Университети в Германия и други държави с немски език 9

  • 77 448
  • 740
  •   1
Отговори
# 525
  • София
  • Мнения: 1 654
Благодаря за помоща ви! Русалке, приятна ваканция!
Имам въпрос, отново Simple Smile- как най-изгодно да прехвърляме от Уникредит сметката(с 2 пластики) в немската? В Манхайм познати и препоръчали postbank сметка да си открие, но независимо от това на коя банка е все ще трябва да я захранваме заради наема...Ако може да ми споделите вашия опит Relaxed

# 526
  • Варна
  • Мнения: 3 245
liebesbaer Ако в Манхайм има банкомати на HVB, би трябвало да тегли от тях без такса от сметката си в Уникредит. След това ги внася по немската си сметка. Ако няма в града такива банкомати или не ви се разправя с теглене-внасяне, може да превеждате директно по немската ѝ сметка чрез paysera (или други подобни) без такси. Ние сме на този вариант, защото в Аахен няма банкомати на HVB.

# 527
  • София
  • Мнения: 1 654
liebesbaer Ако в Манхайм има банкомати на HVB, би трябвало да тегли от тях без такса от сметката си в Уникредит. След това ги внася по немската си сметка. Ако няма в града такива банкомати или не ви се разправя с теглене-внасяне, може да превеждате директно по немската ѝ сметка чрез paysera (или други подобни) без такси. Ние сме на този вариант, защото в Аахен няма банкомати на HVB.
Благодаря, Ясмина!
Има банкомат на HVB, искаше да избегне теглене- внасяне особено в началото с по- голямата сума за кауцион и първи наем. Но явно така ще е. Аз не съм сигурна и колко им е дневния лимит за теглене в брой на Уникредит.

# 528
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
liebesbaer, наемите спокойно може да се изтеглят с т.нар. Lastschrift, нещо като автоматично платежно нареждане, за което собств на сметката е дал предварителното си съгласие, но нз точния термин. StefanB го беше казал правилно като професионалист. Не е нужно да теглите в брой обаче.

Лимитът на немските сметки е колкото си го сложиш сам, стандартно май е 3000 евро на ден за теглене за студентски сметки, защото моят още си е такъв.

# 529
  • София
  • Мнения: 4 235
liebesbaer, пита за лимита на българската си карта, с която да изтеглят парите на банкомат, а после да внесат по немската сметка, където с директен дебит (бг термина) автоматично ще минават някои плащания.
Лимитите може да ги видите на страницата на банката според вида карта. Не знам за каква сума става дума, но ако не ви стига седмичният лимит, изтеглен с няколко дневни, то по-добре с транферуайз или пейсера да се направи превод. Макар че не вярвам дължимите суми да са колкото седмичния лимит. Thinking

# 530
  • София
  • Мнения: 3 164
Е за лимитите на Уникредит вече споделих, че нямат никаква логика. Те също не са наясно как ги определят и как да ги променят...
Двама сина, всеки си има сметка и карта, от абсолютно един и вид. Големият спокойно си тегли по 500евро. Малкият, повече от 200 евро на денонощие не може. Ходихме тук в клона- те не виждали защо така. Поне не му е проблем да ходи всеки ден.

# 531
  • Варна
  • Мнения: 3 245
Цитат на: Ясмина link=topic=973228.msg35459432#msg35459432
Има банкомат на HVB, искаше да избегне теглене- внасяне особено в началото с по- голямата сума за кауцион и първи наем. Но явно така ще е.
Тогава превеждайте директно в немската ѝ сметка чрез paysera. Няма такси до 30 превода на месец. Моят лимит е 1300 евро на месец, досега не съм го доближила.

# 532
  • Мнения: 1
Здравейте, дъщеря ми ще учи в Бон. В понеделник ще се записва лично - такова е изискването, днес излетя, но е забравила оригиналите на сертификатите по немски и английски, има сканирани копия, заверени в немското посолство. Дали ще има проблем с липсата на оригиналите?

# 533
  • София
  • Мнения: 250
liebesbaer Ако в Манхайм има банкомати на HVB, би трябвало да тегли от тях без такса от сметката си в Уникредит. След това ги внася по немската си сметка. Ако няма в града такива банкомати или не ви се разправя с теглене-внасяне, може да превеждате директно по немската ѝ сметка чрез paysera (или други подобни) без такси. Ние сме на този вариант, защото в Аахен няма банкомати на HVB.

Ясмина, как функционира това с paysera? Чета, че има до 30 безплатни превода и дребни такси, но има ли други такси за поддръжка или прехвърляне към сметката при тях и лева или евро привеждате.
Ясно е , че безплатен обяд няма и предпочитам да привеждам парите директно по сметка вместо да тегли и внася на банкомат моя студент...

# 534
  • Варна
  • Мнения: 3 245
Никакви такси не ми удържа paysera. Вмествам се в лимита.
Превод до немската сметка на дъщеря ми ми излиза точно 0.50 лв - това е таксата на наредения превод от моята банка за захранване на paysera сметката ми.
lavande Оригиналите не са необходими, нали затова се правят заверени копия.

# 535
  • Мнения: 4 936
За каква сума става въпрос, че е без такса?
Имаш ли някаква информация за тази система - до колко е надеждна? Регистрирана ли е някъде?

Не съм я чувала до сега, а това, че е без такса ми се струва много съмнително

# 536
# 537
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Oceans, благодаря, дано го запомня този път този директен дебит. Simple Smile

# 538
  • София
  • Мнения: 250
Никакви такси не ми удържа paysera. Вмествам се в лимита.
Превод до немската сметка на дъщеря ми ми излиза точно 0.50 лв - това е таксата на наредения превод от моята банка за захранване на paysera сметката ми.

Благодаря! Мисля да ги пробвам, вече се боря с финалната част на регистрацията.
Само още един въпрос, надявам се Wink
Привеждането от българска банка до виртуалната сметка в paysera колко време ти отнема?
Синът ми отива да се запише и да си направи сметка и вероятно ще трябва спешно да му захраня от тук бъдещата немска сметка, така че трябва още от първия път да се справя бързо и безаварийно с превода.

# 539
  • Варна
  • Мнения: 3 245
Kose Доколкото схващам, paysera имат сметки в много банки, вкл. в доста бъларски. Когато захранваш своята сметка в paysera, ти всъщност превеждаш в тяхна сметка, но на твоя партида (пише се в основанието). Аз избирам да захраня чрез същата банка, в която е моята банк.сметка. Така времето за пристигане на парите е като за вътрешнобанков превод - обикновено е до час. За международни преводи срокът е същия ден (ако е до обяд нареден) или следващия раб.ден (съобразено с раб.време на банката-кореспондент).
И аз бях много скептична в началото и пробвах с малки суми от 10-20 евро, но вече 9 месеца работи безотказно. Лимитът си го бях задала 900евро на месец, после увеличих на 1100, но само за 1 месец ми се наложи. И при двата лимита няма такси за превод.

Общи условия

Активация на акаунт