Парфюмни размисли и страсти - 209

  • 121 112
  • 732
  •   1
Отговори
# 240
  • Пловдив
  • Мнения: 5 950
Аз също взех Гарденията на Zara. Харесва ми много,има добра трайност и макар че е бюджетен парфюм,не мирише на евтино. Страхотно попадение.

# 241
  • Мнения: 566
Заинтригувана от много снимки на аромати на Зара в темата за нови козметични похождения днес отидох да душа на воля  Mr. Green Ами съвсем прилични бюджетни аромати Peace Харесах гарденията. Не блести с оригиналност ( във фрагрантика го сравняват с черния опиум), но е аромата е приятен, а трайността повече от задоволителна. Никак не харесах ванилията твърде моно ми се стори.

Почти всички мъжки парфюми за Zara са копия на дизайнерски и нишови парфюми,като някои са добри доста,но не всички.

Мъжките са големите попадения там. Особено по-скъпата серия. Hug bouquet

Най-хубавата серия е Zara Home линията,която е правена от Alberto Morillas и Jerome Epinette и е нещо като Zara ниш с по-хубави опаковки,съставки,дизайн и т.н. По някаква непонятна причина обаче са ги отделили съм Zara Home , а не към Zara и за това в Бг не могат да се купят,тъй като все още у нас Zara Home няма.
Aqua Bergamota е перфектен за почти всяка ситуация.
https://www.zarahome.com/gb/home-fragrances/the-perfume-collecti … -c1020037660.html

Парфюм за деня

# 242
  • Мнения: X
Чаровна,тези двата аромата аз никак не ги харесвам,непременно намери проби,не ги поръчвай на сляпо. bouquet Кажи какво си ползвала досега,какви нотки харесваш,да те ориентираме.
Използвам versace bright crystal,nina ricci premier jour,jo malone orange blossom.
Искам нещо новичко и се чудя какво да е.
Ще си взема накрая Dolce & Gabbana Light Blue .Пробвала съм го.И често съм си го взимала.Винаги ми е харесвал и няма да остана изненадана от аромата  Crazy .

# 243
  • Мнения: 10 015
Момичета нямам време да ходя да търся парфюм и да си избера.Търся си нещо лятно и съм се ориентирана към Bvlgari Omnia Paraiba и Versache Versense  .Ще поръчвам на сляпо така ,че се надявам да ме ориентират и и помогнете да избера летен аромат Simple Smile

Чаровна, в Плевен в мола ги има, пробвай тем.  Peace (Е, имаше ги точно преди година...стара ми е информацията, но пробвай наред и Градините на Hermes, Jour, Jour Absolu, Jour Gardenia, Estee Lauder Sensuous Nude), AA Mandarine Basilic, в Нотино/парфимо има пробички.

Има много интересни цитруси при Аник Гутал, ако те интересува. Light Blue е класика, но ако ти се приключенства вземи си проби на Ninfeo Mio, Mandragore, Mandragore Pourpre, Les Nuits d'Hadrien, Le Chevrefeuille...
https://www.fragrantica.com/perfume/Annick-Goutal/Les-Nuits-d-Hadrien-1630.html
И да не забравя:
https://www.fragrantica.com/perfume/Diptyque/Oyedo-3958.html Heart Eyes Страхотен портокал!

Аз съм "Госпожа Разумна"- рядко купувам на сляпо, и като видя добра ценя мисля, мисля, докато парфюма е разпродаден до дъно и после умирам от яд! Точно това ми се случи с един тестер на Ойедо. Twisted Evil Постепенно се уча да купувам на момента- радостта е невъобразима! Laughing А цифрата бутилки и тя, но на кой му пука, веднъж живеем! Drunk

Радвайте се на живота, момичета!  Hug bouquet

# 244
# 245
  • Мнения: 392
Страхотна мандарина и кедър  Wink

# 246
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Страхотна мандарина и кедър  Wink

Mного ми допадна и преди месец го купих.
Няма да коментирам трайността, защото при мен тя е рядкост.

