Университети в Германия и други държави с немски език 9

  • 77 399
  • 740
  •   1
Отговори
# 225
  • Варна
  • Мнения: 118
Ние също изпробвахме експресните поръчки за апостили, преводи, заверки. Дадохме нотариално завереното копие на фирмата в понеделник, а в петък беше при нас обработено. От Варна сме.
А някой дали вече е минал през посолство? До колко копия заверяват безплатно?

Коя фирма във Варна използвахте?

# 226
  • Мнения: 943
Ние също изпробвахме експресните поръчки за апостили, преводи, заверки. Дадохме нотариално завереното копие на фирмата в понеделник, а в петък беше при нас обработено. От Варна сме.
А някой дали вече е минал през посолство? До колко копия заверяват безплатно?

Коя фирма във Варна използвахте?

Да не стане реклама - пиша Ви на лично.

Ясмина, вече сме правили заверка на академична справка за един университет, но тогава заверихме 2 копия на справката за всеки случай. Едва след като дадохме документите за заверката, дамата в консулството каза, че до 5 е безплатно. Така  си изхабихме 2 патрона. Сега ще ни трябват 4 копия, тъй като единият уни иска 2 копия.
А иначе 20 лв  ли е заверката наистина?

# 227
  • Варна
  • Мнения: 3 242
Акад.справка е отделно. Да не би да ви записаха някъде колко копия сте носили? А и сега заверявате друг документ - диплома.

# 228
  • Мнения: 943
Акад.справка е отделно. Да не би да ви записаха някъде колко копия сте носили? А и сега заверявате друг документ - диплома.

Мдааа, записаха ни. И ни казаха, че имаме право на още 3 безплатни заверки. Все пак мисля да пратя девойката сама, но името й е специфично и нямам надежда да са я забравили и да минем метър.

# 229
  • Варна
  • Мнения: 3 242
Мдааа, записаха ни. И ни казаха, че имаме право на още 3 безплатни заверки. Все пак мисля да пратя девойката сама, но името й е специфично и нямам надежда да са я забравили и да минем метър.
Е да де, но сега заверявате диплома. Заверката е на комплект документи, сега просто предоставяте останалата част. Както и да е. Мисля, че се цитираха 10лв на страница за заверка, но според зависи от настроението на служителите може и безплатно. Пробвайте.

# 230
  • София
  • Мнения: 17 921
Ясмина, Мутафова, за консулството във Варна или за посолството в София говорите? Понеже Мутафова казва "посолство". Тук, в София, никой никого няма да помни, минават десетки  хора... Достатъчно е само за всяка искана заверка  да се представи кореспонденция с унито.

# 231
  • Варна
  • Мнения: 3 242
За консулството във Варна става въпрос. Нали, Мутафова?

# 232
  • Мнения: 943
Да, консулството във Варна.
Първоначално питах за посолството, тъй като има повече списващи във форума от София.

Последна редакция: вт, 27 юни 2017, 07:33 от mutafova78

# 233
  • Мнения: 34
Мутафова, аз съм от Варна и в петък заверихме 5 комплекта документи (диплом и тест даф) в консулството безплатно.

# 234
  • Мнения: 34
Някой опитвал ли е да изпрати документите по пощата с обратна разписка вместо с куриер? Чудя се колко ли е голям рискът? Миналата седмица мъжът ми изпрати документи до Япония по пощата и пристигнаха за 6 дни... Rolling Eyes

# 235
  • Варна
  • Мнения: 3 242
Пращала съм друг документ по пощата. По-малко от седмица отне, без обратна разписка. Но за кандидатстване не бих рискувала.

# 236
  • Мнения: 348
На мен служебно ми изпратиха документи по пощата и пристигнаха след 12дни. Не бих рискувала изобщо.

# 237
  • всеки тежи на мястото си, та и аз ...
  • Мнения: 726
Пращам по пощата здравната карта на дъщеря ми, пускала съм и други документи с обратна разписка. Стигат за 6-7 дни. С обикновена поща са 6 дни (разликата с обратната разписка е в това, че ако няма никой на адреса, идват повторно, оставят бележка да отиде в разпределителния център и това удължава времето).
Но за кандидатстване също не бих рискувала. Ние пращахме с Буллпост, цената беше достъпна.

# 238
  • София
  • Мнения: 11 657
Благодаря на всички,които се отзоваха на въпросите ми свързани с издаването на ЕЗОК! Hug
Подадох заявлението без никакви проблеми в ДСК.Синът ми изпрати сканирано копие на личната си карта и отдолу беше написал "Вярно с оригинала" и се беше разписал.Единствено не бях подготвена с копие на пълномощното,но явно попаднах на свестна служителка и го снима на място.
След това трябва да мисля как да му я изпратя.Най-вероятно ще бъде с куриер.
За документи за кандидатстване съвсем не бих рискувала да ги пусна по пощата.

# 239
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
За ЕЗОК според мен няма нужда да пращате с куриер. Wink Те стигат и с пощите нещата, просто по-бавно. Да я загубят според мен е малко вероятно. А ако се примолите на служителката в Бг пощи да сложи лепенка Prioritaire, Par avion или С предимство, стигат и още по-бързо, а на вас не ви струва повече. Установихме го на няколко пъти с мартенички от Бг. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт