Парфюмни размисли и страсти - 209

  • 121 041
  • 732
  •   1
Отговори
# 255
  • София
  • Мнения: 6 262
Аз също взех Гарденията на Zara. Харесва ми много,има добра трайност и макар че е бюджетен парфюм,не мирише на евтино. Страхотно попадение.

И на мен ми допада!  Grinning
Аз го купих в комплект с Орхидеята ми, и двата ми събират доста комплименти, повече отколкото, който и да е от личните ми фаворити. Гарденията я поднових едва сега от сутринта, но вчера Орхидеята горе-долу през 3-4 часа подновявах Peace

# 256
# 257
# 258
  • Габрово
  • Мнения: 1 017
Ако трябва да избирам един от 3-те аромата...на кой да се спра?...Какво означава труден аромат?

# 259
  • Germany
  • Мнения: 1 581

Най-хубавата серия е Zara Home линията,която е правена от Alberto Morillas и Jerome Epinette и е нещо като Zara ниш с по-хубави опаковки,съставки,дизайн и т.н. По някаква непонятна причина обаче са ги отделили съм Zara Home , а не към Zara и за това в Бг не могат да се купят,тъй като все още у нас Zara Home няма.
Aqua Bergamota е перфектен за почти всяка ситуация.
https://www.zarahome.com/gb/home-fragrances/the-perfume-collecti … -c1020037660.html


Не са ли ти много тихи точно тази серия  Thinking Няколко пъти правя опити да се сприятелявам с тях, най-вече заради красивите флакони, обаче нещо ми липсва в тези парфюми. Знаеш, че въобще не го раздавам парфюмен сноб, и редовно тествам и парфюмите на Zara, но тази серия не ми легна на сърце.
На мен най-много ми допада Cuir Velvet Zara Home, като началото му е много интригуващо. Аромат на леко сладък, много фин велур, смесен с ароматът на прясна лавандула, а някъде отстрани се носи студен морски бриз. Харесва ми горчивината в началото, идваща от черния пипер. За мен е много изненадваща комбинация, и ако се държеше така през цялото време, щях да го купя, още повече, че при мен е и най-трайният и прожектиращ от всички. За съжаление в базата ми става твърде банален и приличащ на много други, и реших, че си мога и без него, въпреки цената от 36 евро, която не е малка, за точно такъв вид парфюм.

Tonka Wood Zara Home също започва вълнуващо, за мен лично доста прилича на премита версия на Ветивер тонка на Ермес, но ветиверът не е така мек и кадифен, като при Ермес, а е доста по-рязък, а тонката ми е по-бръснарска. В базата при мен избиват много сапунени нотки и един безличен цитрус, а и трайността му беше 3 часа.

Бергамотът задържа ли се при теб? При мен е направо неуловим, аха да го харесам, и него го няма. Между другото, като любител на бергамота, какво мислиш за Bergamote Soleil Atelier Cologne Любим бергамот и безкрайна трайност при мен, мисля, че няма какво да търся повече в бергамотите.

Много ми хареса и друг цитрус, при това много бюджетен CK All Calvin Klein, за мен, а и според фрагрантика е унисекс, но в Дъглас са решили да го представят за женски и са го подредили при дамските аромати. Парфюмерът е също Alberto Morillas.  Отдавна не бях попадала на толкова жизнерадостен, усмихващ и вълнуващ цитрус. Не е като да нямам цитруси, но обикалям около този от зимата, и след поредния тест, в който си зададох въпроса, абе защо се мотая още и не си го купя, го поръчах. Много съм преситена и трудна на цитруси, но този ми е идеално кисел, идеално сладък, идеално балансиран, идеално зелен, идеално цветен, идеално искрящ, идеално бълбукащ, перфекно разхлаждащ, и сякаш щастие има в него. Оказва се освен това, след като го сравних вкъщи със Silver Mountain Water Creed, от който имам само мостра, защото никога не бих платила тази цена за него, че е много добър негов клонинг, но е по-искрящ от него, не така тих и спокоен, но усещането е доста сходно. За мен all е парфюм, който върви в абсолютно всеки повод и ситуация, и едва ли ще има някой, който да се оплаче от него. В никакъв случай не очаквайте сложни завои и развития в него, той е за моментите, когато не искаш да ти е парфюмно сложно, а просто си седиш вкъщи, удобно ти е, в мир си със себе си и просто ти е свежо, чисто и хубаво.


Cafe Diem е прекрасна комбинация от кафе , тамян , лека опушеност , хиноки (Ковачева къде си??  Mr. Green ) и малко уйски.

Тук мисля, че няма да ме подхлъзнеш лесно  Twisted Evil Hug
Особено, след като ми говориш за уиски и кафе. С кафе нотките в парфюм много внимавам, защото имат лошото качество, да изкарват при мен, особено ако са комбинирани с много дърво, както дървените маси, които споменаваш, една прашна нотка, като в непроветрен кухненски шкаф. Освен това за себе си установих, че не знам дали съм готова да давам толкова пари за парфюм, с алкохолни нотки в него. Много, много обичам Established Cognac 66 Krigler, за който отново ти благодаря  Hug, страшно харесвам и Vodka on the Rocks By Kilian , както и една от последните ми алкохолни придобивки Whisky & Cedarwood Jo Malone, но именно след него си зададох въпроса, дали ако ММ ми направи отливка малко от неговия коняк или от любимото му уиски, с дървесни ноти  Mr. Green, няма да ми излезе по-евтино  Mr. Green Mr. Green По тази причина, първо ще сложа пръскалка на коняка и ще експериментирам, после ще мисля твоето предложение  Wink Hug Пък и нали уж съм си наложила контрол и дисциплина, няма да се излагаме  Twisted Evil

Сега, като заговори за кафе, да ти се похваля и с друга моя придобивка от последните месеци

Cafe Tonka Les Senteurs Gourmandes
Изненадващо добро гурме за мен, мисля, че ще го оцениш  Peace
Започва със силен аромат на тонка, повече като аромат на сладкарница, в която току що са извадили топъл ябълков сладкиш и са направили прясно еспресо. Има фантастични ликьорени нюанси в него, усещам и ликьор кафе, и ликьор от ябълки, както и карамелен сироп. Тонката е доста подобна на тази от Fève Délicieuse Christian Dior, но е такава само в началните нотки на парфюма. В този момент много ми харесва и го подновявам често, за да усещам точно този гурме взрив, направо огладнявам от този парфюм. А след връхните нотки, тонката се отдръпва елегантно, не изчезва, но отива на втора линия и утихва, и мощ набира кафето. Много хубаво при това. Уханно, силно, без да е горчиво, без да е кисело, без да излизат никакви прашни нюанси. Затваряш очи, вдъхваш ароматът на горещата течност, усещаш и околния аромат на всички онези вкусотии, смесен и очарователен, и просто ти е уютно и се чувстваш добре. Отидох на работа с него, и двама от младите ми колеги ме питаха, дали не съм била на шиша бар (наргиле бар) досега. Аз гледах изумено, защото не мислех, че приличам на човек, ходещ в такъв бар  Mr. Green, и затова зададох уточняващ въпрос, това позитивно ли е, или негативно мнение, защото всъщност това е парфюма ми, и те и двамата в хор обявиха, че е позитивно  Mr. Green Склонна съм да се съглася с тях, защото навремето работех над такъв наргиле бар на Витошка, и ароматът, който влизаше в стаята през терасата често ме е оставял с притворени от удоволствие очи.  В базата си кафето е тихо, уютно, и много комфортно, а парфюмът става златист, амбров и леко дървесен, мек и гушкав, не ти се иска да излезеш от обятията му. Трайност прилична, повече от шест часа, явно се усеща и от околните, щом ми задават такива въпроси  Mr. Green, така че, препоръчвам ти го за проба, чудесен аромат. Има го в книжарница Гринуич на Витошка, както и на сайта на барака. Мисля, че е чудесно попадение, особено за цената си, и лично мисля, че не отстъпва много на Follow Kerosene, който също имам и много харесвам.

Аз също взех Гарденията на Zara. Харесва ми много,има добра трайност и макар че е бюджетен парфюм,не мирише на евтино. Страхотно попадение.

И на мен ми допада!  Grinning
Аз го купих в комплект с Орхидеята ми, и двата ми събират доста комплименти, повече отколкото, който и да е от личните ми фаворити. Гарденията я поднових едва сега от сутринта, но вчера Орхидеята горе-долу през 3-4 часа подновявах Peace
Точно това споделих преди време с парфюмна приятелка, че със Zen Garden Zara съм получавала повече комплименти, отколкото с всеки друг мой парфюм  Grinning. Явно тази серия се харесва на околните  Peace

# 260
  • Sofia
  • Мнения: 6 943
Мен единствено тази Зара ме изкуши за покупка, но ще тествам пак - Gourmand Leather Zara  https://www.fragrantica.com/perfume/Zara/Gourmand-Leather-43905.html

Много прелъстителна комбинация от кожа, тонка и ирис. Напомня ми на друг парфюм, но още не се сещам кой.