# 247
  • София
  • Мнения: 2 512
Страхотна мандарина и кедър  Wink

Mного ми допадна и преди месец го купих.
Няма да коментирам трайността, защото при мен тя е рядкост.
При Diptique също  Peace Wink

# 248
  • Мнения: 31 303
Mного ми допадна и преди месец го купих.
Няма да коментирам трайността, защото при мен тя е рядкост.
При Diptique също  Peace Wink
Определено. Laughing

# 249
  • София
  • Мнения: 1 733
Днес при мен дойдоха мостри от колоните на Ермес, Funny на Moschino и мечтаната проба Love in Idleness на Atkinsons, който имам удоволствието да познавам благодарение на много мила съфорумка bouquet. Не е ароматът, който помня! Имах чувството, че във виала е отлято от поизветрял тестер на Insolence, едва в dry down-a успях да разпозная нотките, в които се бях влюбила. Разочарована съм Cry.

Мнения за Funny на Moschino?

# 250
  • София
  • Мнения: 2 512
Днес при мен дойдоха мостри от колоните на Ермес, Funny на Moschino и мечтаната проба Love in Idleness на Atkinsons, който имам удоволствието да познавам благодарение на много мила съфорумка bouquet. Не е ароматът, който помня! Имах чувството, че във виала е отлято от поизветрял тестер на Insolence, едва в dry down-a успях да разпозная нотките, в които се бях влюбила. Разочарована съм Cry.

Мнения за Funny на Moschino?
Funny-то е много цитрусово-портокалово-лимонен, до голяма степен монотонен в това си звучене. При мен е доста траен и шлейфов, дори понякога ме изморява. Но по настроение го бива, аз го обичам зимата - носи ми Коледно и новогодишно настроение...мандаринки, портокалчета и тем подобни  Peace

# 251
  • Мнения: 566
Mного ми допадна и преди месец го купих.
Няма да коментирам трайността, защото при мен тя е рядкост.
При Diptique също  Peace Wink
Определено. Laughing

х100  Laughing




Име: Cafe Diem
Марка: PK Perfumes
Ценови клас: среден към висок $125
Място за покупка: http://pkperfumes.com
Трайност: Отлична ~10-11 часа
Сиаж: Доста добър към отличен ~6-7 часа
Милилитри: 60
Лична оценка: 9.5/10
Степен на достъпност в БГ : 1/10
Автор : Paul Kiler


Paul Kiler е доста интересна личност-художник,фотограф и парфюмер.PK Perfumes е собствената му марка , като всичко е с висока концентрация на масла.
Cafe Diem е прекрасна комбинация от кафе , тамян , лека опушеност , хиноки (Ковачева къде си??  Mr. Green ) и малко уйски.
Много ... ама много класен парфюм според мен.Започва с голяма доза печено кафе,като бързо се появява прекрасен тамян.В базата бленда е чудесен и плътен , като се появява доволно количество хиноки и малко уиски.
В нета могат да се намерят и негативни отзиви за парфюма,които са само и единствено от американци.За голяма част от тях ...едно 96 от 100 човека... пряката асоциация , която им изкача като чуят кафе  е или ужасен домашен шварц,или буламач от типа Starbucks тип супер-ултра-мега-турбо Лача с няколко шота карамел , а тук имаме плътно току-що изпечено насипно кафе.
Оставя ми впечатление все едно си пия силното гъсто кафе в Mon Martere в някоя кафетерия със стари дървени маси,от вътре се носи аромат на печено кафе,запален тамян,а до мен някой пие уиски.


+

+

+



Парфюм за деня

# 252
  • София
  • Мнения: 1 975
Йоан Владимир - Благодаря ти за споделеното мнение за Jean Paul Gaultier Fleur du Mâle  Hug
За съжаление, май му минава времето, защото изчезва от всякакви магазини, но често в наши дни е такава съдбата, дори на интересните парфюми.

kovatcheva - невероятно мнение  Crazy bouquet Описала си прекрасно в твой стил Malia Nobile 1942  и определно провокира интереса... Като се замисля за вещерска песен и няма как да не ми изникне това парче  Mr. Green

Скрит текст:


WaltherP99 - хубаво звучи Cafe Diem  Simple Smile Благодаря за описанието.

Парфюм за деня
Скрит текст:

# 253
  • София
  • Мнения: 2 512
Ахх, Deetron, супер си!  Peace Как обичам да чета, гледам и слушам тук всякакви асоциации, които пораждат парфюмите при нас  Heart Eyes Отделен реверанс на Walther за илюстрациите му  Heart Eyes

Последна редакция: вт, 18 апр 2017, 18:00 от sympathy

# 254
  • Мнения: 460
Аз също взех Гарденията на Zara. Харесва ми много,има добра трайност и макар че е бюджетен парфюм,не мирише на евтино. Страхотно попадение.

И на мен ми допада!  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт