Време ли е вече да се забрани Исляма в Европа?

  • 6 151
  • 60
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 760
Преди година щях да отговоря по един начин. Смятам, че съм толерантна и човечна.
Не съм нито сляпа нито глупава.
Мнението ми за сънародниците ни мюсюлмани съвпада с това на Silverstone.
Чудя се какво още ни трябва, за да си отворим очите, да реагираме...

# 16
  • Под липата
  • Мнения: 620
За тях (мюсюлманите) да си добър, значи да си мъченик. Колкото повече християни изпратят в ''джеената'', толкова по-добри мюсюлмани са...Та, толкова за ''добрите" мюсюлмани  Tired

Мен ме интересуват българите, интересува ме България, интересува ме да не се случва това, което се случва в мюсюлманска  Whistling Европа... пука ми, колко добри са бомбаджиите и камионджиите-камикадзета...

# 17
  • Мнения: 22 036
От кога мюсулманите в България са заплаха? Има един терористичен акт, преди повече от 30 години и той някак, не е като да не  епредизвикан от нехуманно отношение на тогавашните власти.

Иначе за наличието на политически партии по религиозни или етнически причини съм съгласна, че не бива да съществуват.

Няма как да се забрани "вяра".  Пример е оцеляването на православието, а и всякакви рестрикции по-скоро ще капсулират още повече тези хора и ще ги направят по-податливи на фундаментализма. Агресията ражда агресия и за това много нерелигиозни млади хора се радикализират.

# 18
  • Мнения: 406
Алооо, като забранят исляма в Европа, как ще ходите по ходжи да ви баят и да ви дават любовни магии  Joy hahaha

# 19
  • Мнения: X
Трябва да се забрани. Но няма да стане, точно обратното. Ислямът ще бъде доминиращата ДЪРЖАВНА СИСТЕМА (съзнателно не пиша религия) в Европа след има-няма 30-40 години. Трябва да стане някакво чудо на масовото проглеждане, за да не се случи това. Но какво ли му пука на средния електорален индивид?

# 20
  • София
  • Мнения: 6 006
От кога мюсулманите в България са заплаха? Има един терористичен акт, преди повече от 30 години и той някак, не е като да не  епредизвикан от нехуманно отношение на тогавашните власти.

Иначе за наличието на политически партии по религиозни или етнически причини съм съгласна, че не бива да съществуват.

Няма как да се забрани "вяра".  Пример е оцеляването на православието, а и всякакви рестрикции по-скоро ще капсулират още повече тези хора и ще ги направят по-податливи на фундаментализма. Агресията ражда агресия и за това много нерелигиозни млади хора се радикализират.

Имаше терористичен акт преди няколко години (2012-2013?) в Бургас.

# 21
  • Мнения: 1 701
Tired



Коментарите на вашите ''сънародници'', при спирането на турските ''изборни'' автобуси са повече от обобщаващи. Покрай тези събития докладвах n на брой профили на ''български'' турци, които използваха ''езика на омразата'' във ФБ и чийто ''корици'' изобразяваха веещо се турско знаме. Пак подчертавам - на ваши "сънародници''!  Tired
Във ФБ има ваши ''сънародници'', Туцка, които са членове на затворена група, "Аз подкрепям Ердоган'' или нещо такова  Rolling Eyes  Няма ''български'' турци, които да са членове на група '' Аз съм против намесата на Турция в Българската държавна политика'', нали?
Негласна истина е, че голяма част от Родопите са ''турски'', че Пазарджик е развъдник за радикален ислям, но...да! Аз обобщавам!  Crossing Arms
 Понякога се чудя...толкова наивни ли сте или..?


Ето от къде трябва да се започне, забраняване на турска партия. Налагане на църковен данък за мюсюлмани, както и забраняване на издигане на джамии. Самото забраняване на исляма няма да доведе до нищо.

# 22
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 339
Да,разбира се.

# 23
  • Мнения: 943
Оф... Лицемерието не ви ли омръзна? Вашите "сънародници" - от първия до последния, гласуват само за ''турски'' партии и много активно се интересуват от политиката на една, уж, чужда държава. Вашите ''сънародници'' имат много силна идентичност и се делят така, както маслото се дели от вода. Вашите ''сънародници'' казват ''ние'' (турците), а не ''ние'' с вас - българите... Вашите "сънародници' не ви обичат.  Вашите ''сънародници'' не ви уважават. И сега, не дай си Боже, ако Ердоганчо прояви мегаломанските си щения към наши територии, където са се нагнездили в концентрат от неговия ''миллет'', не се заблуждавайте, че вашите ''сънародници'' ще защитят суверенитета на вашата държава.



Моля, не слагайте всички под един знаменател. Мнението ви е крайно и абсурдно. Не е вярно, че всички български турци гласуват за ДПС или за ДОСТ. Не е вярно, че българските турци подкрепят Ердоган. Толкова е абсурдно това твърдение, че спокойно мога да използвам и по-силна, но обидна дума.
По темата. Забрана на религия не мисля, че е възможно. Това само би дало основание на необразовани, манипулируеми хора да направят още по-големи поразии. Проблемът не е в Исляма. Шепа хора, финансирани от образовани и заможни лица, държави, фирми манипулират податливо стадо от глупаци и поддържат войната, за да се пълнят сметките на оръжейните гиганти. Нима е тайна, че най-силните лобита са оръжейните.

# 24
  • Мнения: 25 879
Аз не разбирам – когато резултатът от анкетата покаже, че ССФ е за забраната на исляма, кой конкретно трябва да го забрани?
Кой и как – това е въпросът.

# 25
  • Мнения: X
Никой нищо няма да забрани - поне не и докато мюсюлманите не станат мнозинство, което е напълно реалистично с настоящите темпове на размножаването им.

# 26
  • Мнения: 1 386
Как да не може да се забрани-в Япония как е забранен....И в Ангола също.
Само воля да има...А не такива льольовци политици.
Проблема е ,че от вяра е станал агресивна идеология и това вече е проблем за националната сигурност на много държави в Европа.
Като наводнят континента като скакалци, след години пейзажа в Европа няма да има разлика с този в Близкия Изток.И като вземат гражданство и гласуват закони удобни за тях и си сложат техни хора(както кмета на Лондон),защото вече ще са мнозинство и европееца ще е е чужденец на своята си страна ....Ами няма да сме живи да го видим.Но натам вървят нещата.

Последна редакция: сб, 08 апр 2017, 10:43 от Zhani

# 27
  • сф
  • Мнения: 394
"Ние искаме да няма тероризъм,ако го нямаше исляма,нямаше да има тероризъм"
Пълни глупости

# 28
  • Мнения: X
"Ние искаме да няма тероризъм,ако го нямаше исляма,нямаше да има тероризъм"
Пълни глупости

В последните няколко години ислямският тероризъм клони към 99% от случаите на тероризъм.
Ислямът не е забранен в Япония, даже си имат нарастваща мюсюлманска общност. Просто не се толерира, както в Европа, и съответно проблемите са по-малко.

Последна редакция: сб, 08 апр 2017, 10:54 от Анонимен

# 29
  • Мнения: 1 386
...не е забранен,само дето ги гонят и не им дават продължителен престой в страната  и разпространението на исляма е незаконно и т.н. Simple Smile
http://bultimes.com/zashto-v-yaponiya-nyama-problem-s-myusyulmanite/

Общи условия

Активация на акаунт