Университети в Германия и други държави с немски език 9

  • 77 491
  • 740
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 14 418
Just...a woman Не ти трябва старата карта
Потвърждавам,вчера подадохме документи за нова,провериха в базата ,че предишната е изтекла .Не са я търсили и добре,че не е ясно къде е вече ooooh!

# 196
  • Мнения: 11
Цитат
[/Цитат на: Jujunka в пн, 19 юни 2017, 17:13
Здравейте, има ли деца, които ще кандидатстват в уни Хайделберг и Кьолн? Интересува ме дали документите се подават през уни-асист или може директно до университета да се изпратят?quote]

Относно Хайделберг (Рупрехт-Карлс Университет), информация от преди 2 год.  -  кандидатства се директно до университета (мисля, че не е променено).
Скрит текст:
[/
При завършване на онлайн  формуляра за кандидатстване излиза списък с необходимите документи. Освен стандартните има още:
1.   Изискваха да се направи тест,  онлайн ; след приключването му се разпечатва бланка, че кандидата е направил теста и се прилага към документите.
2.   Има препратка към Anabin (база данни с информация за чуждестранни образователни системи, вкл. българска) -  намирате вашият тип диплома.
3.   Снимка 4х5 см.
4.   3бр. международни пощенски марки(купуват се от пощата).
5.   Доказателство за финансиране на следването(бланката е на сайта им – на немски е, само се попълва и подписва от родител; примерната месечната сума беше 670евро).

Все пак проверете, дали описаното по-горе е актуално към днешна дата,  да не ви подвеждам!!
spoiler]

# 197
  • Мнения: 34
Nova 01, благодаря за инфото! Младежът вече писа на университета и те му отговориха, че няма нужда от уни-асист. Учуди ме това, че Хайделберг, както и други университети, в които ще кандидатства, фигурират в списъка на уни асист. Но явно не е задължително. Сега ще питаме всеки университет поотделно.
Относно дипломата - от миналата година е без подпис на ученика. Всъщност ако се подпише това я прави невалидна!

# 198
  • София
  • Мнения: 937
Младежът вече писа на университета и те му отговориха, че няма нужда от уни-асист. Учуди ме това, че Хайделберг, както и други университети, в които ще кандидатства, фигурират в списъка на уни асист. Но явно не е задължително. Сега ще питаме всеки университет поотделно.


Всичко зависи от специалността, която кандидатства. В един университет има едни специалности през уни-асист, а други- не. Затова и фигурират в списъка.

# 199
  • София
  • Мнения: 11 703
Just...a woman Не ти трябва старата карта
Потвърждавам,вчера подадохме документи за нова,провериха в базата ,че предишната е изтекла .Не са я търсили и добре,че не е ясно къде е вече ooooh!

Много благодаря! Hug
Отворих сайта на ЕЗОК и останах разочарована.Освен пълномощно искат заверено копие на личната карта на лицето,на което се издава.А аз не съм сигурна,че имам такова.Остава да се моля да няма нужда от ЕЗОК през следващите два месеца. Praynig
За всеки случай ще гледам утре да мина през някой офис и да видя как стоят нещата.

# 200
  • Мнения: 14 418
Нашата ЕЗОК я подновяваме в офис на Банка ДСК-копираха личната карта обаче.

# 201
  • Мнения: 592
Just...a woman Не ти трябва старата карта
Потвърждавам,вчера подадохме документи за нова,провериха в базата ,че предишната е изтекла .Не са я търсили и добре,че не е ясно къде е вече ooooh!

Много благодаря! Hug
Отворих сайта на ЕЗОК и останах разочарована.Освен пълномощно искат заверено копие на личната карта на лицето,на което се издава.А аз не съм сигурна,че имам такова.Остава да се моля да няма нужда от ЕЗОК през следващите два месеца. Praynig
За всеки случай ще гледам утре да мина през някой офис и да видя как стоят нещата.
Искат копие от личната карта дори трябва да е дописано вярно с оргинала и подпис. Аз имам нотариално заверено пълномощно , но винаги я вадя с пълномощното попълнено на самото заявление. Самата стара ЕЗОК не я искат. Помислете да  сканират личната карта и да ви я изпратят . Аз ЕЗОК като взема новата я пращам по пощата, за сега винаги всичко е наред.

# 202
  • София
  • Мнения: 11 703
Синът ми вече изпрати сканирано копие.Но нищо не пише на него.
Освен да изпрати ново,на което да пише "вярно с оригинала" и да се подпише.
Това дали би било достатъчно? newsm78

# 203
  • Мнения: 14 418
Синът ми вече изпрати сканирано копие.Но нищо не пише на него.
Освен да изпрати ново,на което да пише "вярно с оригинала" и да се подпише.
Това дали би било достатъчно? newsm78
Подпишете го Вие с гриф "Върно с оргинала!" и го сканирайте отново Peace

# 204
  • Мнения: 592
Синът ми вече изпрати сканирано копие.Но нищо не пише на него.
Освен да изпрати ново,на което да пише "вярно с оригинала" и да се подпише.
Това дали би било достатъчно? newsm78
Според мен го направете вие без да го сканирате след това. Все може да докарате нещо като подпис. Пък нали имате и нотариално пълномощно.

# 205
  • Мнения: 626
Синът ми вече изпрати сканирано копие.Но нищо не пише на него.
Освен да изпрати ново,на което да пише "вярно с оригинала" и да се подпише.
Това дали би било достатъчно? newsm78
Текстът "Вярно с оригинала", име, подпис и дата следва да са със син химикал, като "мокър печат". Копирането, сканирането след това , обезсмисля заверката.Аз бих питала първо по телефона, от кого искат да е заверката, и ако това е сина Ви подписа да е като този на личната му карта  Wink/името също разбира се/.По принцип удостоверяването на верността на копието, би следвало да е от този КОЙТО може да удостовери, т.е. има  оригинал, а НЗОК не знаят у кого е. Но по- добре да си питате институцията, за да не се разкарвате многократно. Simple Smile

# 206
  • Варна
  • Мнения: 3 245
Миналата година като подавах заявление аз се подписах с "вярно с оригинала"

# 207
  • София
  • Мнения: 217
  Изобщо не се занимавайте да ги питате  Simple Smile. На сканираното копие на картата, напишете "Вярно с оригинала", името на детето и неговия подпис (като гледате да докарате горе-долу подписа от л.к. и почерка да не е вашия Simple Smile. Изтеглете и си попълнете внимателно формуляра за ЕЗОК. Хората в ДСК изобщо не се заяждат ако всичко си е написано правилно, гледат да се свърши работата и обикновенно картата става готова много по-рано от двуседмичния срок.

# 208
  • София
  • Мнения: 18 034
  Изобщо не се занимавайте да ги питате  Simple Smile. На сканираното копие на картата, напишете "Вярно с оригинала", името на детето и неговия подпис (като гледате да докарате горе-долу подписа от л.к. и почерка да не е вашия Simple Smile. Изтеглете и си попълнете внимателно формуляра за ЕЗОК. Хората в ДСК изобщо не се заяждат ако всичко си е написано правилно, гледат да се свърши работата и обикновенно картата става готова много по-рано от двуседмичния срок.

+1 Peace от личен опит.

Извинявам се, но ще си позволя пак да попитам дали някой с опит с кандидатстването през  DoSV.hochschulstart може да потвърди правилната поредност на предприетите стъпки, описани в мой предходен пост.

# 209
  • Мнения: 943
Русалка, изобщо не мога да се похваля с опит, но за пореден път искам да почерпя опит от теб. В университетските портали, които ние попълвахме /през хохшулстарт.де/, успехът от дипломата се изискваше преобразуван по немска система. Само единият университет беше уточнил "да се изпише коректно оценката след специфичния начин на преобразуване". В другия портал нямаше информация каква да е оценката - по бг или по немска система. В една дискусия във faq4uni бях срещнала, че трябва да си изпишем бг оценката, а те си го преобразували служебно. Вие как постъпихте?
Благодаря  bouquet
Направи ми впечатление, че университетът в Тюбинген иска 2 копия от дипломата.  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт