действа подтискащо на жлезата и може да усили хипофункцията ). Не знам дали и киноа не е с подобни свойства. Другите 2 култури и те са от семейството на разни треви.  Ако някой има опит с подобни или други храни ще съм благодарна за информацията  Peace

И още нещо да питам - възможно ли е глутена да влияе само в посока хипофункция, без вдигане на тат и мат?

Последна редакция: сб, 20 май 2017, 10:28 от liiya

# 263
  • София - Варна
  • Мнения: 4 176
Цитат
И още нещо да питам - възможно ли е глутена да влияе само в посока хипофункция, без вдигане на тат и мат?

Искаш да кажеш глутенът да предизвиква хипофункция? Ако това е въпросът, то моят отговор е "Не".

# 264
  • София
  • Мнения: 1 902
Тсх-то излезе-1.25,поне то е наред,но докторката видя увеличени лимфни възли Sad,били са увеличени и през 2013-та,Начев е написал(ма нищо не ми е казал...)

# 265
  • Мнения: 5 898
 Здравейте, искам да ви попитам тези от вас които спазвате безглутенов режим или ограничавате глутена - с какво замествате зърнените култури?

В какъв смисъл "замествате"? Аз просто не консумирам тази хранителна група, не чувствам липси. Simple Smile

# 266
  • Мнения: 894
 Здравейте, искам да ви попитам тези от вас които спазвате безглутенов режим или ограничавате глутена - с какво замествате зърнените култури?

В какъв смисъл "замествате"? Аз просто не консумирам тази хранителна група, не чувствам липси. Simple Smile

Аз чувствам за съжаление и затова питам. Храня се предимно с зеленчуци, месо, яйца, някоя и друга сготвена манджа, но не ми е достатъчно, много ми е ограничено менюто така, а и не се наяждам. Липсва ми хляба и всичко тестено.

# 267
  • Мнения: 48 028
Домашни печива с царевично, оризово и други брашна.  Царевични или от елда макарони. Елда. Качамак.

# 268
  • Мнения: 2 452
Аз чувствам за съжаление и затова питам. Храня се предимно с зеленчуци, месо, яйца, някоя и друга сготвена манджа, но не ми е достатъчно, много ми е ограничено менюто така, а и не се наяждам. Липсва ми хляба и всичко тестено.

ей в тази група ще намериш подходящи рецепти https://www.facebook.com/groups/377647522594675/?fref=ts

# 269
  • Мнения: 894
Благодаря за отговорите и линка към групата, ще търся варианти  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт