Правата на децата ни с ТЕЛК!

  • 118 740
  • 744
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 10
Здравейте, дъщеря ми беше с Телк 50% за астма от 2016-2017г. Трябваше подам документи за преосвидетелстване февруари 2017г, но поради отсъствие от страната не се явихме. Има ли вариант сега след година да се явим на преосвидетелстване, или трябва отначало да подадем документи , както за първо освидетелстване. И какви документи ще ми се наложи да подготвя? Благодаря предварително!

# 586
  • Мнения: 5 682
Да можете да подадете документи за преосвидетелстване.Водите детето на специалист, който да издаде актуална диагноза и подавате документи.

# 587
  • Мнения: 10
Благодаря за информацията, значи няма проблем за тази една изпусната година, в която не сме подали документи. След като веднъж я има в регистъра, сега трябва пак да отида да подам за преосвидетелстване.

# 588
  • Мнения: 5 682
Точно така - вече е в картотеката и всяко следващо подаване на документи ще е за преосвидетелстване. Само че, не очаквайте изплащане на пари за една година назад, за пропуснатия период.

# 589
  • Мнения: 10
Не не , не очаквам за изпуснатият период, просто исках да знам дали започваме отначало процедурата, или не. Сега отново трябва да отида до картотеката и да попитам какво трябва да приготвя като документи и редът за явяване за преосвидетелстване. Много благодаря още веднъж за отговорите. Хубав ден!

# 590
  • Мнения: 478
Здравейте ,

Както писах преди няколко поста, получих писмо в петък-23,02 , днес получих 2-ро , отново със съща дата и час за явяване пред комисия,но в самото писмо се различават отбелязаните документи,които трябва да носим,кое би трябвало да е актуално,според вас?

# 591
  • Мнения: 10
Здравейте, бихте ли споделили какви документи ви искат за преосвидетелстването? За какъв период и искат ли епикризи от болницата, защото ние нямаме?

# 592
  • Мнения: 5 682
Вие нали сте наясно, че за ТЕЛК се подават документи за различни диагнози и че документите, които се изискват са различни? Освен това в различните комисии, в различните градове процедурата минава по различен начин и изискването на документи, дори за едно и също заболяване може да са различни. Няма как едната от вас да каже на другата какви документи ѝ искат и втората да подготви същите документи. Та вашите деца сигурно са с различни диагнози?!?

unforgiven - ние не знаем какви документи са ви искали в първото и второто писмо, доколко се припокриват документите, доколко са различни, че да дадем мнение.

rosica.st - ти написа, че имате пропуск от цяла година. Със сигурност на вас ви трябва актуална епикриза от лекуващия лекар на детето. То може да не е лежало в болница, но се наблюдава от лекар, който му изписва лекарствата.

# 593
  • Мнения: 10
Въпросът ми беше към unforgiven, извинявам се че не съм уточнила. Исках да я попитам , защото и моята дъщеря беше с  Телк за бронхиална астма, и доколкото разбрах те също са от Бургас и са за продължаване на Телк. Още веднъж се извинявам ако съм задала неуместни въпроси. Хубав и ползотворен ден!

# 594
  • Мнения: 2 315
Въпросът ми беше към unforgiven, извинявам се че не съм уточнила. Исках да я попитам , защото и моята дъщеря беше с  Телк за бронхиална астма, и доколкото разбрах те също са от Бургас и са за продължаване на Телк. Още веднъж се извинявам ако съм задала неуместни въпроси. Хубав и ползотворен ден!
Най-сигурно е да се обадите в картотеката в Бургас и да попитате какви документи са необходими за преосвидетелстване. Аз лично така процедирах като подавах преди месец.

# 595
  • Мнения: 478
Въпросът ми беше към unforgiven, извинявам се че не съм уточнила. Исках да я попитам , защото и моята дъщеря беше с  Телк за бронхиална астма, и доколкото разбрах те също са от Бургас и са за продължаване на Телк. Още веднъж се извинявам ако съм задала неуместни въпроси. Хубав и ползотворен ден!


Не сме от Бургас,за София става въпрос.
Пепи е права,при всеки различно.
СЪжалявам за тъпия въпрос, по-точно имах предвид защо се получават по 2 писма,(ако някой знае де),защото има леко разминаване в описаните документи...Ясно че при всяка диагноза са различни изискваните изследвания. Hug
За преосвидетелстване се обади Роси в картотеката в Бургас,на нас ни казаха копие от старото решение +Заявление на място.

# 596
  • Мнения: 13
Здравейте, искам да попитам, ако някой може да ме насочи - не мога да се ориентирам, дали има някаква процедура за прием в училище на дете със СОП? Или си кандидатства по общ ред? За София става въпрос и за 1-ви клас. Детето има документ от комисия, за ресурсно подпомагане до 4-ти клас (+ психолог, логопед и т.н.) В критериите за кандидатстване намирам като най-важен критерий адрес и ако има телк, да се приложи. Ако прилежащото училище не разполага с екип (ресурсен, психолог и логопед) има ли някаква форма на насочване към такова, което има? Може би от ресурсен център? Благодаря!

# 597
  • Мнения: 12 016
Попитай в регионалния инспекторат по образование да ви насочат към подходящо училище.

# 598
  • Мнения: 2 352
Здравейте, искам да попитам, ако някой може да ме насочи - не мога да се ориентирам, дали има някаква процедура за прием в училище на дете със СОП? Или си кандидатства по общ ред? За София става въпрос и за 1-ви клас. Детето има документ от комисия, за ресурсно подпомагане до 4-ти клас (+ психолог, логопед и т.н.) В критериите за кандидатстване намирам като най-важен критерий адрес и ако има телк, да се приложи. Ако прилежащото училище не разполага с екип (ресурсен, психолог и логопед) има ли някаква форма на насочване към такова, което има? Може би от ресурсен център? Благодаря!

И мен ме вълнува точно тази тема.
Утре сме на комисия за отлагане от 1-ви клас. Ще питам , но не съм сигурна дали ще знаят нещо повече. Може би трябва в столична община....ама кой ли е мислил за децата със СОП???

# 599
  • Мнения: 13
Здравейте, искам да попитам, ако някой може да ме насочи - не мога да се ориентирам, дали има някаква процедура за прием в училище на дете със СОП? Или си кандидатства по общ ред? За София става въпрос и за 1-ви клас. Детето има документ от комисия, за ресурсно подпомагане до 4-ти клас (+ психолог, логопед и т.н.) В критериите за кандидатстване намирам като най-важен критерий адрес и ако има телк, да се приложи. Ако прилежащото училище не разполага с екип (ресурсен, психолог и логопед) има ли някаква форма на насочване към такова, което има? Може би от ресурсен център? Благодаря!

И мен ме вълнува точно тази тема.
Утре сме на комисия за отлагане от 1-ви клас. Ще питам , но не съм сигурна дали ще знаят нещо повече. Може би трябва в столична община....ама кой ли е мислил за децата със СОП???


Здравейте, дали Ви дадоха някаква информация?

Общи условия

Активация на акаунт