Великденският заек го няма, за Августинчето го сготви мама

  • 61 549
  • 723
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 581
За кръменето без зъби е по-добре. Вечно си отпечатва зъбите някъде. Естествено всяка майка се вълнува за зъбките.

За плажа на Бургас се обясняваха, че този който ще го стопанисва още чака някакви бюрократични истории да се решат и за 2 дни плажа щял да бъде изчистен, но май поне още 2 седмици няма да стане това

# 646
  • Мнения: 2 173
ГНали уж казват, че колкото по-късно, толкова по-добре Simple Smile

Така ли? Защо  newsm78 заради кърменето ли?

Дамян стои прав по 10 секунди. Пуска се и стои самичък без да се държи, като истински човек.  Mr. Green Онзи ден разбрах, че знае къде е мечо и кучето и то от ММ. Не сочи с пръст, но когато го попиташ къде е мечо и се обръща и го поглежда настоятелно, експериментирахме и го местихме мечото в различни краища на стаята... без грешка.  bowuu Не мога да повярвам, че не съм забелязала по-рано, а ММ знаел.  Crossing Arms

Днес следобед ще ходим на ЛЛ, пак заради пишото Cry , явно съм го дръпнала по-силно и сега е червено, тече и малко кръв снощи... милото, ама само аз се занимавам с това и когато съм на народни танци ММ го приготвя за сън, което означава, че два пъти в седмицата пишо не е забелен като хората и всичко от начало.

Добре дошла, Алистра! Само да те поправя - да оправя темата "ни", а не "ви"Wink

# 647
  • Мнения: 1 844
Ами казват, че колкото по-късно, толкова по-здрави щели да бъдат. Дано да е така, че ние с татко му не сме много добре със зъбите, особенно аз .. та дано не се метне на нас  Laughing
При нас от ре комфорта ли, от диетата ли днес акото вече е добре Simple Smile Най-накрая.. Малкия също търси и разбира, но само на въпроса къде е кучето Simple Smile Също разбира като му кажа дай ми бибата и ми я пъха в устата  Laughing Започна да се пуска за 2-3 секунди, но веднага пада. Не иска да върви, държа го за ръце, прави 2-3 крачки и сяда на земята и започва да пълзи Simple Smile
При нас с пишото още нищо не се е получило, за сега не му прави и проблем и явно няма да се справя аз с процедурата. Пък и вече не седи мирен в банята и нищо не става, надявам се от много опъване и разтягане сам да се справи с процедурата, поне донякъде ..

# 648
  • Мнения: X
Здравейте, вчера я водих на консултация - 75см и 9500гр. Порастнала е с 1 см и 200 гр 😁 Каза, че обрива е от жегите, да не го мажа с нищо. Само за гнойната пъпка на подмишничката предписа едно синьо мехлемче. Две нощи вече заспива към 22:00 и се буди чак в 6-6:30ч., взимам я при мен и спим до 8ч.

# 649
  • Мнения: 1 304
Аз днес взех на Тоничка бебешко меню от кухня, заешко със зеленчуци и пуре банан, не й дадох да суче след разходката и давам заешкото , с триста зора три лъжички, а банановото пюре почти го изяде, после сука малко. Засега уж не е отслабнала, аз предния път се обърках, но от няколко седмици не качва и тя този месец ще е плюс 200-250 гр. Другата седмица ще е на консултация. Чакам и скока др сед , че вече е притеснително това неядене . Поне вода започна да пие

# 650
  • Мнения: 581
Какво друго правят малките човечета? Така като казвате ме подсещате да обърна внимание дали при нас се случва също.
Боян също се задържа изправен без опора за няколко сек, но ако го пусна аз. Започнах да го слагам на гърне, за да свиква. Дори 3 пъти реализирахме пиш. Той не се впечатли. От известно време си откри чурата и я дърпааа като ластик. Очакват се още 2 зъба. Вечер заспива към 22 - 23 часа. Преди това заспиваше в 21 часа, което за мен беше по-удобно. От него ми е трудно да се нахраня, защото залепва за мен, дърпа каквото докопа. Сам не заспива, трябва да е до мен. Въобще като сиямски близнаци сме.

Янна, съгласна съм със забележката за темата "ни"

# 651
  • Мнения: 353
Не съм забелязала да познава предмети. Евентуално се обръща на "къде е татко/мама".
Ние слагаме едни големи възглавници между дивана и масичката, за да не падне като спи там през деня, но от 2 дена се научи да ги ползва като стълбичка и да се покатерва на дивана. Само дето после се опитва да слиза с главата напред 😀.
Иначе не съм забелязала други новости.
Ние втори ден почти не мърдаме от нас, защото времето е доста гадно и аз пак почнах да параноясвам нещо. Та се опитвам да си сменям фокуса и да не мисля глупости. Дано утре вече видим малко слънце...

# 652
  • Мнения: 144
Моя човек стои прав само хванат за нещо. Подпирайки се на дивана или табуретките прави крачки, но като свършат минава на пълзене. Не познава предмети, или поне аз не мога да разбера. Новата екстра и при нас е заспиване вечер в 23 ч., което си е кошмарно... Вали цял ден и той не спря да мучи, защото не спи в леглото, само по 30 мин и скача и после 3 ч. рев  Shocked долу горе.

Гери, тя твоята Тоничка си е направо уникат Grinning. С нейното неядене като наддава по 200-300 гр просто ако вземе да яде не знам какво ще е. Георги с ядене( не че е с охота ) наддава по 300 гр. Ще се оправи детето, явно му трябва повече време.

За зъбите съм съгласна, че колкото по-късно излязат, толкова по-добре. Моите и на дъщеря ми са все късно излезли и сменени, даже тя на 10 г.има сменени само предните. Аз до нейното раждане нямах кариес, тя засега също няма.

Дадох му няколко пъти череши, много ги хареса, дъвче с ентусиазъм. Манджа на парченца не ще, а солети набива като невидял Grinning. Също и бирени пръчици - видя че ги ядем и му дадохме парченце и после рев и борба за още Grinning.

# 653
  • Мнения: 894
Привет! Нашият човек е 9.300 и 73 см висок. Пълзи бързо, постоянно иска да е прав и прави крачки като се държи за ръба на креватчето например. Научи се тия дни да сяда от прав стоеж, кара колата проходилка и на 'задна скорост' вече. 'Чао' не иска да прави, но дава ръчичка и ни черпи в устата с неговите играчки да похапваме и ние. Друго какво... гушка се като детенце вече и се хилосва. А, да, хапе ни здраво и е много доволен, оставя градинки по ръцете. 7 зъбчета има, 4 горе и 3 долу, така че след всяко хранене мием зъбки със силиконова четка.
И аз съм ЗА заглавието на Надя за следваща тема!
Моника, радвам се, че проблемът се е разрешил при теб!

# 654
  • Мнения: 581
Аника, а как изплакваш устата? Аз също се каня да започна да му мия зъбките.

# 655
  • Мнения: 894
Ами то няма какво да изплаквам, няма паста за зъби, само въртиме четката с гумени зъбци намокрена с вода. Той се кефи и си го чака. Иначе устата след ядене с няколко глътки вода изплакваме и въпреки това четката се пооцвети от пюретата, така че освен че създаваме навик, все пак и почиства остатъци.

# 656
  • Мнения: 1 156
Здравейте ,  мами.
Някоя от вас да е пила Седатиф Пц.?
Казаха, че не пречи на кърменето
Даже е хомеопатично и го изписват и на деца.

# 657
  • Мнения: 581
Щом може за деца сигурно е ок за кърменето, но дано се изкаже някой по-компетентен. Виж му активната съставка. Някъде из нета даже май имаше списъци с веществата съвместими с кърменето, ако не се лъжа.

# 658
  • Мнения: 1 844
Да се отчетем и ние след консултация.. Този месец сме +2см и нито грам качен. Дори е свалил 50гр. Тежи 7500 и е 72см. Simple Smile Елегантен до няма и къде. Поне успява да си износи дрехите, още носи такива, които са с размер 4-6 месеца  Laughing Laughing

# 659
  • Мнения: 581
И аз коментирах с ММ това за дрехите точно днес. Моят син също се движи в този порядък, но височината на предната консултация беше 68 см. За този месец все още не знам.
Супер е детето в категория елегантен млад мъж!

Ако знаете какво страхотно видео за съвети за кърменето открих. Чак съжалявам, че не съм го видяла по-рано. Сега не го поствам, защото вече едва ли ще е полезно за някого от групата. А кой знае може по-рано да сте го открили, преди аз да се присъединя.

Общи условия

Активация на акаунт