Университети в Германия и други държави с немски език 9

  • 77 458
  • 740
  •   1
Отговори
# 630
  • София
  • Мнения: 1 654
Днес получих по пощата уверението, че е студентка. На лист А4 има четири копия Simple Smile Цитирано е името и, учебната година и университета. Неин подпис няма, явно формата им е такава. Въпросът ми е трябва ли да се преведе за НАП?

# 631
  • София
  • Мнения: 17 991
Liеbesbaer, да. И с превода отиваш в НАП. Simple Smile

# 632
  • Мнения: 6
Привет, някой дали може да помогне с квартира за студент в Мюнхен. Нито в общежитията  има място нито  квартири . Пълен абсурд..........всякаква помощ би била полезна.

# 633
  • Варна
  • Мнения: 24

Пробвайте в частно студентско общежитие в Мюнхен: www.studentenwohnheime-muc.de

# 634
  • Мнения: 943
Спиди имат промоция за пратки до 5кг за Германия - цена 30 лв. Имам едно колетче със забравени от девойката важни неща и май ще рискувам. DHL са просто с непосилни такси. Да се надяваме Спиди да имат надежден партньор там.

# 635
  • София
  • Мнения: 17 991
Емиа,
https://www.speedy.bg/priceList/
Simple Smile


Хах, докато пусна линка към таблицата с промоционалната цена на Спиди, Емиа си е изтрила поста.  Но ще оставя линка, може да е полезен на друг.

# 636
  • Мнения: 8 459
Благодаря, видях го!

# 637
  • София
  • Мнения: 1 654
Другата седмица ще и пращам колет, благодаря за линка Русалке Kissing Heart
Очертава се да е над 5кг, но до края на октомври все ще пратим пак и ще се възползвам от офертата. Понеже точно на Спиди се бях спряла да ви попитам-какви кашони купувате и откъде? Мернах в Икея че продават, но дали ще издържат десетина кг... Иска да и пратя всички неща за рисуването, а те са в дървена кутия-статив и тежат, зимни боти и яке. Дали ще ми върнат бурканче с мед и домашна лютеница Simple Smile ще ги увия добре в противоударни пликове.

# 638
  • Варна
  • Мнения: 124
Ох, аз с един такъв малко тъпичък въпрос Rolling Eyes, извинете ме, но... в общите кухни в общежитията има ли някаква налична посуда или има само уреди? Ясно е, че дали от удобство или от хигиенна гледна точка всеки сам ще си купи желаните кухненски съдове, но дали поне на първо време има някакви неща? Или още от първия ден се ходи на пазар за всякакви тенджери, тигани, чаши, чинии, прибори и т.н.

# 639
  • Мнения: 943
Ох, аз с един такъв малко тъпичък въпрос Rolling Eyes, извинете ме, но... в общите кухни в общежитията има ли някаква налична посуда или има само уреди? Ясно е, че дали от удобство или от хигиенна гледна точка всеки сам ще си купи желаните кухненски съдове, но дали поне на първо време има някакви неща? Или още от първия ден се ходи на пазар за всякакви тенджери, тигани, чаши, чинии, прибори и т.н.

Не мога да кажа за другаде, но в нашето 4 WG в кухнята имало тенджери за общо ползване. Иначе от тук бяхме сложили тиган, тавичка, чинии, чаши... много неща. Тенджера обаче девойката не пожела, въпреки че много обича да си прави спагети. Всеки си имал шкаф и рафт от хладилника. Маса със столове в кухнята. Друга информация нямам. Не е ставало дума и не съм се сетила да питам. Може би е добра идея да сложите комплект пластмасова посуда, а вече на място ще реши какво трябва.
Струва ми се, че условията в общежитията са много различни. Поне за Аахен се отнася. Има общежития, които са абсолютно празни, такива, които са обзаведени с бюро, рафтове,  гардероб, легла, и други - без легла. Всевъзможни комбинации от условия сме срещали. Най-добре да се пита някой на място - съквартиранти или хаусмайстера. Ние наследихме легло с матрак + диван от предишните съквартиранти. Малко ме притесняваше това, но с протектор за матрак и покривало за дивана ще преживее някак.

# 640
  • София
  • Мнения: 3 165
 mucunkata333 Различно е. По принцип всеки използва това, което има. Често в кухните има оставена някаква посуда от бивши наематели. Но когато се нанасяш е трудно да разбереш кое е оставено като общо наследство. Обикновено има някоя тавичка, тиган..По правило когато се изнасят, трябва да си вземат всичко. Чаша, чиния, прибори със сигурност трябва да си купи още първият ден.

# 641
  • Мнения: 943
Между другото, за промоцията на Спиди -в калкулатора за пратката написах декларирана стойност 300лв и цената се повиши на 39лв и нещо с ДДС. Исках да се застраховам някак в случай на загубена пратка, обаче ... и това струва пари. За 100лв декларарирана стойност на пратката, цената си остава 30 лв.
Освен това не може да се маркира фиксиран час за доставка, което ми намирисва на разправии и разходки по издирване, но...за толкова пари - толкоз явно.

# 642
  • Мнения: 487
Питайте и в Арамекс ,ако цената е същата ,аз бих предпочела тях пред Спиди.

Liеbesbaer, да. И с превода отиваш в НАП. Simple Smile

Досега давах на преводаческа фирма,този път дъщеря ми сама си преведе текста и нямаше проблем.Бяхме приложили  немския оригинал на цветен ксерокс и нейния превод,като спази подредбата на преводаческата фирма.

# 643
  • София
  • Мнения: 17 991
В кой клон на НАП е подала дъщеря ти, Вале? В нашия едно момче пред девойката ми беше с такъв превод и го върнаха. За пореден път се убеждавам, че всеки клон си действа по своему.

# 644
  • София
  • Мнения: 567
да ви попитам-какви кашони купувате и откъде?
Мече, здрави кашони от офиса на хамали ''Моем да носим''. Имат сайт. На Симеоновско шосе 68 са.

Общи условия

Активация на акаунт