# 261
  • Мнения: 566

Това не са парфюми за купуване на сляпо-поръчай си мостри и ги виж първо на теб как ще стоят.

Не са ли ти много тихи точно тази серия  Thinking Няколко пъти правя опити да се сприятелявам с тях, най-вече заради красивите флакони, обаче нещо ми липсва в тези парфюми. Знаеш, че въобще не го раздавам парфюмен сноб, и редовно тествам и парфюмите на Zara, но тази серия не ми легна на сърце.
На мен най-много ми допада Cuir Velvet Zara Home, като началото му е много интригуващо. Аромат на леко сладък, много фин велур, смесен с ароматът на прясна лавандула, а някъде отстрани се носи студен морски бриз. Харесва ми горчивината в началото, идваща от черния пипер. За мен е много изненадваща комбинация, и ако се държеше така през цялото време, щях да го купя, още повече, че при мен е и най-трайният и прожектиращ от всички. За съжаление в базата ми става твърде банален и приличащ на много други, и реших, че си мога и без него, въпреки цената от 36 евро, която не е малка, за точно такъв вид парфюм.

Tonka Wood Zara Home също започва вълнуващо, за мен лично доста прилича на премита версия на Ветивер тонка на Ермес, но ветиверът не е така мек и кадифен, като при Ермес, а е доста по-рязък, а тонката ми е по-бръснарска. В базата при мен избиват много сапунени нотки и един безличен цитрус, а и трайността му беше 3 часа.

Бергамотът задържа ли се при теб? При мен е направо неуловим, аха да го харесам, и него го няма. Между другото, като любител на бергамота, какво мислиш за Bergamote Soleil Atelier Cologne Любим бергамот и безкрайна трайност при мен, мисля, че няма какво да търся повече в бергамотите.

От Zara Home серията,която не е точно Zara съм пробвал само Aqua Bergamota , Floral Mystery и  Tonka Wood - останалите 3 не ги познавам и няма как да дам мнение за тях.
Aqua Bergamota си е типичен за Alberto Morillas свеж цитрус , който е доста универсален.Не блести с някаква уникална трайност,но поне от Bergamote Soleil е по-траен-на мен той НИКОГА не може да изтрае 4 часа дори са се олея.
Atelier Cologne имат чудесни аромати (не всички много ясно) -сочни,миришещи естествено,и носещи комплименти,НО "безкрайна трайност" и Atelier Cologne в едно изречение е меко казано оксиморон.С много малки изключения (точно 3,а съм пробвал цялата линия без 4 или 5) всичко е доста нетрайно."безкрайна трайност" и Atelier Cologne ми звучи като девствена стриптизьорка ,или клас в софийска гимназия,в която поне 1/3 от учениците да не пият и взимат наркотици редовно...
Tonka Wood е 100% Jerome Epinette и е доста по-близък до друго негово творение Bal d'Afrique на Byredo .Нямаш пари за Bal d'Afrique ,или не искаш да си го хабиш за по-обикновени ситуации-имаш добра алтернатива.
A да-Jerome Epinette е автор и на Bergamote Soleil.
Vetiver Tonka е доста приятен,но си е "премит" по начало.След час никой не ме усеща при разминаване след 6 пръскания , и трябва да ми влезе в парфюмния балон ... с голямо удоволствие го размених.
П.П.
Aqua Bergamota ми е подарък-не съм го плащал.


Cafe Diem е прекрасна комбинация от кафе , тамян , лека опушеност , хиноки (Ковачева къде си??  Mr. Green ) и малко уйски.

Тук мисля, че няма да ме подхлъзнеш лесно  Twisted Evil Hug
Особено, след като ми говориш за уиски и кафе. С кафе нотките в парфюм много внимавам, защото имат лошото качество, да изкарват при мен, особено ако са комбинирани с много дърво, както дървените маси, които споменаваш, една прашна нотка, като в непроветрен кухненски шкаф. Освен това за себе си установих, че не знам дали съм готова да давам толкова пари за парфюм, с алкохолни нотки в него. Много, много обичам Established Cognac 66 Krigler, за който отново ти благодаря  Hug, страшно харесвам и Vodka on the Rocks By Kilian , както и една от последните ми алкохолни придобивки Whisky & Cedarwood Jo Malone, но именно след него си зададох въпроса, дали ако ММ ми направи отливка малко от неговия коняк или от любимото му уиски, с дървесни ноти  Mr. Green, няма да ми излезе по-евтино  Mr. Green Mr. Green По тази причина, първо ще сложа пръскалка на коняка и ще експериментирам, после ще мисля твоето предложение  Wink Hug Пък и нали уж съм си наложила контрол и дисциплина, няма да се излагаме  Twisted Evil

Cafe Diem е висок клас аромат,който можеше да струва доста повече ако беше в бутилка на "премиум" бранд.99% съм убеден,че ще ти хареса.
ESTABLISHED COGNAC 66 е вече най-най парфюм ... от огромната парфюмна череша седи на най-високите клони.Krigler имат такива вълшебства МАЙКО МИЛА  newsm53, но за съжаление са УЖАСНО скъпи  Crossing Arms ESTABLISHED COGNAC 66 е $365 , a имат и такива от $600-$700 ... Лошото в случая е не чак толкова ритейл цената,а факта,че намаления е супер трудно да откриеш,а тестер е почти научна фантастика.Шанса за добра цена е някой да му е писнал и да се вземе ползван.

Сега, като заговори за кафе, да ти се похваля и с друга моя придобивка от последните месеци

Cafe Tonka Les Senteurs Gourmandes
Изненадващо добро гурме за мен, мисля, че ще го оцениш  Peace
Започва със силен аромат на тонка, повече като аромат на сладкарница, в която току що са извадили топъл ябълков сладкиш и са направили прясно еспресо. Има фантастични ликьорени нюанси в него, усещам и ликьор кафе, и ликьор от ябълки, както и карамелен сироп. Тонката е доста подобна на тази от Fève Délicieuse Christian Dior, но е такава само в началните нотки на парфюма. В този момент много ми харесва и ....
Мисля, че е чудесно попадение, особено за цената си, и лично мисля, че не отстъпва много на Follow Kerosene, който също имам и много харесвам.

Тук с някои неща съм съгласен,но с други не.За въпросния Cafe Tonka бях споменал преди месеци в темата,че почва ДОСТА добре , но в базата става на кожата ми някакъв синтетичен бълвоч,който въобще не ми харесва.Ако можеше да се задържат при мен само връхните нотки да го бях купил още есента.Може да мина да го пробвам върху primer-а - ако мога да запазя връхните нотки за 2 часа ще си го взема,но базата не я искам върху мен в никакъв случай.
Не казвам , че е лош Cafe Tonka , но не трябва да го има в едно изречение с Fеve Dеlicieuse и Follow - не му е мястото там.

Мен единствено тази Зара ме изкуши за покупка, но ще тествам пак - Gourmand Leather Zara  https://www.fragrantica.com/perfume/Zara/Gourmand-Leather-43905.html

Много прелъстителна комбинация от кожа, тонка и ирис. Напомня ми на друг парфюм, но още не се сещам кой.

В началото си е копие на Ultra Male , но дали се развива така и дали е същия в базата-това не знам.

Парфюм за вечерта беше

# 262
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 756
Бих искала да купя EDP Kenzo Amour, 30 или 50 мл. Бихте ли ме посъветвали от къде (надежден сайт) и на добра цена? Благодаря!

# 263
  • София
  • Мнения: 2 512
Бих искала да купя EDP Kenzo Amour, 30 или 50 мл. Бихте ли ме посъветвали от къде (надежден сайт) и на добра цена? Благодаря!
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=955348;topicrefid=4  Peace

# 264
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Аз също взех Гарденията на Zara. Харесва ми много,има добра трайност и макар че е бюджетен парфюм,не мирише на евтино. Страхотно попадение.

И на мен ми допада!  Grinning
Аз го купих в комплект с Орхидеята ми, и двата ми събират доста комплименти, повече отколкото, който и да е от личните ми фаворити. Гарденията я поднових едва сега от сутринта, но вчера Орхидеята горе-долу през 3-4 часа подновявах Peace

При мен Гарденията се разви като доста евтин парфюм, просто непоносим..... Орхидеята не е лоша / на моята кожа се усеща цитрос/, но е много по нетрайна . Не ме изкушава покупка.
Следващия път ще пробвам Gourmand Leather Zara, въпреки, че е мъжки.

