За проговарянето???

  • 6 873
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 125
Привет на вси4ки!!!
От 1 седмица ходиме на логопед в болницата по-церебрална парализа...А от 29.05 и на психолог,защото Румяна е и хиперактивна!!!!!
Надявам,се скоро вси4ко да се оправи!!!

Приятен ден на вси4ки!!!!!!!!!!

# 16
  • София
  • Мнения: 4 412
petia74, с направление ли ходите в болницата по ДЦП или на платени занимания?
Пожелавам ви бързо да навакса!!!

# 17
  • Мнения: 189
По принцип ви е необходим логопед, но е малко раничко. Дъщеря ми беше с диагноза Церебрална парализа и проходи доста късно, към 1.5 м., това оказва влияние и на всичко останало. Проговори на 3 г., като преди това, аз понеже много се притеснявах постоянно и четях и и пълнех главата с информация. Логопед ми показа и масажи на лицето и езика, които да правя и въпреки, 4е детето беше малко ги правех / по принцип казват, 4е след 3г. възраст трябва да ходиш на логопед/. Много е важно как детето работи с ръцете. Трябва да му даш да прави повече неща с ръчичките, да мачка гумени топчета с пръстчетата, изобщо всичко което на тази възраст стимулира сръчността на ръчичките. Това е което се сещам. Ако искаш мога да преровя старите тефтери и да потърся какво друго са ми казвали да правя и съм го правила. Лошото е, 4е сега вече е на 6.5 и има проблем с финната моторика /писането/ и изобщо не съм мислила, 4е толкова е свързано всичко.

# 18
  • Мнения: 1 710
/ по принцип казват, 4е след 3г. възраст трябва да ходиш на логопед/.

kati_k, това е стара теория - сега с децата работят и логопед и психолог много от по рано. С моето дете започнаха на 11 месеца и съм сигурна, че това е една от причините той да наваксва толкова бързо. Всеки ден е важен, така че не губете време.

# 19
  • Мнения: 189
/ по принцип казват, 4е след 3г. възраст трябва да ходиш на логопед/.

kati_k, това е стара теория - сега с децата работят и логопед и психолог много от по рано. С моето дете започнаха на 11 месеца и съм сигурна, че това е една от причините той да наваксва толкова бързо. Всеки ден е важен, така че не губете време.
Може, дъщеря ми вече порасна, иначе с нея и в момента работят и логопед и психолог. А и както казах, когато беше малка ми казаха, 4е е рано да се работи, но аз започнах когато нямаше 2 години с масажите на лицето.

# 20
  • София
  • Мнения: 9 860
Кати-к,би ли обяснила за какви масажи на лицето става въпрос и с каква цел се правят.Благодаря!

# 21
  • Мнения: 189
Кати-к,би ли обяснила за какви масажи на лицето става въпрос и с каква цел се правят.Благодаря!
Ще опитам, че беше отдавна. Логопеда ми нарисува на един лист всички точки на лицето, около устата, брадичката и към ухото, които се натискат леко и се масажират с въртеливи движения. Мога да си извадя листа от архивите и да преразкажа от него точно кои точки. Другото беше масаж лекичък с четката за зъби на езика. Имаше и точки в основата на наслето. Като легне детето и ги правех лекичко докъто и разказвах приказка или нещо я занимавах. Това е за стимулиране на центровете нервните с които е свързано проговарянето.

# 22
  • Мнения: 480
И нам ми стана интересно-ще чакам по-подробна информация!

# 23
  • Мнения: 189
И нам ми стана интересно-ще чакам по-подробна информация!
Довечера, като се прибера от работа ще извадя архива и ще опиша точно. Нямам скенер, за да ги сканирам, ако има някой от вас факс ще мога да пусна листа. Като сте ходили на логопед не са ли ви го казвали?

# 24
  • София
  • Мнения: 9 860
На мен никога не са ми казвали,а и не съм чувала или чела за такива масажи.Кати,смятам да задам такъв въпрос и в темата за консултации с логопеди-мисля,че ще има какво да научим.

# 25
  • Мнения: 480
Все още издирвам добър логопед в СТ.Загора защото в нашия малък град няма.Детето ми е на почти 2г. но по развитие отговаря на 11м.Казва -баба мама как прави гугутката,мечо ,маймуната  и ми се ще консултация с такъв специалист.Заинтригува ме с тия масажи защото според мен няма вреда от тях дори и да не помогнат.Нямам факс за съжаление.

# 26
  • Мнения: 189
На мен никога не са ми казвали,а и не съм чувала или чела за такива масажи.Кати,смятам да задам такъв въпрос и в темата за консултации с логопеди-мисля,че ще има какво да научим.
Правила съм то преди 5 години все пак. Питай наистина ще е интересно. Ще напиша какното имам в къщи. Не си го измислям, пази си и скицата, незная защо, сигурно от страх да не стане нещо и с второто ми дете, въпреки, 4е то се роди без проблеми. Наистина, ако имате факс ще го пусна, за да го видите.

# 27
  • София
  • Мнения: 9 860
Кати,за съжаление нямам факс,но ще съм ти благодарна ако обясниш някои неща за тези масажи-как точно се правят,в коя част на лицето. Hug

# 28
  • София, в офиса
  • Мнения: 1 269
само да кажа, процедурите от предречевата рехабилитация за които си говорите не се правят безцелно, защото има и противопоказания, а при по-голям натиск от стимулация на зона се отива кум костна стимулация, а тя не винаги е необходима.
За какво точно ви интересуват тези стимулации?
Само от тях не се проговаря. Те са комбиниранис ред други процедури и упражнения

# 29
  • София, в офиса
  • Мнения: 1 269
а за Плевен и Стара загора все още не мога да ти намеря логопед, който да работи в областта , която ти трябва

Общи условия

Активация на акаунт