# 265
  • Мнения: 283
Здравейте, да споделите нещо за Bronze Goddes EDP и EDT 2017?!

# 266
  • София
  • Мнения: 1 974
densi - в предишния ми пост забравих да спомена, че ми стана драго да разбера, че ScentStory 24 Gold ти е допаднал Party За мен е много хубав пример за плътно и вкусно дървесно гурме, което сравинтелно лесно се носи в ежедневието.

Тук с някои неща съм съгласен,но с други не.За въпросния Cafe Tonka бях споменал преди месеци в темата,че почва ДОСТА добре , но в базата става на кожата ми някакъв синтетичен бълвоч,който въобще не ми харесва.Ако можеше да се задържат при мен само връхните нотки да го бях купил още есента.Може да мина да го пробвам върху primer-а - ако мога да запазя връхните нотки за 2 часа ще си го взема,но базата не я искам върху мен в никакъв случай.
Не казвам , че е лош Cafe Tonka , но не трябва да го има в едно изречение с Fеve Dеlicieuse и Follow - не му е мястото там.

Интересно мнение WaltherP99  Simple Smile
За мен Cafe Tonka е невероятно добро гурме и ни най-малко го намирам за химичен или нещо от този род. Наистина фантастично се отваря и за радост в развитието си при мен е все така хубав, като стои точно унисекс, без да сладни излишно или завие твърде в женска посока, както обикновено става с гурметата. Cafe Tonka е от тези парфюми, които провокират емоция, влияят на настроението и предизвикват позитивно такова. Поне в моя случай  Grinning

По същия начин съм така влюбен и в Tendre Madeleine - https://www.fragrantica.com/perfume/Les-Senteurs-Gourmandes/Tend … eleine-43168.html
При мен той е много уютен и без да сладни дава това вкусно и неустоитомо топло усещане.
Пишейки за тях, не можах да се сдържа и току що ги поръчах и двата  Mr. Green

Между другото, не разбирам паралела на Cafe Tonka със Fève Délicieuse Christian Dior. Двата парфюма може да имат тонка в пирамидата си, но по-важното за мен е доколко имат нещо общо в аромата... Fève Délicieuse  е прекаресн, много добре пипнат, но при мен излиза подчертана и изявена нотка на вишни, което по никакъв начин не кореспондира с характера на Cafe Tonka.
Fève Délicieuse върху моята кожа, по-скоро ми напомня на L`Erbolario Dolcelisir, без това да означава, че ги сравнявам, но поне върху мен, те имат сходно излъчване до някаква степен.

Прафюм за деня
Скрит текст:

# 267
  • Мнения: 31 198
Аз имам и много си харесвам Tendre Madeleine, но за мен той е сладък аромат. Кафе Тонка ми харесва, но понякога и основно в началото, и затова все още не съм го купила. Днес го пробвах пак на ръка, буквално се олях и вече се усеща слабичко след 4 часа някъде.
Обаче снощи се напръсках с Amandes Flories от същата серия, който ми е най- любим и на сутринта още го усещах. Много хубав аромат е.

deetron, честити! Hug
Харесва ми 24 да, нося си го с кеф.

Последна редакция: ср, 19 апр 2017, 15:20 от densi

# 268
  • Мнения: 794
Вчера пробвах новия парфюм на Sisley https://www.fragrantica.com/perfume/Sisley/Izia-42935.html Роза, роза, лека роза, през цялото време се чудех на какво ми напомня.  newsm78 Днес ми просветна- Living proof. Ако ползвате продуктите на Living proof, не ви трябва Izia. В това гадно време извадих Memoir Amouage  днес.

# 269
  • Мнения: 31 198
Вчера пробвах новия парфюм на Sisley https://www.fragrantica.com/perfume/Sisley/Izia-42935.html Роза, роза, лека роза, през цялото време се чудех на какво ми напомня.  newsm78 Днес ми просветна- Living proof. Ако ползвате продуктите на Living proof, не ви трябва Izia. В това гадно време извадих Memoir Amouage  днес.
За мен нямат абсолютно нищо общо. Peace Тежка роза ми е Изия. Продуктите на Ливинг ми миришат на чубрица и не мога да ги търпя. Иначе са хубави, но аромата ме побърква и постепенно ги разкарах всичките, защото са с еднакъв аромат.

Общи условия

Активация на акаунт